[MOC] Od zera do bohatera

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Od zera do bohatera

#1 Post autor: crises »

Przedstawiam publicznie moje zgłoszenie na CCC VII w kategorii "Trening rycerski". Są to trzy wymagane w konkursie scenki przedstawiające szkolenie pewnego osobnika na rycerza Jego Królewskiej Mości.

Ideą scenek było pokazanie jak "podmiot liryczny" wraz z upływem czasu z ofermy i fajtłapy przeistacza się w doskonale wyszkolonego rycerza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W trakcie budowy przetoczyła się dyskusja na temat scenki drugiej, że za kolorowa, że ludziki w tle nie zmieniły pozycji, że tło odciaga od pierwszego planu. Po części się z tym zgadzam, czego wyrazem było powstanie scenki alernatywnej. Jednak do konkursu zdecydowałem się zgłosić pierwotną wersję, chyba właśnie przez wzgląd na żywe, letnie kolory.

Jak, mam nadzieję, zauważyliście upływ czasu przedstawiłem poprzez różne pory roku: zimę, wiosnę/lato i jesień. Najbardziej zmienia się drzewo i tło moca, te rzeczy było najłatwiej dopasować do wymaganej pory roku.

Pozdrawiam,
crises

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#2 Post autor: martinbb »

Do niczego się nie przyczepię - powodzenia w konkursie crises! :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Całość wyszła genialnie. Zwłaszcza pokazanie różnych pór roku było świetnym pomysłem. I postać błazna to też świetny pomysł.
Jak nie wygrasz to potwierdzi się moja teoria, że konkursy są do bani.

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

Całość prezentuje się wprost rewelacyjnie i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić.
Więc powodzenia :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Przyłączam sie do ochów i achów. Pory roku wyszły Ci świetnie. Szkoda, że ze względu na regulamin konkursu są tylko 3. Powodzenia w konkursie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#6 Post autor: lugomina »

Swietna sprawa, heros nam rosnie z wykopem :)
Bardzo fajne pory roku.

Szkoda tylko, ze w zimie ani jesienia nie ma ptaszków na drzewie :) kruki czekalyby na padline z placu cwiczen :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

A ja się przyczepię. Powinieneś zacząć na jesieni, poprzez zimę, a skończyć na lecie - druga scenka jest najradośniejsza.
Na szczęście jest to opinia człowieka, który w zyciu zbudował jedną scenkę i to z czołgiem w tle, i zupełnie przypadkowo.
Dlatego nie musisz się przejmować.
Matrix wysiada. Trzymam kciuki.
O, widzę, że masz nawet berserkera w moim ulubionym hełmie.
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 09:13 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#8 Post autor: kamzel »

Błazen naśladujący szkolącego się rycerza to świetny pomysł..;) Poza tym to naprawdę miła, dobrze wykonana i zabawna seria scenek. Życzę powodzenia w konkursie!

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#9 Post autor: lugomina »

Ooo blazen przedrzezniacz z marchewka to swietny smaczek! Dopiero teraz sie przyjrzalam i zauwazylam :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#10 Post autor: Flymbex »

Fajny pomysł i świetne wykonanie! Powodzenia w konkursie.
Ostatnio zmieniony 2009-12-10, 13:27 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#11 Post autor: kle_on »

bardzo ładne krużganki, błazen z marchewką i udkiem kurczaka znakomity, walka z manekinem i scena z matrixa - świetne przeniesienie ze wschodnich sztuk walki na europejskie wieki ciemne; jesienne drzewko i uschnięte liście fantastyczne, a oświetlenie i gra kolorów na porach roku rewelacyjne. I tak jak się nie podniecam zamkowymi klimatami, całokształt pracy jest genialny!

Nexus 7

#12 Post autor: Nexus 7 »

Swietne. Wymaga rzeczywiscie odrobiny skupienia i przyjrzenia sie zeby wszystko nalezycie docenic.
Faworyt w tej kategorii.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#13 Post autor: Bobofrutx »

Piękna praca :) a właściwie to prace. Te kolorowe brystole dużo dają, pomagają podkreślić pory roku, ale wydaje mi się że te trzy scenki same by się bez nich wybroniły ;)

Powodzenia :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Tisen »

Pory roku, kot, blazen, scena walki. Oglądasz i sie smiejesz. Duzy rozmiar i tapety na pulpit by były.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#15 Post autor: Filozof »

Co tu dużo mówic - jak to zobaczyłem na flickrze wiedziałem że to crises.
A praca jest genialna. Błazen parodiujący bohatera to świetny pomysł, jak i wykonanie dobre.
Powodzenia w konkursie! Jesteś moim faworytem ;)

ODPOWIEDZ