[MOC] Zamek Zakonu Rycerzy Czarnego Sokoła

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

#16 Post autor: kris kelvin »

groblas pisze:A mnie się tam podoba. Wygląda prosto i normalnie bez żadnych udziwnień no może mostek :D Od razu skojarzył mi się z zamkami krzyżackimi może po grunwaldzie zrobicie scenkę oblężenia zamku przez Polaków .A moim marzeniem było by zbudowanie zamku w Kwidzyniu bo bardzo fajnie wygląda :D może poddałem pomysł bo na razie nie mam możliwości aby go zbudować :D
A mi bardzo podoba się ta wypowiedź. Normalnie i bez żadnych udziwnień, no może fragment o skrytykowaniu mostku :D
Jeśli chodzi o zamek w Kwidzyniu to chyba tylko i wyłącznie mikroskala, a to już niestety nie moja działka. Aczkolwiek dojrzewa we mnie myśl, żeby zbudować wiernie jakiś prawdziwy obiekt zamkowy w skali minifig, ale wszystkie te zamki są tak cholernie duże :(
nori pisze:Ciemnoczerwony w połączeniu z brązem wygląda wprost przewspaniale. A w twoim wykonaniu to aż zatyka dech w piersi. A po bliższym przyjrzeniu się, stwierdzam że podoba mi się to ustrojstwo jeszcze bardziej. Łącznie z podjazdem i jakąś taką symetrycznością ;)
Oooo...
Kolejna bardzo porządna wypowiedź :D
No zamek tak teoretycznie troszkę krzyżacki więc Ordnung muss sein (czy jakoś tak).
Ostatnio zmieniony 2009-12-08, 14:24 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#17 Post autor: zgrredek »

groblas pisze:A moim marzeniem było by zbudowanie zamku w Kwidzyniu bo bardzo fajnie wygląda :D może poddałem pomysł bo na razie nie mam możliwości aby go zbudować
Samodzielnie to może ktoś miałby materiału na samą wieżę ustępową.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#18 Post autor: martinbb »

O cholera, ale ładne.
Inspired by NavySEALs

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#19 Post autor: kosci »

mi sie zameczek podoba. a mostek jest taki bajkowy. chyba najbardziej mnie urzekl:p

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#20 Post autor: misiek »

styl Krisa widoczny odrazu :) prosto, ładnie, skromnie, bez zielonych serków. podoba mi się pomysł na most, chociaż dałbym tam zwykłe łańcuchy. jak narazie masz mój glos na MOC miecha :)
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#21 Post autor: Qworg »

Na szczęście wszystko co złe zostało już napisane (no, może z jednym wyjątkiem.....) i nie trzeba się narażać. Pozostaje mi tylko napisać, że mi też się podoba :).
Powodzenia w konkursie, bo będziesz miał raczej ciężko, rywale nie spali.
Ostatnio zmieniony 2009-12-08, 18:53 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

kris kelvin

#22 Post autor: kris kelvin »

A dzięki za miłe słówka moi drodzy :)
Qworg pisze: Powodzenia w konkursie, bo będziesz miał raczej ciężko, rywale nie spali.
Szczerze mówiąc to nie liczyłem i nie liczę na jakieś sukcesy w tym konkursie.
Bardziej ciekawy jestem czy w tej kategorii będzie więcej prac niż nagród/wyróżnień :D

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#23 Post autor: pit »

Po chwili i kilku zdaniach zachwytu... :)
też się przyczepię:
skoro zamek miał być trochę fantasy (choć to i tak nie ma właściwie znaczenia) mógłby choć z jednego rogu być "wrośnięty w skałę" - mogłoby to ciekawie zaburzyć idealną symetrię bryły zamku.
A druga rzecz, z tym "najazdem" pod most zwodzony - mógłby być ze dwa bricki niższy, a sam most w nieco pochylony w stanie otwartym.

kris kelvin

#24 Post autor: kris kelvin »

pit pisze:Po chwili i kilku zdaniach zachwytu... :)
też się przyczepię:
skoro zamek miał być trochę fantasy (choć to i tak nie ma właściwie znaczenia) mógłby choć z jednego rogu być "wrośnięty w skałę" - mogłoby to ciekawie zaburzyć idealną symetrię bryły zamku.
A druga rzecz, z tym "najazdem" pod most zwodzony - mógłby być ze dwa bricki niższy, a sam most w nieco pochylony w stanie otwartym.
A wiesz, że myślałem nad tym "opadającym mostem zwodzonym, ale nawet nie próbowałem tylko z góry zarzuciłem pomysł, może by i było ciekawie?

Co do tego "fantasy castle":

Obrazek
LINK

Cóż, nie takie to fantasy jak widać :D
Nie będę ukrywał, że zbudowanie tego z klocków to jedno z moich największych marzeń. Albo choćby czegoś podobnego. Niestety na razie z powodów materiałowych jest to tylko marzenie i nie spełni się prędko :(
Ale zbuduję, zbuduję...
Oj na pewno zbuduję.
Tylko jak ktoś zbuduje to przede mną to zabiję. Utopię jak kociaka ! ! !

PS. To nie żart. ZABIJĘ...
Ostatnio zmieniony 2009-12-09, 10:13 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#25 Post autor: kamzel »

Jestem co prawda od około roku w swego rodzaju Grey Age (brak czasu, pieniędzy, miejsca w szafach), ale co jakiś czas przeglądam co tam ciekawego się w AFOLowym świecie dzieje i naprawdę podziwiam Cię - miesiąc temu cudowny Fort Sabre vel Eldorado Fortress, a teraz to.

Krytycy, za bardzo się czepiacie "realizmu"! ;) Mnie ten zamek zachwycił. Ostatecznie żaden zamek LEGO nie jest chyba jakiś bardzo realistyczny, a chociażby ten mostek wygląda ślicznie i to się liczy.
kris kelvin pisze:ze względu na konstrukcję muru ze światełek.
Co to znaczy? Niezbyt się niestety znam na takich konstrukcjach. Nie chodzi chyba o to, jak w Cafe Corner?

BTW: Czy jest może gdzieś w Internecie jakaś strona, gdzie różne takie sprytne metody konstrukcyjne/"zdobnicze" byłyby zebrane i ładnie opisane?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#26 Post autor: Ciamek »

Chyba właśnie o takie światełka chodzi Krisowi.

Tu jest trochę metod "zamkowych":
http://www.classic-castle.com/howto/articles.html
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#27 Post autor: kris kelvin »

kamzel pisze: Krytycy, za bardzo się czepiacie "realizmu"! ;) Mnie ten zamek zachwycił. Ostatecznie żaden zamek LEGO nie jest chyba jakiś bardzo realistyczny, a chociażby ten mostek wygląda ślicznie i to się liczy.
Nie nie, bez czepiania byłoby strasznie nudno. Połowa by wpisała "Super, boskie, bardzo mi się podoba" a druga połowa by się nie wpisała w ogóle, żeby się nie czepiać.
kamzel pisze: Co to znaczy? Niezbyt się niestety znam na takich konstrukcjach. Nie chodzi chyba o to, jak w Cafe Corner?
Tak, to właśnie jest światełko.
Co do samej konstrukcji ściany to jest jak ja to nazywam "marakoeschtra wall". Nie wiem czy on to "wynalazł, ale chyba tak.
Tutaj mamy pięknie pokazane co i jak

Stronkę już podrzucił Ciamek. No i trzeba samemu grzebać po sieci i ewentualnie zadawać "głupie pytania" w wolnej dyskusji - Co to? Jaka to część? :D

crises

#28 Post autor: crises »

kris kelvin pisze:i ewentualnie zadawać "głupie pytania" w wolnej dyskusji - Co to? Jaka to część? :D
To może wykorzystamy [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=10308]ten wątek[/URL] na takie pytania?

A tak w ogóle to mostek, choć wypukły, to jest bardzo ładny, a zamek pięknie symetryczny.

PS. Stop hiperrealizmowi, niech żyje wyobraźnia!

Mrutek

#29 Post autor: Mrutek »

Fantastyczny zamek! Pierwsze wrażenie - powala!
Szczególnie podobają mi się dechy - wyglądają bardzo realistycznie.

Niestety jest coś co mnie martwi, bo to fajna praca. Tak jak i większość Twoich, skądinąd świetnych, budowli jest zbyt "sterylna".
Czyli, jak ktoś tu stwierdził przede mną: brakuje tu trochę tzw. "pierdół" czyli szczegółów, które możnaby kontemplować przy bardziej dogłębnym podziwianiu całości. Niestety ludziska, jakoś tak podstępnie, zwracają na to uwagę. Niestety.
Jeśli ja czuję jakiś niedosyt to inni tez będą.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#30 Post autor: smyk »

O rany! Co to za tetris? Skąd wziąłeś te wszystkie równoległe i prostopadłe? Równoległa droga do równoległej rzeki równoległej do skały równoległej do muru. Prostopadłe zakręty i prostopadłe odnogi. Łał. Geometria idealna, musieli chyba całe góry przekopać. Ciekawe, jak teraz ten wóz zmieści się na zakręcie...

No i ten podjazd z płytki jest cholernie wulgarny. Jeszcze na łączeniach spod niego coś prześwituje.

Zrób jak Ciamek mówi i prezentuj zamek bez tego ubogiego terenu, bo psuje on efekt. Sam zamek może na pierwszy rzut oka zrobić niezłe wrażenie. Mi się trochę zlewa brąz z ciemnoczerwonym, ale to akurat może być kwestia mojego daltonizmu. Słabo ostrzę.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

ODPOWIEDZ