[MOC] Autobus MAN Lion`s City G

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

#16 Post autor: rh »

maciejer pisze:w przypadku modelu o szerokości 8 studów (tylko trzeba użyć a jeden pionowy blok mniej).
No to kiedy to sprawdzasz? :) no chyba że pozwolę sobie skorzystać z tego rozwiązania ...

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#17 Post autor: maciejer »

rh pisze:
maciejer pisze: napisał/a:
w przypadku modelu o szerokości 8 studów (tylko trzeba użyć a jeden pionowy blok mniej).
No to kiedy to sprawdzasz? :) no chyba że pozwolę sobie skorzystać z tego rozwiązania ...
Prototyp stoi w szafie i czeka na lepsze czasy (czytaj dokończenie na które nie mam na razie pomysłu), jego aktualny stan to - wg terminologi Trialowców - wozidło; ale mogę coś mylić.
Rh - korzystaj, póki gorące.

Mrutek

#18 Post autor: Mrutek »

Dorzucam swoje 3 grosze:
Całość fajna. Przegub super. Światła, w wolnym czasie, do przeróbki.
W galerii masz coś brązowego. Co to? Coś przeoczyłem na forum?

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#19 Post autor: aro_kal »

PIĘKNY !!

PIĘKNY !!

Ja pierdziele jaki piękny. Gdybym ja go miał gdy miałem 10 lat... Bądź moim tatą!

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#20 Post autor: maciejer »

Mrutek pisze:W galerii masz coś brązowego. Co to? Coś przeoczyłem na forum?
Chyba przeoczyłeś ([url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=127814#127814]link[/url]).
Mrutek pisze:Światła, w wolnym czasie, do przeróbki.
Do przeróbki będzie więcej, właśnie przerabiam przednie nadkola.
dmac pisze:Nie, nie, nic nie wybieraj. Wszystkie, które pokazałeś, są bardzo dobre :)
Ponegocjuję z synem...
aro_kal pisze:Gdybym ja go miał gdy miałem 10 lat... Bądź moim tatą!
Przekażę żonie :))

Awatar użytkownika
Fiołkowa Furia
Posty: 63
Rejestracja: 2007-12-12, 22:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
brickshelf: Fiolkowa-Furia

 

#21 Post autor: Fiołkowa Furia »

Co do przegubu, nie myślałeś może, żeby podciągnąć do niego jakieś sterowanie od skrętnej osi? Najlepiej nie na sztywno, ale za pośrednictwem jakichś gumek. Tak, żeby przy skręcie kołami w miejscu przegub się nie zgiął, ale w czasie jazdy miałby lżej. Zdaje się, że w rzeczywistości autobusy z napędem na ostatnią oś mają siłowniki w przegubie, żeby mu się nie złamało w zakręcie.
A tak swoją drogą to bardzo fajny Ci wyszedł, do zabawy na podłodze idealny.
<szarikm> trzy odcinki XXX - starczy na dzis

rh

#22 Post autor: rh »

Fiołkowa Furia pisze:Zdaje się, że w rzeczywistości autobusy z napędem na ostatnią oś mają siłowniki w przegubie, żeby mu się nie złamało w zakręcie.
Oczywiście, że mają. Swoją drogą w końcu udało mi się znaleźć sensowne zdjęcie:

Obrazek

I strona z dość sensownym filmikiem pokazującym tego działanie:
http://www.hubner-germany.com/en/articu ... buses.html
Ostatnio zmieniony 2009-12-22, 14:40 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#23 Post autor: maciejer »

Fiołkowa Furia pisze:Co do przegubu, nie myślałeś może, żeby podciągnąć do niego jakieś sterowanie od skrętnej osi?
Nie myślałem, ale przy tej wadze modelu i tak by się chyba ślizgało.

Dzisiaj miałem wreszcie chwilę na zrobienie zdjęć przeróbki nadkoli.
Koła Model Team nie dają się skręcać pod nadkolami szerokości 6 studów (choćby takich jakie użyłem w osi środkowej i tylnej). Dlatego do przedniej osi używam nadkoli 2339. Wiem, że są za szerokie, wygląda tak sobie, ale nawet jak pojawią się luzy na osi trzymającej skrętne koło - nic nie haczy.

Przedwczoraj zastosowałem trochę inne rozwiązanie: dwie wewnętrzne pary łuków 2339 a na zewnątrz Brick, Arch 1x8x2 (3308). Przy luzach o sam łuk haczyło dalej, chociaż minimalnie, więc trzeba go było podnieść o jeden plate. Natomiast pod łukiem nie można zastosować zwykłych bricków, do z kolei przy skręcie haczą boki opony. No to w miejscu największego wychylenia środka opony użyłem Technic Brick 1x1, płytkę 1x2 + kafel 1x2 snotem.
Na zdjęciu niżej dobrze widać różnicę nadkola prawego (po zmianach) i lewego (po staremu).
Jak sądzicie, czy tak jest lepiej?
Obrazek Obrazek

I cały przód z nowym nadkolem. Dolna szerokość zewnętrznej szczeliny na koło przednie to 6 i 2/5 studa. IMO mniej się nie da. Gratis dostajemy możliwość użycia innego koloru w dolnej części autobusu (i tu akurat się sprawdziło - czerwony pas jest teraz ciągły). Wprawne oko zauważy oczywiście, że przednie nadkole jest deczko wyżej niz środkowe...

Obrazek

Większe zdjęcia będą tu: BrickShelf
Ostatnio zmieniony 2010-06-19, 11:33 przez maciejer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#24 Post autor: misiek »

te siłowniki przy przegubie, możnaby zrobić z małych siłowników, z króćcami połaczonymi w X (przy ściśnięciu jednego, drugi się podnosi)

całość wyszła fajnie, ale biało-niebieskie malowanie byłoby IMO ładniejsze :)
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
axel
VIP
Posty: 46
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: axel76

 

#25 Post autor: axel »

Świetny przegubowiec KROPKA
Do tego kultowej linii Polifarb-Rumia KROPKA
Dawniej znany jako Redpower KROPKA
Ostatnio zmieniony 2010-05-11, 14:44 przez axel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ