[MOC] Fiat 125p

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#16 Post autor: TruckeR »

Havoc pisze:Może to przez brak szyb. W fiacie są wypukłe i sprawiają, że kabina może się wydawać dłuższa.
Nie, po prostu zwis przedni i tylny jest za długi, że tak użyję określenia trucktrialowego ;P Poza tym - genialny i piękny, choć koła są do chrzanu (i za małe). Ja w Bogdanmobilu użyłem starych 17x43, wyglądają jakoś bardziej, no.. gratowo.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Havoc

#17 Post autor: Havoc »

Sariel pisze:Havoc, wybacz szatański pomysł (ktoś musi podrzucać), ale czy teraz, po opublikowaniu wersji normalnej, nie przerobiłbyś go może na hotroda? ;)
m4rc1n pisze:właśnie.... fiat 125p w wersji hotrod... jestem za! :D
Skoro szalejemy... wmontuj PFy?
Arek pisze:I skrzynię biegów.
Wasze zachownie jest nie tyle niepokojące co wręcz nieodpowiednie :D
Mój umysł nie jest nawet w stanie wyobrazić sobie jak wygląda fiat125p w wersji hotrod.
I żadnego technica :P

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#18 Post autor: Kubrick »

Havoc pisze:Mój umysł nie jest nawet w stanie wyobrazić sobie jak wygląda fiat125p w wersji hotrod.
To moze cultstyle? ;]
Obrazek
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

rh

#19 Post autor: rh »

Sariel pisze:nie przerobiłbyś go może na hotroda? ;)
Bosze :) tuningowany fiat. Czas umierać :D
To czas umierać to święta prawda zarówno co do tuningowanego jak i hot-roda. Ludzie ... miejcie litość by niszczyć tak piękny samochód tak chorymi pomysłami.

A ten model .. no w sumie jedyne do czego można się przyczepić to te koła. Tak poza tym to mi się podoba :)
To moze cultstyle? ;]
Wiejski tuning jak się patrzy.
Mój umysł nie jest nawet w stanie wyobrazić sobie jak wygląda fiat125p w wersji hotrod.
I żadnego technica :P
ŚWIĘTE słowa!
Ostatnio zmieniony 2009-11-29, 20:59 przez rh, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Havoc pisze:Mój umysł nie jest nawet w stanie wyobrazić sobie jak wygląda fiat125p w wersji hotrod.
Tak jak wszystko inne: wycinasz przednie zderzaki i klapę maski, wstawiasz silnik w rozmiarze który mocno by zastanowił dr Freuda, ścinasz dach żeby był niżej, poszerzasz tylne zawieszenie i wstawiasz w nie koła z najszerszymi oponami jakie wpadną Ci pod rękę. Co w tym skomplikowanego? :P

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#21 Post autor: Kubrick »

rh, co est wiejskiego w odrestaurowaniu samochodu, wsadzeniu mu dodatkow z epoki, w tym kultowej felgi i zblizeniu go do matki ziemi?
Ostatnio zmieniony 2009-11-29, 21:12 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Havoc

#22 Post autor: Havoc »

Sariel pisze:Co w tym skomplikowanego? :P
No może tylko to, że miałbym DUŻE opory, żeby tak oszpecić taki fajny samochód :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

Kubrick pisze:i zblizeniu go do matki ziemii?
Takie coś, co się nazywa próg zwalniający, przypomni Ci, że czasem im dalej od matki ziemi, tym lepiej :>
Ostatnio zmieniony 2009-11-29, 21:12 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#24 Post autor: Kubrick »

M_longer pisze:Takie coś, co się nazywa próg zwalniający, przypomni Ci, że czasem im dalej od matki ziemi, tym lepiej :>
mi przypomina tylko, ze mam za sztywne zawieszenie :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

rh

#25 Post autor: rh »

Kubrick pisze:rh, co est wiejskiego w odrestaurowaniu samochodu, wsadzeniu mu dodatkow z epoki, w tym kultowej felgi i zblizeniu go do matki ziemi?
Felgi i zbliżenie go do ziemi.
No może tylko to, że miałbym DUŻE opory, żeby tak oszpecić taki fajny samochód :)
Dobrze prawisz :D
Ostatnio zmieniony 2009-11-29, 21:20 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#26 Post autor: m4rc1n »

oj... bawić się nie umiecie :P

osobiście jestem fanem garbusa, ale nie krzywię się na widok zadbanego, tuningowanego egzemplarza. powiem więcej, podobają mi się takie :P
w końcu garbus to też klasyk, a i wy nie odwrócilibyście pewnie oka od ładnie przerobionego garbuska ;]
MOCs: 4
WIP: who cares?

Havoc

#27 Post autor: Havoc »

m4rc1n pisze:a i wy nie odwrócilibyście pewnie oka od ładnie przerobionego garbuska ;]
Nie odwróciłbym, ale tylko, żeby mieć się z czego pośmiać :)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#28 Post autor: stpman »

Ciekawy model nie ma co;] Na pierwszy rzut oka wygląda genialnie! Zaraz widać, że to stary poczciwy "kanciok";) Kolor też niczego sobie, choć lepszy byłby pomarańczowy albo "kość słoniowa". Moja dziewczyna na widok Twojego modelu powiedziała: "Wow, ale ładny Duży Fiat, on jest serio z klocków?".

Doceniam dbałość o szczegóły, bagażnik, maska, atrapa silnika, fotele czy też zderzaki, światła to wszystko cieszy oko i zakrywa niejako wady, które niestety są.
Słupki przednie jakieś krzywe, tylne zbyt grube.
Drzwi tylne nie otwierane, domyślam się, że z powodu takiej a nie innej konstrukcji środkowego słupka. A gdybyś do zrobił z brickow 1x1? Może wtedy upchałbyś jakoś zawiasy.
Przedni zwis chyba za duży nie jest, a nawet jeśli to tylko odrobinę;]
Ogólnie jest świetnie, tylko kilka drobnostek razi;]

P.S Hot Roda olej, bierz się za nieśmiertelnego Malucha!:)
Ride Your Way!

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#29 Post autor: maciejer »

Fiacik świetny. Swego czasu jeździłem takim (koloru kości słoniowej). Fajnie oddane światła, kierunkowskazy, zderzaki, klamki, jest nawet (odpadająca u nas) listwa boczna. Jednak wydaje mi się, że bagażnik z tyłu powinien być krótszy - a przestrzeń pasażerów - nieco dłuższa.
A jeżeli można mieć małą prośbę - zrób fotkę kabrioleta - lepiej będzie można obejrzeć wystrój wnętrza.

kris kelvin

#30 Post autor: kris kelvin »

Przód jest absolutnie świetny by nie rzec bardzo świetny.
Natomiast jak się z boku patrzy to coś mi nie pasuje, ale prawdę mówiąc sam nie wiem co :D.
Maska za długa, kabina za wysoka?
Tak czy siak model bardzo zgrabny i od razu widać co to ma być a to najważniejsze.
No i trzeba było mu nakleić na drzwiach "1313".

ODPOWIEDZ