[MOC] Dzwon Zagłady

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Dzwon Zagłady

#1 Post autor: kris kelvin »

Co tu dużo gadać. Trzy wieczory roboty.
O ocenę poprosiłem dziadka Jacka Poszepszyńskiego, który tylko krzyknął:
PRZERAŻAJĄCE ! ! !

Podziękowania dla crisesa za bannerki :)
Podstawka zainspirowana Predatorem Zumbiego i pracami z Golden Demon.
Krzyże zerżnięte z ukrzyżowania małpy-motocyklisty od V1.
W sumie tyle.

Obrazek

Brickshelf

Flickr

Chyba się nada do Miscellaneous na CCCVII, ale nie wiem jak z tymi malowanymi figurkami ocenią.
Tak czy siak...

SimonStorm
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-16, 19:18
Lokalizacja: Częstochowa

#2 Post autor: SimonStorm »

Dobre! Fantastycznie wyszła ci podstawa - sprawia wrażenie masywnej, bogate zdobienie i te czarne figury bardzo mi się spodobały. Ciekawie wyszły Ci ośnieżone drzewa. Figurek jest nieco zbyt dużo, zrobił się niezły tłok. Figurki są perfekcyjne - widziałem je już jakiś czas temu na Flickr - fajnie, że je wykorzystałeś. I dziadek ma rację, rzeczywiście brutalne to wszystko :D
Ostatnio zmieniony 2009-12-20, 22:42 przez SimonStorm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#3 Post autor: misiek »

mega podobają mi się te customizowane figurki, czas najwyższy wziąć się za swoje.
podstawka znakomita, ale czy wykończenie i detale są też z tyłu? i IMO na kolach lepiej wyglądałyby brązowe łańcuchy.

wiesz już jakich masz konkurentów w tej kategorii na CCC?

i pytnie, czym kleisz ABS?
Ostatnio zmieniony 2009-12-20, 22:53 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Śliczne : o)
Fajny ten dzwon.

Trochę mi tylko ta podstawka zbytnio przytłacza treść : o)
Zdrufko, Ciamek

rh

#5 Post autor: rh »

Powiem tyle. Jedno wielkie WOW.
Zaskoczyłeś mnie i tyle :)
- podstawka świetna, szczególnie ten czarnoksiężnik, czy kto to tam jest, mi się podoba ...
- misiu na uwięzi, szkoda mi go, ale wygląda ciekawie...
- 6.jpg - ten ktoś, genialny :D

A no i klimat zimowy :) kolejny plus :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-20, 23:09 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#6 Post autor: aro_kal »

Wybudziłeś mnie z zimowego snu. Cała scenka, poprzez wszystkie detale, niesamowicie utrzymuje grozę, napięcie i ... zimno.

A co do figurek, Ty się lepiej pochwal co żeś malował. Ja nie mam pojęcia co jest oryginalne, a co nie (wiesz, nie moja działka, Ty nawet nie wiesz ile zębów ma zębatka z8). Zapewne torsy nie są, może te "strzałki od podchodów" też nie są, nie wiem czy nie podkreśliłeś krawędzi niektórych części garderoby, w tym także tych dla koni. Czaszki na torsach to już jest mały kunszcik. Ja nie mówię, że nie umiem tak, ale docenić to należy. Właśnie tymi detalami dodałeś całej scence uroku.

Bardzo dobra robota. Że też Ci się chce ... (ja wiem dlaczego Ci się chce, przecież w tych waszych zameczkach nie ma w ogóle myślenia, więc jakoś się to samo buduje - HA!).

Nexus 7

#7 Post autor: Nexus 7 »

Kris Naczelnym Customizatorem (brrr ...) LugPolu! Swietna robota. Podstawka sensacyjna, moim zdaniem wcale nie za duza. Scenka bardzo zimowa. A juz figurki to sama rozkosz. I jeszcze w "moim" temacie!
Jesli mozna sie, konstruktywnie, przyczepic to drzewa zdecydowanie powinny byc czarne, a przynajmniej duzo ciemniejsze, i bloto bardziej zroznicowane.
Ide dalej ogladac, i probowac zgadywac jak sa zrobione figurki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Nie ma się do czego przyczepić, więc właściwie nic tu po mnie.
Nexus 7 pisze:drzewa zdecydowanie powinny byc czarne
Z wrażenia to nawet TEGO nie zauważyłem.
Brawo!
(Tylko jeden wykrzyknik, żeby w głowie Ci się nie przewróciło.)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Super! Mam nadzieję, że w makiecie grunwaldzkiej znajdzie się dla nich miejsce (może bez podstawki);D
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

glaz_pimpur pisze:w makiecie grunwaldzkiej
Ja bym dał osobną gablotę.

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

A dziękuję za miłe komentarze.
misiek pisze:ale czy wykończenie i detale są też z tyłu? i IMO na kolach lepiej wyglądałyby brązowe łańcuchy.

wiesz już jakich masz konkurentów w tej kategorii na CCC?

i pytnie, czym kleisz ABS?
Podstawka jest zrobiona z trzech stron, bo skończyły mi się brązowe klocki.
A konkurencja jakaś rózna jest bo to najbardziej "pojemna" kategoria. Zresztą gust tych gostków z CC jest tak odbiegający od mojego, że na żadne sukcesy się nie nastawiam.
Kleję "kropelką" :)
Ciamek pisze: Trochę mi tylko ta podstawka zbytnio przytłacza treść : o)
No może i tak, ale bez podstawki byłoby po prostu przeciętne.
aro_kal pisze:Wybudziłeś mnie z zimowego snu. Cała scenka, poprzez wszystkie detale, niesamowicie utrzymuje grozę, napięcie i ... zimno.

A co do figurek, Ty się lepiej pochwal co żeś malował. Ja nie mam pojęcia co jest oryginalne, a co nie (wiesz, nie moja działka, Ty nawet nie wiesz ile zębów ma zębatka z8). Zapewne torsy nie są, może te "strzałki od podchodów" też nie są, nie wiem czy nie podkreśliłeś krawędzi niektórych części garderoby, w tym także tych dla koni. Czaszki na torsach to już jest mały kunszcik. Ja nie mówię, że nie umiem tak, ale docenić to należy. Właśnie tymi detalami dodałeś całej scence uroku.

Bardzo dobra robota. Że też Ci się chce ... (ja wiem dlaczego Ci się chce, przecież w tych waszych zameczkach nie ma w ogóle myślenia, więc jakoś się to samo buduje - HA!).
Przeleć się po Bricklinku to zobaczysz co jest oryginalne a co nie :D
Nikt nie mówił, że będzie łatwo.
Ostatnią część wypowiedzi nawet nie wiem jak skomentować bez wylewania kubłów pomyj na głowy trialowców, więc spuśćmy na nią zasłonę miłosierdzia :D
Nexus 7 pisze: Jesli mozna sie, konstruktywnie, przyczepic to drzewa zdecydowanie powinny byc czarne, a przynajmniej duzo ciemniejsze, i bloto bardziej zroznicowane.
A ja tam lubię moje brązowe drzewa tak samo jak moją płaską wodę trans dark blue :)
Już mi tak chyba zostanie.
zgrredek pisze:Nie ma się do czego przyczepić, więc właściwie nic tu po mnie.
Nexus 7 pisze:drzewa zdecydowanie powinny byc czarne
Z wrażenia to nawet TEGO nie zauważyłem.
Brawo!
(Tylko jeden wykrzyknik, żeby w głowie Ci się nie przewróciło.)
Ufff...
Już myślałem, że to brawo dla Nexusa za to że zauważył brązowe a nie czarne drzewa :D
glaz_pimpur pisze:Super! Mam nadzieję, że w makiecie grunwaldzkiej znajdzie się dla nich miejsce (może bez podstawki);D
Raczej tradycyjnie pójdzie na żyletki i do czasu Grunwaldu nie dotrwa.

GENERALNA UWAGA O FIGURKACH
Już kiedyś pisałem, że nie całość jest mojego autorstwa i pomagał mi w tym kumpel.
Wykonanie to po prostu produkty Brickforge, klej, elementy lego i farbki.
Tutaj Galeria - figurki mają już ze dwa lata chyba.


W sumie to były dwa główne powody dla zrobienia tego:
1) Zrobienie tego na takiej podstawce jak robią ludzie na konkurs "Golden Demon"
Tutaj Link - można sobie pooglądać te cudeńka.
Myślałem o tym od dawna, ale Zumbi mnie ubiegł.
2) Wykorzystanie do czegoś białych liści, które kupiłem już ze 2 lata temu i do tej pory nie użyłem.

W sumie to tyle

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#12 Post autor: groblas »

Jak przeczytałem temat pracy to skojarzyło mi się z warhammerem ze skavenami, potem ja zobaczyłem i toż to szok symbole chaosu na zbrojach. Scenka świetna zimowa, mroczna i z pomysłem powodzenia na konkursie.
P.S Musze się przyznać ze jak zaczynałem grac w warhammera to figurki lego robiły mi za oddziały :D
Zaczęło się od Camouflaged Outpost i nadal kocham ta serie !!!

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#13 Post autor: Misaki »

To jest świetne. Zapewne taki sposób prezentacji moca znajdzie naśladowców.

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Łał, ale żeś trialowcom dokopał...;-)
Rewelacja - już myślałem, że nie ma się do czego przyczepić:
Świeczki mi się nie podobają - nie pasują do pochodni. Jednak, rozumiejąc, że chciałeś je pokazać, lub, że zabrakło płomieni, wybaczam.
Jeszcze raz: Rewelacja!

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

groblas pisze:Jak przeczytałem temat pracy to skojarzyło mi się z warhammerem ze skavenami
Bo nazwa ściągnięta ze Skavenów, choć "wózek" bardziej podobny do "Corpse Carta" Wampirów. Wyszła taka hybryda nie podobna do niczego :D
Misaki pisze:To jest świetne. Zapewne taki sposób prezentacji moca znajdzie naśladowców.
Zumbi zrobił taką podstawkę pod Predatora i jakoś nie widziałem potem naśladownictwa. Zresztą to i lepiej bo jeszcze coś podobnego chciałbym zrobić w przyszłości więc lepiej żeby nie było wysypu takich prac :D
Mrutek pisze:Łał, ale żeś trialowcom dokopał...;-)
A jak. Siedzą teraz cicho i ani pisną :D

Faktycznie świeczki zostały użyte z braku płomieni. Dałbym sobie głowę uciąć, że miałem właśnie 6, ale znalazłem tylko 4, no i wyszło jak wyszło.

ODPOWIEDZ