[MOC] Arabska Ulica 2: Karawanseraj

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#16 Post autor: Hezar »

Świetna praca przesycona mnóstwem świetnych pomysłów i dbałością o szczegóły.
Dzieje się tu naprawdę wiele, ulica tętni życiem i kolorami.
Powodzenia w konkursie!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#17 Post autor: Qworg »

kris kelvin pisze:Na tej największej wieży przydało by się faktycznie kilka "logów".
Logów? Jeśli można bym prosił o wyjaśnienie.

Ciamku, a gdzie jakiś wielbłąd? Brakuje wielbłąda.... świetny ci klimat wyszedł, choć jak wspomniano wcześniej, pierwsza cześć była lepsza, ale praca i tak świetna. Bardzo mi się podoba dobór kolorów, pomimo tego że jest ich tak wiele, nie ma się wrażenie że jest tam za bardzo nasr..... i wszystko ładnie współgra ze sobą. Czy ja tam widziałem fioletową/różową zębatkę?!
Ostatnio zmieniony 2009-12-08, 19:05 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

kris kelvin

#18 Post autor: kris kelvin »

Qworg pisze:
kris kelvin pisze:Na tej największej wieży przydało by się faktycznie kilka "logów".
Logów? Jeśli można bym prosił o wyjaśnienie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#19 Post autor: Qworg »

To o te cuda chodziło.
Dziękować.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#20 Post autor: Ciamek »

Qworg pisze:Czy ja tam widziałem fioletową/różową zębatkę?!
Fioletową : o)
Nie wiem co to może być, ale fajnie wygląda w takim kolorze. Też z BL.


Kris, Bobofrut - powiedzcie jak to robicie, że Wasze prace pojawiają się w Lego Pool na Flickr ??
Ja swoje 3 zdjęcia dodałem wczoraj i żadnego tam nie widzę.
Kiedy je dodawaliście?

Przez to nie mam +10 do lansu : o(
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#21 Post autor: kris kelvin »

Ciamek pisze:
Kris, Bobofrut - powiedzcie jak to robicie, że Wasze prace pojawiają się w Lego Pool na Flickr ??
Ja swoje 3 zdjęcia dodałem wczoraj i żadnego tam nie widzę.
Kiedy je dodawaliście?

Przez to nie mam +10 do lansu : o(
Moje pojawiają się od razu po dodaniu. Nie wiem o co może chodzić. Należysz do tej grupy ?
Wchodzę w photostream, potem u góry w Groups, wybieram odpowiednią grupę z "Groups you belong to", potem - add photos or video, potem wybieram zdjęcia i już.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#22 Post autor: Lomero »

Przecież Twoje zdjęcia też tam widać ;)

(konkretniej to na 4 stronie)
Lomero

kris kelvin

#23 Post autor: kris kelvin »

Lomero pisze:Przecież Twoje zdjęcia też tam widać ;)

(konkretniej to na 4 stronie)
No właśnie :D
W tej grupie szybko zdjęcia spadają z pierwszej strony, musisz się zapisać do innych lanserskich grup:
http://www.flickr.com/groups/classic-castle/
http://www.flickr.com/groups/polishlego/
http://www.flickr.com/groups/historical_lego/
http://www.flickr.com/groups/987333@N23/

Ja należę do 17 grup :D
To jest lans na maksa ! ! !

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#24 Post autor: Ciamek »

No faktycznie...
Ale jak wcześniej sprawdzałem to nie było, a jak się w końcu pojawiły to chyba są już tak stare, że są kilka stron z tyłu.
Jakaś cenzura?
Phi!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#25 Post autor: pit »

Fajne!
Ta ilość szczegółów...
Razi jedynie ta, dość gładka, wieża po lewej stronie i w ogóle górna część tego budynku (nie licząc łuków :) ).
Ale gość z fletem jest najlepszy. Chyba ma już dość...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#26 Post autor: Ciamek »

pit pisze:i w ogóle górna część tego budynku
Meczetu - ten z wieżą i kopułą przed nią, czy tego na środku - z dwoma kopułkami?
I dlaczemu razi? : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#27 Post autor: pit »

Ciamek pisze:Meczetu - ten z wieżą i kopułą przed nią, czy tego na środku - z dwoma kopułkami?
I dlaczemu razi? : o)
Wieża meczetu i ściany tego po środku (myślałem, że to jeden budynek :) ).
A chodzi mi o to, że ściany są bardzo gładkie - przydałoby się je urozmaicić. Jak ktoś wcześniej wspomniał - odpadającym tynkiem, dziurami...
Ostatnio zmieniony 2009-12-09, 21:31 przez pit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Arabska Ulica 2: Karawanseraj

#28 Post autor: lugomina »

Ciamek pisze:Oto kolejna moja praca na CCC7 - do kategorii Eastern Medieval Life.
Arabska Ulica 2: Karawanseraj
Diorama przedstawiająca fragment arabskiego miasta.
Po lewej znajduje się meczet, a po prawej minaret. W centrum otoczony murem mały karawanseraj ze studnią, a obok ulica i domy mieszkalne.
Ladnie, ladnie.. sliczne arabsko-wschodnie detale, chociaz jako calosc troszeeeeczke to chaotycznie wyglada ;) Tu budynek tan, tam biala wieza, tu luki biale i drewniany balkonik (pieterko) tam luk szary (fontanienka).

A teraz eeee pardon, ze sie poczepiam, ale czy budowales wzorujac sie na jakis istniejacych meczetach?
Minaret jest czescia meczetu tak jak dzwonnica jest czescia kosciola (zamiast dzwonu muezin na balkoniku nawoluje do modlitwy). Minaretów moze byc od 1 do 8 albo wcale (bardzo wczesne meczety).
Raczej niespotykane jest nigdzie, zeby minaret byl tak daleko od meczetu, po drugiej stronie ulicy! :-O
Minarety sa zazwyczaj albo integralna czescia meczetu (wspolne fundamenty) albo stoja wolno ale TUZ, tuz obok meczetu i sa czescia swietego miejsca.
Jesli meczet to ten budynek tan po lewej, to ta piekna, zwezajaca sie wieza na meczecie sama bylaby minaretem i ten po drugiej stronie ulicy nie bylby potrzebny. W dodatku wieza po drugiej stronie ulicy jest biala i osmiokatna, rózni sie sporo od kwadratowej wiezy tan na samym meczecie..
Troche dziwnie dla mnie wyglada tez najwieksza kopula tuz nad brama. Najwieksza kopula w meczecie nakrywa zazwyczaj najwazniejsza czesc, czyli sale do modlitwy. Jesli jest wiecej kopul, to nad brama wejsciowa jest mniejsza.
Karawanseraj to zajezdnia-karczma arabska, raczej jest niespotykane wiec, zeby tak swiecki budynek byl czescia meczetu - tak jak u nas karczma-zajezdnia nie bylaby czescia kosciola. Meczet to miejsce swiete, a jednoczesnie dom kultury i szkola (tak jak synagoga zydowska) i nie chodzi sie tam w butach tylko na boso. Obecnosc zwierzat i palarnie opium sa w meczetach raczej niepozadane:o)
I nie sadze, zeby na balkoniku minaretu znajdowal sie gosc z wielka, chromowana szabla.. muezin sie wkurzyl? :)

Ale poza tym, to bardzo ladnie, chociaz kazda rzecz troche z innej bajki. Bardzo mi sie podobaja mauretanskie luki na pieterku, zabkowane zwienczenia murów (te biale zabki) ozdobny luk bramy meczetu, fajka wodna, fontanienka i wszystkie te szczególiki :)
Z ciekawostek - jestem najbardziej zadowolony z ozdobnych łuków tych na środku na pięterku, przy okienkach po bokach oraz z tego przy kranie z wodą : o)
I slusznie, bo sa przesliczne :)
Zycze powodzenia w konkursie i mam nadzieje, ze sie nie beda tak czepiac jak ja :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#29 Post autor: lugomina »

pit pisze: A chodzi mi o to, że ściany są bardzo gładkie - przydałoby się je urozmaicić. Jak ktoś wcześniej wspomniał - odpadającym tynkiem, dziurami...
Bez przesady, w cieplych, suchych krajach tynk nie odpada tak latwo jak w krajach mokrych i zimnych :) W ogole w krajach pustynnych czesto budynki sa pokryte jednakowym kurzem od wiejacych piasków, wiec wiekszosc miasta lub wsi jest jednakowego koloru, tu akurat sie zgodze z wizja Ciamka :)

A nawet jesli sa jakies dziury, to uzywany, swiety meczet jest ostatnim budynkiem, ktoremu pobozni muzulmanie pozwoliliby na rozklad :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#30 Post autor: Ciamek »

lugomina pisze:Minaret jest czescia meczetu
Miałem nadzieję, że nikt się nie przyczepi, że są tak daleko ; o)

Prawda jest taka, że jak umiejscowiłem sobie budynki po prawej, to tam z tyłu zostało miejsce. Pomyślałem więc, że postawię tam wieżę i nazwę ją minaretem.
ZTCP w Assassin's Creed takie wieże też chyba czasem luzem stały.

Wg mojej wizji meczet to tylko ta część po lewej. Karawanseraj to niby osobny budynek. W mojej wizji miał on być właśnie raczej bardziej ośrodkiem kultury niż jakimś zajazdem / karczmą dla podróżnych na wielbłądach.

Kopuła... po prostu tu mi przypasowała, a chciałem ją koniecznie gdzieś zamontować, bo bardzo mi się podoba ; o)
lugomina pisze:I nie sadze, zeby na balkoniku minaretu znajdowal sie gosc z wielka, chromowana szabla.. muezin sie wkurzyl? :)
Bo to nie muezin tylko Srebrny Ahmed - komandos króla ; o)
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... ntooth.jpg
lugomina pisze:A nawet jesli sa jakies dziury, to uzywany, swiety meczet jest ostatnim budynkiem, ktoremu pobozni muzulmanie pozwoliliby na rozklad :)
Też tak właśnie trochę myślałem. Wieża meczetu i budynek nad dziedzińcem dlatego są gładkie, że są zadbane ; o)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ