[MOC] Zamek Zakonu Rycerzy Czarnego Sokoła

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

Re: Zamek Zakonu Rycerzy Czarnego Sokoła

#31 Post autor: szarikm »

kris kelvin pisze: (...) proszę nie sarkać, że znowu dark red. Tym razem nie tylko chciałem ale i musiałem :D
Czemu tak mało czerwonego? Gdzie się podziały platy 1 x 2 i serki dkred?

Ciemnoczerwony idealnie pasuje do brązowego.

Powodzenia!

kris kelvin

#32 Post autor: kris kelvin »

Uwzględniłem smyku wszystkie Twoje poprawki i usunąłem te błędy których nie zauważyłeś i oto efekt końcowy:
Obrazek
Żebyś mógł w pełni kontemplować dzieło po poprawkach dobrałem Ci nawet specjalny utwór Johna Cage`a w pełnej wersji orkiestrowej:
LINK

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#33 Post autor: Kubrick »

kris kelvin, teraz to jest najfajniejszy zamek, jaki widzialem, tylko ma jedna wade: praca zawieszenia trialowki podczas przejazdu po nim nie bedzie juz tak malownicza :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#34 Post autor: Qworg »

kris kelvin, teraz to w sumie ciężko się do czegoś doczepić, no może troszkę za sterylnie, nawet jak na Ciebie.
Edit: I weź się trochę zlituj i zmień tą rozdzielczość, bo każdą drobinkę kurzu widać...
Ostatnio zmieniony 2009-12-09, 18:56 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#35 Post autor: Ciamek »

No nie wiem... dla mnie trochę za jasne kolory.
Zdrufko, Ciamek

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#36 Post autor: Hezar »

Zupełnie nie wiem dlaczego, ale zawsze mam takie szczęście, że prace Krisa komentuję na szarym końcu, kiedy to wszystko zostało już napisane, posypał się grad "ach" i "och", a każde niedociągnięcie zostało "bezlitośnie" wytknięte.
Ponieważ niczego nowego nie wniosę, nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko życzyć Ci powodzenia w konkursie ;^)

Pozdrawiam (:

Mrutek

#37 Post autor: Mrutek »

kris kelvin pisze:Uwzględniłem smyku wszystkie Twoje poprawki i usunąłem te błędy których nie zauważyłeś i oto efekt końcowy:
Obrazek
Nie za ciemny?

kris kelvin

#38 Post autor: kris kelvin »

Ciamek pisze:No nie wiem... dla mnie trochę za jasne kolory.
Mrutek pisze: Nie za ciemny?
Czyli stałem się artystą KONTROWERSYJNYM!!!

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#39 Post autor: lugomina »

Bardzo ladny i zgrabny cyglorz, bardzo mi sie podoba. Zazdroszcze tylu dark redów i podziwiam ilosc dlubaniny z kafelkami. Nie wiem co prawda, czy blanki na wiezy bylyby z drewna, ale to szczegól.
Zycze powodzenia w konkursie, Krisie!
A co to za Zakon Swietego Sokola? Potrafia wyrznac orla? :)

Co do historycznego realizmu, to sredniowieczne zamki sa bardzo czesto asymetryczne, a mury miewaja najczesciej na planie kola i do tego czesto opadajace lub ukosne.
Tak wiec budowac na CCC mozna wlasciwie dowolne rzeczy i tak bedzie pasic, moim zdaniem.

Poniewaz konkurencja jest duza i ludzie maja naprawde od cholery klocków, wydaje mi sie, ze najlepsze szanse maja zamki z humorem - bo ladne sa wszystkie, wiec musza sie wyrózniac tym, co sie dzieje w obrebie ich. Cos latwo rozpoznawalnego dla publicznosci miedzynarodowej..
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 06:18 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

kris kelvin

#40 Post autor: kris kelvin »

lugomina pisze:Nie wiem co prawda, czy blanki na wiezy bylyby z drewna, ale to szczegól.
Obrazek
Były Lugomino, były. To akurat się zgadza :D

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#41 Post autor: lugomina »

kris kelvin pisze:
lugomina pisze:Nie wiem co prawda, czy blanki na wiezy bylyby z drewna, ale to szczegól.
Były Lugomino, były. To akurat się zgadza :D
A to spoko :) Ale chodzilo mi glownie o te kwadratowa wieze bez dachu - czy na pewno jej "ząbki" na szczycie tez bylyby z drewna? (te ząbki sie chyba fachowo nazywaja krenelaż)

To tylko takie czepianie sie drobiazgów :) Ladny zameczek, dobry zameczek *glaszcze po daszkach*
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 08:30 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#42 Post autor: smyk »

Twój styl budowania Kris rozwija się niezwykle szybko. Widać wyraźną ewolucję od mimetyzmu maksymalistycznego do minimalistycznej metafory. Uwyraźnia się dominacja ducha nad ciałem, niedopowiedzenia nad konkretem, plan horyzontalny zastępowany jest przez plan wertykalny. Charakteryzuje to zerwanie ze zdroworozsądkowym realizmem na rzecz oświeconego mistycyzmu.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#43 Post autor: zgrredek »

smyk pisze:Twój styl budowania Kris rozwija się niezwykle szybko. Widać wyraźną ewolucję od mimetyzmu maksymalistycznego do minimalistycznej metafory. Uwyraźnia się dominacja ducha nad ciałem, niedopowiedzenia nad konkretem, plan horyzontalny zastępowany jest przez plan wertykalny. Charakteryzuje to zerwanie ze zdroworozsądkowym realizmem na rzecz oświeconego mistycyzmu.
Jak ma się takie recenzje to znak, że jest się prawdziwym artystą.

rasch22

#44 Post autor: rasch22 »

Kubrick pisze:kris kelvin, teraz to jest najfajniejszy zamek, jaki widzialem, tylko ma jedna wade: praca zawieszenia trialowki podczas przejazdu po nim nie bedzie juz tak malownicza :P
Praca zawieszenia :D hahaha pod tym zamkiem to każda wasza trialówka zostawiła by zawieszenie, koła, zębatki i inne dziurawe klocki a połowa odpadła by z samego wrażenia :P a reszta przy próbie przejazdu a zamek jak stał tak będzie stał :P no może parę cegiełek odpadnie na otarcie łez

Chyba wszytko co było nie tak zostało wytknięte przez innych :P

Powodzenia w konkursie :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-15, 12:07 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#45 Post autor: rh »

No to do grona wielbiących i ja się dołączę. Piękne to jest :) Co prawda ten dk red się strasznie zlewa z reddish brown, ale i tak świetnie to wygląda. Na zamkach się tyle znam, co wiem, że są i przyjemnie się je zwiedza, zatem nie krytykuję ... chociaż faktycznie ta dróżka coś mało naturalnie wygląda ...

PS: Może byś zbudował coś na styl Zamku Czocha?
Obrazek
Źródło: http://zwiedzaj-polske.pl/Zamek-Czocha

ODPOWIEDZ