Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Aurora
Autor Wiadomość
Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 18:08   [MOC] Aurora

Kilka dni temu jadąc do pracy usłyszałem w radiu, że na wschodzie, jak zwykle w listopadzie, kolejny raz wybuchły obchody rewolucji październikowej. Pomyślałem, że taką tragedię trzeba jakoś uczcić. Uczciłem najpierw minutą ciszy, a potem 2-godzinnym budowaniem sprawcy nieszczęścia - niejakiej Aurory. Dodatkowym bodźcem było odnalezienia w złomie kupionym na Alledrogo dwóch szt. flexów, (a wiadomo flex nie może długo leżeć w całości, bo albo pies go pogryzie albo dziecko, albo żona wykorzysta zamiast słomki do drinku) oraz kilkudziesięciu dźwigienek, z czego część uszkodzonych. Może nie jest szczególnie piękna ani skomplikowana, ale cieszę się z niej ponieważ od dawna niczego nie zbudowałem (po za Teutonami). Z tego samego powodu zdjęcia są tylko 2. Niestety nie mam więcej rurek, żeby zbudować żurawiki łodziowe, a na same łodzie, w takiej skali też nie mam pomysłu. Całość ma wymiary 60s x 8s i wygląda jak na zdjęciach poniżej:

smyk 
VIP

Wpisy: 2097
Wysłany: 2009-11-11, 19:13   

Urocze. A te headlighty z flexami, to wieżyczki, tak? To średnio zgrabne, ale... całość jest urocza :)
GPM '07 #2 | '08 #2 | '09 #5 | '10 #3 | '11 #4
LTTC '11 #6 | '12 #2 | '13 #3 | '14 #3 | '15 #3 | '16 #2 | '17 #4 | '18 #4 | '19 # 11

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 20:27   

smyk napisał/a:
Urocze. A te headlighty z flexami, to wieżyczki, tak? To średnio zgrabne, ale... całość jest urocza :)
Nawiewy powietrza dla silników parowych.

Wookashek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 20:45   

Nie za bardzo przypomina Aurorę. Ale jako taki zwyczajny okręcik z tego okresu to już co innego. Calikiem ładny. Brakuje szalup i bulai. W tej skali nie dałoby się tego chyba lepiej zrobić.

pit 
VIP

Wpisy: 663
Wysłany: 2009-11-12, 08:52   

Kiedyś miałem plastikowy model Aurory na półce. Nie wiem, czy taka była oryginalna kolorystyka, nieważne zresztą, w każdym bądź razie bardzo charakterystyczne są dla mnie te "maszty" - takie gołe i w dodatku powykrzywiane :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu