[MOC] Po wojnie.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#31 Post autor: zgrredek »

kris kelvin pisze:Choćby jedno okno trzeba było zabić dechami.
stpman pisze:I właśnie ta dobra część wygląda za dobrze.
djtermoz pisze:Popieram też pomysł zabicia części okien dechami.
To była całkiem solidna i dobrze utrzymana kamienica, ale coś jej się przytrafiło.
Nexus 7 pisze:Moze byc po wybuchu gazu
O, na przykład.
Scrat pisze:w centrum, mimo wszystko
glaz_pimpur pisze:Ja jestem za postawieniem rudery na makiecie w miejscu wymyślonym przez Zgredka. To jest jak najbardziej naturalny widok w POLSKICH miasteczkach.
kris kelvin pisze:Tak.
djtermoz pisze:Popieram
dmac pisze:Ja nie jestem przeciwko.
Ciamek pisze:Ja jestem jak najbardziej za
Ciamek pisze:Tak przy okazji - ostatni piątek, centrum Wrocławia:
smyk pisze:nie tak dawno na Chmielnej była taka
stpman pisze:dobrze pasowałaby w centrum
smyk pisze:W sumie to w centrum
Dziękuję za miłe komentarze i masowe poparcie jej lokalizacji w KZ. Dziękuję tym, którzy zrobili to z własnej woli jak i tym, którzy się zdziwią, że cokolwiek popierali.
;o)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#32 Post autor: dmac »

zgrredek pisze: Dziękuję za miłe komentarze i masowe poparcie jej lokalizacji w KZ. Dziękuję tym, którzy zrobili to z własnej woli jak i tym, którzy się zdziwią, że cokolwiek popierali.
;o)
Zrobiłbyś karierę w polityce :D .

Dobra, niech będzie centrum, ale tak, jak sugerowałem, z jakąś czytelną akcją typu pożar albo rozbiórka. Zgoda?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#33 Post autor: zgrredek »

dmac pisze:z jakąś czytelną akcją typu pożar albo rozbiórka.
Się coś wymyśli. Może jak sam nie dam rady to ktoś wspomoże mnie ciężarówką i koparko-ładowarką.

A tak naprawdę to ta kamienica nie mogłaby być na "peryferiach" bo jest za wysoka i zawsze by coś zasłaniała.
Na otarcie łez przeciwnikom może dać koło drzwi czerwoną tabliczkę "Urząd Skarbowy", albo "Zakład Ubezpieczeń Społecznych"?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#34 Post autor: dmac »

zgrredek pisze: Na otarcie łez przeciwnikom może dać koło drzwi czerwoną tabliczkę "Urząd Skarbowy", albo "Zakład Ubezpieczeń Społecznych"?
ZUS w takiej kamieniczce?! No chyba że sami wysadzili, przenosząc się do kolejnego pałacu ze szkła i aluminium :) .

Jak znam życie, najpóźniej za 3 minuty V1 będzie miał gotowy projekt zestawu 18 tabliczek na różne okazje, oczywiście czcionką oficjalno-urzędowo-tabliczkową ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#35 Post autor: zgrredek »

Po ostatnich wydarzeniach na pewno będzie optował za napisem "Policja".

rh

#36 Post autor: rh »

zgrredek pisze:Po ostatnich wydarzeniach na pewno będzie optował za napisem "Policja".
Jednak ZUS jest o niebo lepszy. Albo NFZ. Albo KRUS. Obojętne, którykolwiek z tych, mniej lub bardziej, złodziei ...

Wiele nie ma co już powiedzieć. Jedyne co się ciśnie na palce: ależ to mi się podoba. Nasze ulubione klocki są o tyle wredne, że dość trudno się nimi oddaje klimat demolki. Chociaż tu, niech grzmią pioruny na mnie, ale niektóre klocki jakby były zapylone/zakurzone, to przy umiejętnym wykorzystaniu tego, mogłoby to dać świetny efekt. Idealne by zobrazowac demolkę, rozsypywanie się itd itp.

Poza tym .. rewelacja i jestem zdecydowanie zwolennikiem by stało to w środku miasta.
dmac pisze:No chyba że sami wysadzili, przenosząc się do kolejnego pałacu ze szkła i aluminium :) .
Nie dość, że sami wysadzili to jeszcze wyłudzili pieniądze z ubezpieczenia! ;)
Ostatnio zmieniony 2009-11-03, 11:59 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#37 Post autor: kris kelvin »

Myślę, że zamiast normalnego miasteczka powinniśmy zbudować jakiś Pałac ZUS-u i wysadzić go w powietrze. Miałoby to większy wydźwięk medialny :)

Hippotam

#38 Post autor: Hippotam »

rh pisze:Jednak ZUS jest o niebo lepszy. Albo NFZ. Albo KRUS.
PZPN?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#39 Post autor: dmac »

Hippotam pisze: PZPN?
O, tak!
I to nie mała tabliczka na drzwiach, tylko kobylaste litery (neon) gdzieś na elewacji, połowicznie zawalony z całą resztą, żeby wszystko było jasne :) .

Miecze świetlne nadają się na neony, BTW.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

rh

#40 Post autor: rh »

Hippotam pisze:PZPN?
Chyba częściej nam na co dzień za skórę załazi ZUS niż PZPN. Chociaż fakt, PZPN też się nadaje.
dmac pisze:I to nie mała tabliczka na drzwiach, tylko kobylaste litery (neon) gdzieś na elewacji, połowicznie zawalony z całą resztą, żeby wszystko było jasne :) .
Za chwilę zamiast jak "po wojnie" będziemy mieli jak po "meczu piłkarskim" ...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#41 Post autor: zgrredek »

Swoimi propozycjami idealnie wpisujemy się w wychowawczą misję Muzeum Techniki.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#42 Post autor: pit »

Walczyłem już z materią zniszczonego budynku. Nie jest to prosta sprawa nadać budowli panującego w takiej sytuacji chaosu.
No właśnie - co jest powodem zniszczenia budynku. Tytuł sugeruje bombardowanie albo ostrzał artyleryjski - w takiej sytuacji reszta budynku powinna być nieco bardziej sfatygowana. Tym bardziej, że widać ślady pocisków na murach. Jeśli wybuch gazu - to ok, no może jakieś pęknięcia albo chociaż pootwierane okna w pozostałej części kamienicy. Obu sytuacjom często towarzyszy ogień...

Nie wiem z jakiego okresu jest tak kamienica, tzn. czy stropy są drewniane, czy betonowe, ale brakuje mi tutaj właśnie wystających ze ścian albo kawałków belek stropowych, albo jakichś wystających elementów zbrojenia.

A poza tym, detale i kolorystyka po prostu wymiatają!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#43 Post autor: zgrredek »

pit pisze:Walczyłem już z materią zniszczonego budynku. Nie jest to prosta sprawa nadać budowli panującego w takiej sytuacji chaosu.
Fakt. Całe budynki buduje się dużo łatwiej.
pit pisze:No właśnie - co jest powodem zniszczenia budynku.
Tego nawet sam autor nie wie. Możliwe, że pocisk artyleryjski wleciał przez okno na parterze i tak nieszczęśliwie uszkodził ścianę nośną, że część budynku zawaliła się. Zależało mi na pokazaniu "mozaiki" z kolorowych ścian, bo to uważam za charakterystyczne dla wyburzanych domów. "W praniu" wyszły problemy, o których wcześniej nie pomyślałem. Dom jest raczej stary. Teoretycznie powinien być z cegły, którą powinno być widać na przekrojach ścian. Stropy są drewniane, więc w ścianach powinny być otwory po legarach. Czerwony na przekrojach wyglądał za pstrokato, a z otworami po legarach było za dużo kombinowania, więc poszedłem trochę w stronę umowności.

A tak w ogóle to jestem trochę zawiedziony, że skupiliście się na spłuczce i lokalizacji w KZ, a nikt nie doszukał się w tej pracy wymowy antywojennej.
Choć skoro nikt nie zauważył to może wcale jej tam nie ma?
Twarz w oknie miała pokazać oczekiwanie na kogoś kto być może nie wróci.
Pan pchający wózek jest w więziennym pasiaku, że niby wraca z obozu. Może byłoby to bardziej czytelne, gdybym to panią ubrał w ten pasiak?
A dzieci bawiące się na gruzach miały pokazać, że rośnie następne pokolenie, które wywoła jakąś następną wojnę.

Jak przeczytałem co teraz napisałem, to uznałem, że trochę to przekombinowałem i nie wiem czy sam bym się w tym tego wszystkiego doszukał.
Jesteście usprawiedliwieni.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#44 Post autor: glaz_pimpur »

zgrredek pisze:Jak przeczytałem co teraz napisałem, to uznałem, że trochę to przekombinowałem i nie wiem czy sam bym się w tym tego wszystkiego doszukał.
Jesteście usprawiedliwieni.
Może rzeczywiście chciałeś przekazać za dużo rzeczy naraz? Nie wszystkie dzieci, które bawią się w wojnę, później jako dorośli ją wywołują. Po prostu bawią się w to co widzą.
Zauważyłem za to, że mimo, że prawie każdy coś znalazł co mu nie pasowało, całość pracy ocenił bardzo pozytywnie. I chyba o to chodzi.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#45 Post autor: Qworg »

Praca jak zwykle najwyższych poziomów, tylko jak już wspomniano wcześniej, tytuł jakiś nietrafiony. Żeby nie pisać jako kolejny samych "achów" i "echów" napiszę że w gruzowisku brakuje jakiś mebelków np. biblioteczki wystającej z gruzowiska lub jakiejś meblościanki. W gruzowisku widać jakieś rury i deski które były podłogą, ale brakuje tych śmieci "użytkowych" (czyli mebelków), tworzących tą najbardziej widoczną i odcinającą się kolorystycznie cześć gruzowiska. Pokazując resztki armatury i zegar na ścianach podsunąłeś nam pod nos otwarte pudełko z lodami i zaraz je zamknąłeś. A ja twierdze że sam górnopłuk na ścianie to za mało!!! Pokaż gdzie leży muszla!!
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ