[MOC] LOT biuro miejskie w Warszwie '35

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] LOT biuro miejskie w Warszwie '35

#1 Post autor: Nexus 7 »

Za bardzo mi sie spodobal pomysl Warszawy '35 zeby chociaz przez jakis czas go nie pociagnac. Przyszedl mi do glowy pomysl na biuro PLL LOT w tej epoce. Zaczalem od materialow zrodlowych, okazalo sie ze w prawdziwej Warszawie w tym czasie bylo biuro miejskie przy Al. Jerozolimskich 35. Wziawszy pod uwage Wasze komentarze przy poprzednim podejsciu do miedzywojennej Warszawy tym razem postanowilem zrobic budynek bardziej z epoki. To co powstalo jest dosc swobodnie wzorowane na stylu Bauhaus. Jak wyszlo mozecie sami ocenic, dla mnie bylo to spore wyzwanie bo jest to styl bardzo rozny od tego do czego przywyczail nas Cafe Corner. Nie mozna za bardzo grac faktura, kolorem, ozdobkami, zostaje sama forma. To co widac to wersja 2.7, rezultat kilku nieprzespanych nocy. Z materialow zrodlowych wynikalo tez ze potrzebny bedzie autobus. Dzieki Lugominie ludnosc Warszawy zblizyla sie rowniez wygladem do miedzywojennego standardu (mam nadzieje). Dosyc nudzenia, pora na obrazki.

Ogolnie:
Obrazek

Pasazerowie czekaja na autobus:
Obrazek

Ulica:
Obrazek

Nieodzowne dla stylu luksfery:
Obrazek

Autobus:
Obrazek

Pasazerka z podrecznym bagazem:
Obrazek

Galeria

PS. chcialbym oczywiscie zrobic samolot LOTu ale boje sie ze mi wyjdzie cale lotnisko :-)
Ostatnio zmieniony 2009-06-29, 03:32 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Zobaczyłem to wczoraj rano na Flickrze i nie mogłem się doczekać kiedy pokażesz to tutaj żebym mógł dać upust swojemu zachwytowi.
Piękny modernistyczny budynek. Nareszcie coś nie kafekorneropodobne. Ładna bryła, od razu widać, że to okres międzywojenny. No i kolor ładny.
No a autobus to po prostu cacuszko!

Ta pani zapłaci chyba spory nadbagaż.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#3 Post autor: dzulian »

Cześć i chwała przed NEXUSEM i jego AUTOBUSEM
Autobus rewelacja, cacuszko nic dodać nic ująć.
Budynek też bardzo ładny ale...
Jakoś się bardziej przyzwyczaiłem do stylu CC
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

crises

#4 Post autor: crises »

Pokazałeś coś całkiem innego, niż znaliśmy do tej pory. Bardzo ładny jest ten budynek i właśnie takie kojarzą mi się z Warszawą (i Gdynią) lat 30tych. Podoba ją mi się wysunięcia poszczególnych części budynku i te czarne poręcze. Autobus też ładny, zwłaszcza zaokrąglenia.
Czekam na galerię, żeby zobaczyć jak budynek LOTu pasuje do pozostałych na ulicy.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#5 Post autor: aro_kal »

Gryzie się to jak cholera z kamieniczkami obok. I bardzo dobrze. Warszawa niestety taka właśnie jest. To nie Praga cykorowatych Czechów, która niemal na całej powierzchni miasta trzyma jeden styl. Dzięki takiemu kontrastowi widać dokładnie trzy pokazane na zdjęciu kamieniczki. Bardzo udany zabieg.

Ale tak naprawdę rodzynkiem w tej scence jest autobus. Kris ma chyba rację (niech Go szlag), że budzi się we mnie systemowiec. Podoba mi się szczególnie przód i tył, bo akurat środek to nic niezwykłego, kolorystyka pojazdu, użycie płaszczyków w roli nadkoli i to że jest w nieparzystej szerokości. Przez chwilę zastanawiałem się jak jest nos zbudowany, ale Bogu dzięki szybko mi przeszło.

Wreszcie panienka (ta od kufra) ma normalne nogi. Kołki co prawda ale dalekie od anoreksji. Szkoda, że pończochy szare.

PS. Mała anegdota. Osoby o tradycyjnym poczuciu humoru niech tego nie czytają. W tym roku będąc w Pradze, mieliśmy sporo śmiechu (wiem, wiem, ani to godne ani tym bardziej politycznie poprawne, ale kij z tym) widząc tabliczkę upamiętniającą trzy ofiary drugiej wojny światowej, bo uznaliśmy, że to musieli być wszyscy Czesi, którzy się Niemcom postawili, zresztą pewnie zupełnie przypadkiem i po alkoholu. No ale dzięki swojej "odwadze" mają bardzo ładne, cukierkowe miasto. :-))

A i jeszcze mi się coś przypomniało. Ja mieszkam w kamienicy z mniej więcej 1890 roku. Dokleili do niej sprytni architekci o niesamowitej wizji i rozumie nie tak ciasnym jak mój, piękny, betonowy budynek, w białym kolorze, o bryle powielającej wielokrotnie prostopadłościany. Zatem Twoje połączenie to i tak największy kunszt i smak. Zdarzają się takie babole, że aż zęby bolą.
Ostatnio zmieniony 2009-06-29, 07:31 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

aro_kal pisze:cykorowatych Czechów
Zanim zaczniesz wypisywać podobne bzdury warto byłoby znać trochę historii, choćby o bitwie pod Białą Górą.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#7 Post autor: Filozof »

Łał! Jaki piękny autobus!
I budynek niczego sobie ;)
Mam pytanie - czy jest ktoś w stanie zbudować słynnego "Ogórka"?
Czasem (rzadko) widzę go jadącego po Poznaniu, i bardzo mi się on podoba, sam nie dam rady.

Fajne reklamy na biurze LOTu ;)

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Oł Jeah.
Bardzo fajny budynek i jak zauważył zgredek, nareszcie coś miecafecornerowatego :D
Ja bym się bał budować na biało jednak. Próbowałem raz i wyglądało dziwnie.
Budyneczek bardzo ładny, nawet surowy, ale w tym jego urok.
No ale budynek jak budynek, ale ten autobus kapitalny wręcz. Tylko te białe drążki na dachu zrobiłbym też niebieskie (o ile są w takim kolorze) i na całej długości dachu.
Lotem bliżej...

Zgredku - 1620 rok, myślę, ze upłynęło dość czasu, żeby sobie Aro mógł zadworować z naszych południowych sąsiadów :D
Ostatnio zmieniony 2009-06-29, 08:37 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#9 Post autor: PatrykZ »

Ej Zgrredku, oni mieli Zimowego Króla, długo się nie narządził. A z tego co wiem, nie doszło tam nigdy do ludowego powstania, jak np. u nas przeciw Szwedom :-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

kris kelvin pisze:Zgredku - 1620 rok, myślę, ze upłynęło dość czasu, żeby sobie Aro mógł zadworować z naszych południowych sąsiadów :D
Żeby cokolwiek rozumieć z historii i mentalności Czechów trzeba wiedzieć jakie znaczenie miała ta bitwa. Podczas niej zginęła lub po niej została wymordowana CAŁA szlachta czeska. A to właśnie szlachta, tak jak u nas, zawsze była inicjatorem wszelkich powstań. Resztę sobie dopowiedzcie, bo nie chce mi się tu pisać wykładu na pół strony.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1232
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#11 Post autor: liwnik »

Budynek bardzo fajny, w zestawieniu z kamieniczkami świetnie oddaje charakter Warszawy, miasta pełnego kontrastów. Prawdziwy budynek z biurem PLL LOT wyglądał tak: http://www.warszawa1939.pl/index.php?r1 ... a_101&r3=0
Pozdrawiam, Liwnik

Michal

#12 Post autor: Michal »

Budynek (wreszcie ktoś zbudował coś innego niż słodkie kamieniczki w jednym stylu!) super, autobus też. Siedzę i podziwiam.
PatrykZ pisze:Ej Zgrredku, oni mieli Zimowego Króla, długo się nie narządził. A z tego co wiem, nie doszło tam nigdy do ludowego powstania, jak np. u nas przeciw Szwedom :-)
Wojny husyckie miały już prędzej charakter "ludowego powstania", niż nasze walki ze Szwedami. A były z górą dwieście lat wcześniej. Poczucie przewagi nad Czechami jest w Polsce tyleż popularne, co nieuzasadnione. A tymczasem wielu rzeczy należałoby się od nich uczyć.
Ostatnio zmieniony 2009-06-29, 11:12 przez Michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#13 Post autor: caro »

Autobus prosi się o osobny temat !!
Widzę, że lata 30 to Twój ulubiony temat ;)
Budynek prosty, ale mimo tego ma to "coś"
Napis "LOT" mogłeś zmniejszyć o 1 dzięki czemu "T" było by symetryczne :) ale to tylko malutki szczegół przy tak świetnej budowli.
Jest wnętrze?
Gdzie biurka?
Tłum domaga się wnętrza!! :D
Ostatnio zmieniony 2009-06-29, 11:22 przez caro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#14 Post autor: FastER »

Wszystko jest super, piękne, gites malines i gitara, ale, że postów z pochwałami już jest tu wiele, pozwolę sobie spytać się...
Obrazek
Co robi trawa zamiast posadzki? Czy to było jakieś działanie ekologów? Czy pęd klientów LOTu do natury? ;D
Gratuluję MOCa i pozdrawiam serdecznie :]

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#15 Post autor: Mikolaj »

Autobus jest genialny!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ