5969 Squidman Escape

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

5969 Squidman Escape

#1 Post autor: KUKUS »

Szczególne podziękowania kieruję do mojej siostry, bez której nie znalazłbym dzisiaj pod choinką tego zestawu. Co ciekawe- w sklepie była to akurat ostatnia sztuka...

Obrazek
Recenzja 5969 Ucieczka Squidmana:

DANE TECHNICZNE
Seria: Space Police III
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 42
Liczba figurek: 2
Wymiary pudełka: 14 cm x 12 cm x 4,3 cm
Waga: około 70 gramów (ważono na kuchennej wadze)
Cena: około 30 zł

SPIS CZĘŚCI
GALERIA

Moje pierwsze wrażenie, kiedy zobaczyłem 5969: mały, ale treściwy zestaw.

PUDEŁKO

Pudełko jest niewiele większe od standardowego impulsa, wykonane z cienkiej tektury.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

INSTRUKCJA

Instrukcją jest niewielka książeczka. Wszystko jest czytelne, nie miałem problemów ze składaniem modelu. Za właściwą instrukcją znajduje się reklama SP III (zdjęcie przedstawiające poszukiwanych kosmitów), potem już standardowo- spis części oraz reklama Lego Club Magazine.

Obrazek Obrazek

LUDZIKI

Osobiście mundury kosmicznych policjantów bardzo przypadły mi do gustu. W zestawie jednak, oprócz policjanta otrzymujemy kosmicznego złodzieja Squidmana. Obie figurki mają nadruki zarówno z przodu, jak i z tyłu torsu. Policjant posiada 2 minki: pierwsza pewna siebie, a druga wystraszona (podobna twarz wystąpiła już w agentach).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

POJAZD

Policjant przemieszcza się w szybkim i zwinnym pojeździe. Tył pojazdu zawiera specialny moduł, który możemy zginać, aby lepiej się stało minifigowi. Niby prosta konstrukcja, a jednak efekt końcowy bardzo mi się podoba. Naklejki wykonano naprawdę w wysokiej jakości.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

CAŁOŚĆ

Kosmita ucieka przed tropiącym go policjantem. Czy uda mu się uciec?? Wszystko zależy od Ciebie ;) !

Obrazek

POZOSTAŁE ELEMENTY

... po złożeniu modelu zostają 2 serki, szybka i 1 niebieski pin. Poniżej zaproponowałem, jak wykorzystać serki w pojeździe.

Obrazek Obrazek

CIEKAWE ELEMENTY

Obrazek 2 sztuki
Obrazek 2 sztuki
Obrazek 2 sztuki
Obrazek 1 sztuka
Obrazek 2 sztuki

NAKLEJKI

Obrazek


ZALETY
  • wspaniały pomysł na prezent
  • bawialność
  • ładna kolorystyka
  • dopracowane minifigi
  • naklejki
WADY
  • cena
  • nie dali policjantowi butli z tlenem!
    OCENA: +5/6
...zestaw ciekawy, zawiera trochę przydatnych elementów. Prosta, ale przyjemna dla oka konstrukcja uprzyjemni godziny spędzone na zabawie pojazdem.

rh

#2 Post autor: rh »

Modelik bardzo przyjemny, szczególnie jeśli udaje się go kupić za ok. 5 euro. 30 zł to już wg mnie trochę za dużo.

Squidman jest świetny, miny są rewelacyjne, pelerynka, ta oczkowa główka - mi strasznie przypadł do gustu. Za to sam pojazd wydaje mi się być lekko dziwny, ale to tylko moje widzimisię. Zestawik warty zakupu :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-24, 22:53 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Argh... jutro miałem pisać reckę tego zestawu... no nic.

Podziękowania dla Rh za zakup ;)

Spis części (jedyny i słuszny, bo Bricklinkowy. Peeron jest be :P )

Pudełko:

Obrazek Obrazek

Pudełko o... poręcznych wymiarach. 1,5 impulsa x 1,5 impulsa ;)
Na jednym z boków pudełka widać zdjęcie policjanta w skali 1:1:
Obrazek

Instrukcja:

Jedna książeczka, przejrzysta i nie utrudniająca budowy:
Obrazek Obrazek Obrazek
Na przedostatniej stronie znajduje się spis części wchodzących w skład tego zestawu:
Obrazek
Przed spisem części reklama Space Police połączona z prezentacją świeżo aresztowanych kosmitów ;)
Obrazek
Squidman oczywiście na początku...

Naklejka:
Obrazek
Uniwersalny napis POLICE, logo SP3 i dwa "wloty powietrza". Stwierdziłem że zachowam naklejki na inną okazję ;)


Minifigi:
Szanowny Pan Mundurowy i SQUIDMAN:

Obrazek

Squidman jest gwiazdą tego zestawu, według mnie warto go kupić wyłącznie dla niego :)
Jego głowa to zupełnie nowa forma (co ciekawe, jej kształt pochodzi od TEJ części)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jego tors jest zadrukowany z obu stron, dodatkowo posiada też pelerynę, która była zapakowana w osobny kartonik ochronny:
Obrazek
A w ręce trzyma 100$. Jak widać dolary cieszą się powodzeniem wszędzie ;)

Szanowny Pan Mundurowy również ma tors zadrukowany po obu stronach, podobnie głowa - podwójny nadruk: normalny/przestraszony. Pojawiła się już wcześniej w serii Agents

Obrazek Obrazek Obrazek
Niestety nie doczekał się żadnych akcesorii :(

Pojazd:

Mały policyjny... skuter? śmigacz? Pogromca Squidmana?
Jak by go nie nazywać, to latadło jest całkiem ładne. Dzięki użyciu zawiasu w prosty sposób uzyskano ciekawy kształt całości:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zestaw nazywa się Squidman Escape. Niestety, tym razem ucieczka chyba mu się nie udała...

Obrazek

Mogę szczerze polecić zakup tego zestawu, ale tylko wtedy gdy szuka się ciekawych minifigów. Jako dawca części jest średnio interesujący.
Ostatnio zmieniony 2009-12-24, 23:28 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#4 Post autor: rh »

No to kolejny zestaw w historii, który się doczekał ponownej recenzji (też miałem napisać, ale jakoś czasu zabrakło ...)
M_longer pisze:Podziękowania dla Rh za zakup ;)
Ależ nie ma za co. Czasami Finlandia ma ten swój urok, że jest taniej niż w Polsce. Rzadki urok.

To tak tylko od siebie dodam, ze oczywiście w polskiej wersji katalogu LEGO nie uświadczymy tych zestawów, za to w fińskiej już tak - pod uroczą nazwą Kalmari pakenee.

Zdjęcie: http://www.brickshelf.com/gallery/rhdlb ... 69_016.jpg

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Ja tylko zwroce uwage na czerwona pelerynke - towar dosc rzadki, dostepny do tej pory tylko w zestawach Star Wars oraz Harry Potter.

ODPOWIEDZ