[MOC] Forteca Orków

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lordofdragonss

[MOC] Forteca Orków

#1 Post autor: lordofdragonss »

Wioska Gurweleeh została zniszczona. Tysiące orków zginęło w krwawej rzezi jaką spowodowali Jeźdzcy Koronni.Garstka orków wraz z zaprzyjaźnionymi ogrami pozabierali przydatne resztki z tego co pozostało z najazdu i osadzili się z dala od wrogów, blisko rudodajnych gór, gdzie zaczeli budować swą fortecę i szykować się do wojny.
Obrazek
Już z daleka mozna dostrzec wielką kamienną czaszkę, która okazuje się jedną z wież wielkiej fortecy.
Obrazek
Forteca nie jest na razie zbytnio rozbudowana. Prace nad nią wciąż trwają, kłusznicy stoją w gotowości na murach, dwoje orków- Radaah i Nahd wyruszyli do pobliskich kopalni w poszukiwaniu srebra ,miedzi i złota, Ogg i Zarg pomagają w rozpakowaniu wozu. W drzwiach stoi Wanar- najmłodszy ork z klanu, którego matka i ojciec zginęli w czasie wojny.

Obrazek
Wnętrze jest jeszcze nie wyposażone, ale można już wyróżnić "salę" tronową,w której siedzi przywódca- syn Tangara Nienasyconego, Rawr Krzywoząb.Tuż obok siedzi jego wilk.
Moar (ten od Orc Roda) także tu jest. Został kowalem odpowiedzialnym za produkcję broni, pancerzy, jaki i przedmiotów codziennego użytku. Jego brat Nao zajmuje się zanoszeniem broni do prowizorycznej zbrojowni. Obok siedzi Wracka który zrobił sobie przerwę.
Obrazek
Nad wiezieniem i klitką tronową znajduje się pokój Szamana-alchemika-kucharza- Zomga. Właśnie przygotowywuje on swój sławny Le Gulashczur. Obok wilka widać jedą z ofiar eliksirów Zomga.To Fohur, odkad pamieć pamieta był on znany wśród ludzi jako Bezszelestny Zabójcą, teraz mało która z jego ofiar ma szanse uciec i o nim opowiedzieć. :)
Obrazek
Święta coraz bliżej, ale coś mi mówi, że chyba nie macie co liczyć na prezenty. :)
Obrazek
-------------------------------------------
Budowa fortecy nadal trwa i z przypływem klocków i weny będę dokładał poszczególne części, dla informacji cała budowa jest modułowa, "klejona" na piny.
Czekam na skargi, prośby o lepsze zdjęcia, i pochwały mojego pierwszego zamku. :P
Ostatnio zmieniony 2008-12-13, 19:43 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Hmm... kiepskie te zdjęcia. Zainwestuj w tło. Rozstaw jakieś lampy wokół budowli i rób bez flesza który bardzo brzydko się odbija :( a sama budowla ? Taka średnia nieco jak dla mnie. Na mocne 4. I jeszcze widze część z kopalni 7036 praktycznie niezmienioną, wstyd !
37236809 nowe gadu:)

Goldbrick

#3 Post autor: Goldbrick »

W 100% zgadzam się z przedmówcą. Za bardzo ta forteca przypomina kopalnię karłów. Moim zdaniem wcale nie pasują tutaj te złote elementy charakterystyczne dla frakcji Rycerzy. Następnym razem popracuj nad zdjęciami (jakieś jasne tło) i wykorzystaj inny obrus. No i te brudne elementy...
Ogólnie 4+

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

lordofdragonss pisze:Budowa fortecy nadal trwa i z przypływem klocków i weny będę dokładał poszczególne części
Skoro tak, to warto chyba poczekać na efekt finalny.
Konstrukcja jest ciekawa i ma spory potencjał, jednak widać, że jest ona wciąż w fazie budowy, czemu dowodzi jej chaotyzm.
Dołączam do wąskiego grona komentujących, którzy zwrócili uwagę na dość niską jakość zdjęć, a tym samym prezentacji całości.
Nie zapomianj również o okresowym czyszczeniu klocków, jeśli tego wymagają ;)

Pozdrawiam (:

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Przywitajcie kolejną wersję:
Obrazek
Wiem, że jakość zdjęć jest jaka jest ale staram się jak mogę by były lepsze. Ustawiłem lampę by oświetlała MOC, no i tło jest chyba dobre (nie znalazłem w domu takiego dużego kawałka czegoś białego xD)

Otwarty:
Obrazek
Wnętrze (na razie pusto):
Obrazek
Co sądzicie?

Lockhart

#6 Post autor: Lockhart »

No mnie się bardzo podoba i czekam aż udoskonalisz wnętrze ;)

Jak już skończysz wnętrze to bardzo proszę abyś pokazał każdy pokój osobno.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#7 Post autor: Iskra »

lordofdragonss pisze:(nie znalazłem w domu takiego dużego kawałka czegoś białego xD)
Znajdziesz w każdym papierniczym.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Widać, że konstrukcję uporządkowałeś, teraz prosimy o wystrój wnętrz i ciekawą prezentację całości. Naprawdę jest lepiej!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#9 Post autor: PatrykZ »

Teraz o wiele lepiej.

lordofdragonss

#10 Post autor: lordofdragonss »

Iskra pisze:
lordofdragonss pisze:(nie znalazłem w domu takiego dużego kawałka czegoś białego xD)
Znajdziesz w każdym papierniczym.
Najbliższy papierniczy jest 9 km od mojego domu, a po tylko papier mnie rodzice nie zawiozą ^^"

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#11 Post autor: Ither »

ej, a mi się ta czerwona, krwista firanka podoba dużo bardziej od nudnego białego tła ;>

KRWAWE NIEBO NAD FORTECĄ ZŁAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: Qworg »

Strasznie pusto i bardzo gładkie/jednolite ściany. Pododawaj jakieś cegiełki na ścianach, wypukłe wzmocnienia murów czy coś takiego bo na razie wygląda to trochę tak bez charakteru.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

lordofdragonss

#13 Post autor: lordofdragonss »

Kilka nowych fotek, robionych już na tle ehm... miasteczka xD
Obrazek
Obok widac także mała fortecę i mnóstwo innych pierdół, je omówię kiedy indziej...
Obrazek
Przód się nie zmienił, poprawiłem jedynie trochę górę: Obrazek
Pokój tymczasowego króla, u góry zapasy jedzenia:
Obrazek
Salka tronowa, więzienie, zbrojownia
Obrazek
Kącik szamana i mały składzik u góry( będzie tam skarbiec):
Obrazek
Obrazek
Katapulta:
Obrazek
Katapulta stylizowana na Warcraftową:
Obrazek
Właśnie zauważyłem że brakuje dzidy po jednej stronie, ewentualnie będą tutaj duże kły (jak dojdą)
Wóz wieśniaków:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-02-13, 23:52 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#14 Post autor: rh »

lordofdragonss, mam do Ciebie jedno pytanie - wyjaśnij mi jaki jest sens publikacji tych zdjęć? Ja na nich widzę jeden wielki twórczy bałagan, coś co jest zaczęte, a nieskończone. Fakt, coś a la "Work in progress", ale przedstawione tak, że nic nie widać.
Tak swoją drogą. To jest forteca, czy poza przednią ścianą planujesz coś więcej?

PS: Na katapulcie to kurz, czy ziarno aparatu się ujawnia?:P
Ostatnio zmieniony 2009-02-14, 00:14 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Chorągiewkę nad wejściem obróciłbym na drugą stronę, powinno być jeszcze lepiej.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ