[MOC] Nysa 522 - suka, eRka, i cywilna !

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#16 Post autor: V1 »

Gdyby maska była zakończona płaskimi kafelkami - wyszłoby to zbyt kanciasto. Wolę, żeby było grubiej, ale żeby zaznaczyć zaokrąglenie.
Na miniaturkach jest tak dobrze że lepiej być nie może, nysowatość przebija się z każdego pixela. Z bliska z kolei, widać klockowatość.
Raczej trudno, żeby było odwrotnie. Pierwsze zdanie mi w zupełności wystarczy :) drugie jest nie do uniknięcia.
W sumie to od laika, ale czy nie sądzisz V1 że dach jest ciut za gruby? Może by go obniżyć o jedną płytkę?
Ale w rzeczywistości dach jest gruby:
Obrazek
Tutaj dodatkowo są szyny drzwi odsuwanych, ale nie ma jak ich inaczej przyczepić.
Chyba żeby dach zrobić bez serków, za to ze studami dookoła. Ale ja nie chcę studów!
nikt nie napisał o bocznych słupkach: te kafle 1x2 tam po prostu nie pasują i tyle. Są zdecydowanie zbyt grube. Może by zrobić szybki + naklejki a'la Nexus?
Takie rozwiązanie będzie w karetce - tam się nie da inaczej. Tutaj wolę prawdziwe słupki. Są za szerokie, ale z kolei flexy są za wąskie. Trzeba jeszcze pomyśleć.
czy na przedni błotnik od strony kabiny nie nadawałoby się:
Mają skos 45 stopni, w Nysie jest bardziej stromo. Poza tym tylne bricki 1x1 nad przednimi kołami to 'technic brick w. hole', na których trzyma się cały przód.
\/1 ______________

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#17 Post autor: Backbone »

V1 pisze: Mają skos 45 stopni, w Nysie jest bardziej stromo.
reczywiscie niebardzo, ale nadal ja bym kombinowal nad tym blotnikiem.

A co z moja druga uwaga? :P

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#18 Post autor: V1 »

A co z moja druga uwaga? :P
Pod środkowym przednim słupkiem przydałby się:
Ten klocek nic by nie odzwierciedlał, ani nie spełniał żadnej funkcji. Środkowy słupek jest zamocowany do dachu i nawet gdyby było trzeba, to przy jego skosie nie dałoby się jego dolnego końca wetknąć w ten klocek.
Ostatnio zmieniony 2009-12-13, 21:48 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#19 Post autor: Backbone »

To jest technicowa rurka do pneu nie? Bo z tego co mi sie wydaje to w nysach szyby sa lekko półokrągłe więc po nagięciu rurki by pasowalo jak raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#20 Post autor: V1 »

Nieeeeee, ten słupek ma być prosty, prościusieńki! Szyba jest gięta tylko w jedną stronę, nie jest tłoczona.
\/1 ______________

Mrutek

#21 Post autor: Mrutek »

Na miniaturach bardzo, bardzo. Z bliska mniej, ale nadal. Chciałoby się przebudować, ale nie bardzo jest jak...
Dlatego jedyną rzeczą, z którą chciałbym wyskoczyć są lusterka. A nysa miała je całkiem spore. Znałem gościa, który lubił je, w tamtych czasach, urywać i kolekcjonować. Mówił, że to z suk, a cierpieli głównie ogrodnicy i zaopatrzeniowcy.
Doczep do flexów coś takiego ale czarnego, ew z płytką z jednym studem na środku, lub ew. z 2x1 z podwójnym klipsem:
Obrazek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#22 Post autor: Misterzumbi »

:O

Tyl nijak. Musi miec skos, chocby za duzy. Morda jak mowisz, trapez nie prostokat! Wiecej napisze jak sie namysle.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

rh

#23 Post autor: rh »

kto się czepia, ten się czepia ...
mi się tam ta nyska bardzo podoba, jest świetna i przede wszystkim od razu widać, kto to budował ...

Chociaż moje uwielbienie zdobyło zdjęcie z ZOMOwcami ... co prawda bardzo bolesne i nieprzyjemne, ale jednak świetne ... zdecydowanie powinno się zaliczać do grona najlepszych zdjęć LEGO w historii (ps: nie tylko na mnie wywarło niesamowite wrażenie, bo pokazałem to paru znajomym i im też się podobało).

SimonStorm
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-16, 19:18
Lokalizacja: Częstochowa

#24 Post autor: SimonStorm »

Znakomity model. Od razu wiadomo co to za pojazd, świetnie są oddane charakterystyczne szczegóły. I choć można się czepiać drobnostek, to wydaje mi się, że ciężko byłoby go lepiej w tej skali odwzorować.

P.S. Fantastyczne zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 2009-12-20, 13:23 przez SimonStorm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#25 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Skończyłem ostatnią Nysę - cywilny furgon. Jako ostatnia z serii wreszcie jest i bardzo się z niej cieszę. Zapraszam do galerii:
[ Nysa 522 cywilna - galeria flickr ]

A oto karetka:
[ Nysa 522 'R' - galeria flickr ]
Ostatnio zmieniony 2010-02-04, 06:03 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#26 Post autor: Misterzumbi »

O ile bardzo lubie te graty, tak nadal nie podoba mi sie tylna sciana ktora wedlug mnie powinna miec jakis skos. Szczegolnie widac to na zdjeciu gdzie nosze oparte sa o tylny slupek i niejako "zcinaja" te niesczesnie prosta dupe. POPRAWIC! Bo od przodu to miodzio i lepjej siem nieda...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#27 Post autor: Mr.Z »

jakoś mi wcześniej milicyjna suka umknęła.
a byłoby szkoda, bo genialni ZOMOwcy, przezroczyste tarcze, kalasznikow tylną rączkę powinien mieć redish brown (ewentualnie w kolorze kolby), ale poza tym świetny.
nyski też bomba (zwłaszcza przód), największe wrażenie na mnie robi niebieska, bo trudno jej nie skojarzyć

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#28 Post autor: REX »

"Nyski" super - wszystkie, które zaprezentowałeś.
Dwa zdjęcia specjalne - kolejny raz niepokojące i z podtekstem. Już sam nie wiem, którego w wymowie obawiać się bardziej.

rasch22

#29 Post autor: rasch22 »

zbieram klawisze z klawiatury po tym, jak szczęka mi opadła,

Nyska Milicyjna ze "zdjęciem najważniejszym" wymiata, jeśli chodzi o moje doznanie to jesteś artystą , arcymistrzem pokazałeś za pomocą klocków lego trudny temat i to wręcz rewelacyjnie, powinieneś to sprzedać do muzeum jakiegoś żeby to wystawiali zamiast prac Libery (tfu)

Nyska w cywilnej wersji bardzo mi się podoba, wyświetlając zdjęcie jej "bani" nie sądziłem że będzie tak dopracowana, ten tłumik jest genialny,

Nyska w wersji "R" to już majstersztyk, sposób zamontowania bocznych szyb daje wrażenie jak by szyby były tak jak w oryginale zamalowane do połowy, i tak jakoś mi się nasunęło iż pan doktor to chyba jakiś łowca jest, przypadkiem to nie ten z łodzi co za "skórami" biegał

Gratuluje pomysłów i wykonania :D

Mrutek

#30 Post autor: Mrutek »

Rekonstrukcja zabytkowych aut to droga impreza...
Można powiedzieć: rodzinka w komplecie.
Na tył jest sposób: nie pokazywać go.

ODPOWIEDZ