Witam.
Mam do zaprezentowania serię M-Tron, która powstała w 1990 roku. Czerwoni są frakcją neutralną. Z jednej strony to poszukiwacze minerałów, a z drugiej mobilni fachowcy służący pomocą potrzebującym.
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji: 1990-1991
Liczba zestawów - 8 (plus zestaw ludzików 6704)
Liczba figurek we wszystkich zestawach: 11 (+2 w 6704)
Liczba części łącznie - 1133 (Poprawiono)
Klocki
Liczba części może nie powala na kolana, jednak w serii M-Tron, Lego pokusiło się o wykorzystanie magnesów. To właśnie jest największy plus tej serii. Poczynając od średniego zestawu dostajemy małą skrzyneczkę, w której nasi dzielni kosmonauci przewożą po dwa kryształy minerału.
Wyjątkiem jest zestaw 6923, w którym M-Troni transportują .
W serii dominuje kolorystyka czerwieni z elementami czarnego i żarzącymi się szybkami i elementami uzbrojenia i anten komunikacyjnych. W niewielkich ilościach dodano szare elementy.
Każdy z zestawów dysponuje anteną do komunikacji.
Modele - od najmniejszej numeracji
1478 - Mobile Satellite Up-Link
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1991
Liczba figurek: 1
Liczba części: 30
Klasyczny impuls - kierowca plus skromy pojazd kołowy z anteną do komunikacji i dwoma małymi działkami lub satelitami.
Zestaw występował jako część pakietu 5 zestawów (1476).
6811 - Pulsar Charger
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1990
Liczba figurek: 1
Liczba części: 25
Zestaw latający posiadający o 5 elementów mniej niż impuls kołowy,
jednak posiada uzbrojenie do odstraszania Blacktronów.
W wyposażeniu pilota znajduje się krótkofalówka.
6833 - Beacon Tracer
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1990
Liczba figurek: 1
Liczba części: 38
Drugi zestaw kołowy. Wyposażony w ochronną szybkę pozwala na zwiadowcze misje i przekazywanie zdobytych danych przez krótkofalówkę.
Uzbrojenie z przody i z tyłu.
6877 - Vector Detetor
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1990
Liczba figurek: 1
Liczba części: 59
Pierwszy latający zestaw - dwuskrzydłowy. Na tylnych skrzydłach ma podwieszone szare silniki dające odpowiednią moc do transportowania skrzynki z kryształami.
Zestaw jest wyposażony w dwa przednie działka oraz dwa tylne,
co utrudnia pościg za statkiem.
6896 - Celestial Forager
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1990
Liczba figurek: 1
Liczba części: 87
Kołowy transporter słabo uzbrojony. Służy do przewożenia skrzynek i skrzyń (z zestawów 6956 i 6989). Szeroki rozstaw kół i mechanizm skrętny pozwalają Celestialowi na jazdę w trudnym terenie. Ciekawostką jest fakt, że nie we wszystkich katalogach zestaw występował.
6923 - Particle Ionizer
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1990
Liczba figurek: 1 + Robot
Liczba części: 187
Dość ciekawa konstrukcja stanowiąca połączenie smukłego statku kosmicznego z elementami śmigłowca czy helikoptera. Zestaw posiada ruchomy wysięgnik zakończony magnesem do przenoszenia zabudowanej skrzynki z narzędziami i wspomnianym dużym kryształem. Statek dysponuje pseudo lukiem bagażowym, do którego chowa się Robot.
Zestaw posiada 5 działek przednich oraz dwa zamontowane na wirniku.
6956 - Stellar Recon Voyagerr
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1990
Liczba figurek: 2
Liczba części: 221
Potężny statek zwiadowczy pozwalający daleko zapuszczać się ekipie M-Tronów w poszukiwaniu cennych minerałów. Po wylądowaniu jeden członek załogi może poruszać się małym pojazdem pozwalającym na transport skrzynek. Statek posiada je dwie podwieszane na burtach oraz jedną dużą skrzynie z narzędziami zamontowaną na dźwigu w części tylnej. Pomimo iż w zestawie znajduje się tylko 2 członków załogi, to kabina śmiało pozwala na zabranie jeszcze jednego.
6989 - Mega Core Magnetizer
Dane techniczne
Seria: Space
Rok produkcji:1990
Liczba figurek: 3
Liczba części: 486
Zwany również Recovery Center z racji faktu, że M-Troni nie posiadają bazy. Mają za to największy kołowy transporter w serii Space jaki został wypuszczony (Wielkie koła). Mobilna baza oprócz dużej szyby do osłony załogi jest dość dobrze uzbrojona. Działko na dźwigu spokojnie sprzątnie każdą naziemną przeszkodę a cztery ruchome lasery zapewnią osłonę z powietrza. Wspomniany dźwig pozwala na podnoszenie dwóch skrzyń - jedna z narzędziami, wężem oraz specjalnymi butlami z wężykami. Druga skrzynia jest w środku pusta. Mega Core posiada 3 przedziały desantowe. Dwa z nich służą do transportu małych pojazdów, którymi śmiało można przewozić małą skrzynkę ( największa wada - tylko 1 mała skrzynka). Z tyłu mamy otwierany właz, za którym znajduje się mały statek.
Zestaw jest wyposażony oczywiście w antenę oraz Radar do ściągania wszelkich sygnałów z prośbą o pomoc lub o znalezionych kryształach.
Zestaw Specjalny
6862: Secret Space Voyager
Jest to instrukcja pozwalająca połączyć trzy zestawy w jeden. 6877 6896 i 6923.
Podsumowanie
Seria M-Tron to już klasyka w Lego Space. Charakterystyczne M na brzuszkach zdobyło sobie sporo fanów. Dlatego jest to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika Lego Space.
Ostatnio zmieniony przez nori 2009-11-09, 08:11, w całości zmieniany 4 razy
Havoc [Usunięty]
Wysłany: 2009-11-08, 16:02
Świetna seria, zresztą jak większość CS. Ale zawsze ciekawiło mnie - skąd wziąć instrukcję do tego secret space voyagera? Czy sprzedawany był jakiś mega pack z zestawami potrzebnymi do jego zbudowania i tam ją dorzucali?
Hezar
Wiek: 39 Dołączył: 29 Sie 2016 Wpisy: 933 Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2009-11-08, 16:21
ost_vegeta_ssj4, gdybyś każdy z tych zestawów zrecenzował osobno, a dodatkowo przyłożyłbyś się jeszcze do tych recenzji, wykonałbyś kawał dobrej roboty.
Wrzucenie wszystkich zestawów serii "do jednego wora" i opisanie ich w tak "płytki" sposób, było posunięciem wysoce nietrafionym.
Przepraszam, ale ja tego niestety nie kupuję.
A mi se to nawet podoba, ujecie całej serii w jednym poście daje jej pełny ogląd i jednocześnie możliwość porównania. Jedyne czego naprawdę jak dla mnie brak to większej ilości zdjęć.
Ostatnio zmieniony przez Thangor 2009-11-08, 16:42, w całości zmieniany 1 raz
Wiek: 41 Dołączył: 02 Lut 2005 Wpisy: 925 Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-08, 16:51
Hezar, ale to jest właśnie opis serii, i pod tym względem vegeta wykonał kawał dobrej roboty. W opisach serii to właśnie tyle wystarczy, chodzi by kogoś zainteresować i ewentualnie pomóc w skompletowaniu wszystkich zestawów wchodzących w skład danej serii (podserii). Oczywiście w niczym to nie przeszkadza by każdy zestaw opisać już dokładnie, łącznie z pudełkami i instrukcjami w formie wspomnianej przez Ciebie recenzji. Jedno nie wyklucza drugiego.
ost_vegeta_ssj4, co do opisu, w przypadku Mobile Satellite Up-Link wkradł Ci się błąd, zestaw ma numer 1478, natomiast numer 1476 nosi cały Value Pack, składający się z pięciu różnych zestawów. Wśród nich jest też jeden piracki! (reklama: do poczytania w opisie Serii Pirates ;) )
Zaciekawiła mnie też instrukcja, o której wspomina Havoc, skąd to się wzięło?
Sama seria prezentuje się nader ciekawie, dobrym pomysłem było połączenie czerwonego z elementami Trans-Neon Green. A modele nawet udane pod względem wyglądu, zresztą bardzo ciekawie wygląda Twoje pierwsze zdjęcie, prezentujące je wszystkie.
EDIT: Przypomnę, bo jednak może ktoś nie wiedzieć. W dziele recenzje publikujemy recenzje pojedynczych zestawów, skupiając się dokładnie nad wszelakimi aspektami takiego modelu, począwszy od pudełka, poprzez instrukcję, a kończąc oczywiście na samych klockach.
Drugi sposób prezentacji zestawów, to opisy serii, jak na razie mamy na forum dotyczące serii Adventurers, Pirates, Town, Vikings i teraz M:Tron. (zapraszam do spisu recenzji)
Celem takich opisów jest przybliżenie danej serii i zestawienie w jednym miejscu wszystkich zestawów wchodzących w jej skład. Jako że opisy zazwyczaj samoistnie rozrastają się do sporych rozmiarów, logicznym jest, że należy ograniczyć się tylko do zdjęcia, podstawowych informacji technicznych oraz skrótowego opisu.
_________________ Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs
Ostatnio zmieniony przez nori 2009-11-08, 20:32, w całości zmieniany 4 razy
Hezar
Wiek: 39 Dołączył: 29 Sie 2016 Wpisy: 933 Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2009-11-08, 17:06
nori napisał/a:
W dziele recenzje publikujemy recenzje pojedynczych zestawów, skupiając się dokładnie nad wszelakimi aspektami takiego modelu, począwszy od pudełka, poprzez instrukcję, a kończąc oczywiście na samych klockach.
Drugim sposobem prezentacji zestawów, to opisy serii
Przyznam szczerze, że jakoś mi to umknęło.
Jeżeli taki właśnie był zamysł autora, moje wcześniejsze uwagi stają się bezpodstawne - zwracam więc honor.
Z drugiej jednak strony aż się prosi, by zrecenzować każdy z zestawów osobno...
Pozdrawiam (:
Ostatnio zmieniony przez Hezar 2009-11-08, 17:07, w całości zmieniany 1 raz
Niesamowite - opis serii praktycznie nie ukazujący "pudełkowych" zdjęć. Chwali się, chwali :) Aż nie mogę uwierzyć, że wszystko to udało ci się zebrać via internet (bo części na pewno są z jakiegoś bricklinka a czasem nawet całe zestawy. Kosztowna to droga i wymaga cierpliwości ale jak widać opłaca się).
Co do samego opisu serii - wszystko co w takim opisie powinno być to jest. Przydało by się co nieco więcej ciekawostek ale jak tu jakieś konkretne wyszukać, skoro to tak wiekowa frakcja :) O już wiem - zdjęcia z katalogów :D
A tak na serio - wiem jak to jest robić dokładnie taki opis, przekazując informację o wszystkich, ale i każdym z osobna. M Tron nie jest zbyt wielką odmianą Space ale liczę na to, że nas jeszcze czymś zaskoczysz (Space Police? Miałeś chyba obydwa statki).
Good Job.
Wiek: 36 Dołączył: 23 Sie 2007 Wpisy: 183 Skąd: Warsza
Wysłany: 2009-11-09, 10:14
Bardzo dobrze, te serie mniej znam (moje zainteresowanie to głównie M:Tron i Blacktron II) więc chętnie poczytam. Oczywiście orientuję się co było przed 1990 :D ale zobaczyć te modele jeszcze raz nie zaszkodzi. Dobry pomysł z tymi seriami CS.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich wpisów Nie możesz usuwać swoich wpisów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum