10069 Christmas Tree

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Lepsza jest:

Choinka naturalna
35
51%
Choinka sztuczna
17
25%
Choinka sztuczna
17
25%
 
Liczba głosów: 69

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

10069 Christmas Tree

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

Recenzja 10069 Christmas Tree

Dane techniczne
Seria: Holiday: Christmas
Rok produkcji: 2002
Liczba klocków: 33
Liczba figurek: 0
Spis cześci: Bricklink Peeron
Cena: MSRP: $2.50, Allegro: ok. 9,99 PLN

Zestaw zakupiony na Allegro, aukcja stała około 2 minut, bo sprzedawca wystawił 2 sztuki i konsultowałem zakup drugiej z Rh ;)

Z tego co podaje BL wynika, że jest to część dwóch większych zestawów okolicznościowych, K10079 i K10068.


Opakowanie i instrukcja
Nie jest to zestaw półkowy, dlatego jest pakowany wyłącznie w woreczek. Sam woreczek jest zadrukowany tylko po jednej stronie, dzięki czemu bez problemu można przyjrzeć się zawartości bez jego otwierania:

Obrazek Obrazek

Instrukcja to dwustronnie zadrukowana kartka:

Obrazek Obrazek

Klocki
Na zestaw składają się 33 klocki, w większości skosy 1x2 i 1x3 w kolorze zielonym:

Obrazek

Dwa klocki w innym kolorze to dwa brązowe (u mnie reddish brown) bricki 2x2 (round i zwykły).

Ciekawostką jest unikalny dla tego zestawu Green Slope 75 2 x 2 x 2 Quadruple Convex:
Obrazek

Modele
Modeł główny (i jedyny) to choinka. Nie jest to skomplikowana konstrukcja, ale muszę przyznać że po złożeniu prezentuje się całkiem nieźle. Składa się z 3 warstw złożonych ze skosów 1x2 i 1x3 (warstwy druga i trzecia są oddzielone płytką 2x2)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Podsumowanie
Zestaw nazywa się Christmas Tree, więc nie rozumiem dlaczego nie dodano chociaż kilku round plates w charakterze bombek. Nie zwiększyłyby drastycznie ceny, a udekorowana choinka prezentuje się dużo lepiej:

Obrazek




Za
  • Cena
  • Wygląd
  • Części
Przeciw
  • Brak ozdób
  • Jakaś taka mała się wydaje ;)
Pozwoliłem sobie dodać ankietę luźno związaną z tematem ;)
Ostatnio zmieniony 2009-12-26, 16:57 przez M_longer, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ