[MOC] GINAF F480

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#16 Post autor: ManiekManiak »

Sztywniak z niego, ale za to bardzo mocny, a to ważniejsze na trasie niż pięknie pracujące zawieszenie. Ten pokrowiec sam dziergałeś?

Jednak jest coś innego co mnie trochę martwi, a mianowicie: jeśli tego potwora oddajesz bratu to aż się boję pomyśleć czym sam wystartujesz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#17 Post autor: Emilus »

Zgodnie z obietnicą:

Test na wykrzyż:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uwePBtSpuew[/youtube]

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#18 Post autor: m4rc1n »

ManiekManiak pisze:Jednak jest coś innego co mnie trochę martwi, a mianowicie: jeśli tego potwora oddajesz bratu to aż się boję pomyśleć czym sam wystartujesz.
dokładnie... naprawdę, zastanawiałem się przez moment czy sam w ogóle startować jak zobaczyłem tego potwora i co ten potwór potrafi... :D

szczerze mówiąc zastanawiałem się pomimo tego, że generalnie będę startował w GPS a ty w GPM.

ale do rzeczy.
potwór kapitalny, ogromny i w ogóle... trochę mnie rażą w oczy wycieraczki zrobione z linków, trochę inaczej mogłeś to zrobić, ale poza tym: jak one się trzymają kabiny bo nie mogę tego rozkminić...??
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#19 Post autor: Emilus »

M4rc1n Wycieraczki (linki) trzymają się na kabinie na tych klockach.

Co do auta, to też jestem zadowolony z możliwości :)

Fistach

#20 Post autor: Fistach »

Emilus, zmotałem sobie mniej więcej taką skrzynię biegów do następnego moc'a - ale mam nieprzesuwający się silnik (oszczędzam 1 st na długości). Niestety mam ją na dużym siłowniku. Jeszcze sprawdzić muszę jak się będzie sprawować bez airtanka bo w mocu - ze względu na inne funkcje na pneumatyce nie chcę go. Faktycznie działa to bardzo dobrze!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#21 Post autor: Sariel »

No ładne rzeczy macie w tych trialówkach - skrzynie biegów, manometry, za chwilę będzie jeszcze klima w kabinie i uchwyt na kubek dla kierowcy :P Fajna krowa Ci wyszła Emilu, już widzę mój tyci hummerek będzie się pewnie cały pod nią mieścił :) Dobrze wygląda z tymi światłami, no i dobrze wiedzieć że w nowym sezonie będzie miał kto robić efektowne wywrotki :)
Ostatnio zmieniony 2010-01-04, 09:07 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fiołkowa Furia
Posty: 63
Rejestracja: 2007-12-12, 22:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
brickshelf: Fiolkowa-Furia

 

#22 Post autor: Fiołkowa Furia »

Ciężko mi uwierzyć, że taki kolos tylko na dwóch xlach potrafi tak śmigać. Co jeszcze rzuca mi się w oczy to to, że przy budowie, nie szedłeś na kompromisy, wszystko jest dopracowane, sprawdzone, a nic nie zostawione przypadkowi: może się nie rozepnie, może nie będzie strzelać itp. Nie podoba mi się jedynie wsadzenie dwóch sprężyn do jednego amora, wydaje mi się, że tak ściśnięte mogą się szybko odkształcić.
Z niecierpliwością czekam na jakiś filmik z GPM.
<szarikm> trzy odcinki XXX - starczy na dzis

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#23 Post autor: Emilus »

Dzięki wszystkim za pozytywne opinie...

Zgodnie z prośbą pewnych ludzi (nie tylko trialowych) zamieszczam kilka fotek elektrozaworu (dwa takie elektrozawory pracują w ginie). Ta belka wystająca na boki to propozycja uchwytu montażowego, bo właśnie tak się one u mnie trzymają:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Silnik Medium PF pracuje w tym elektrozaworze bez żadnej przekładni, a więc moment na wale wyjściowym na silniku jest na tyle mały, że obraca dźwignią zmieniając kierunek przepływu w zaworze i staje. Wystarczy jeden klik na dźwigience pilota i elektrozawór zmienia kierunek bez specjalnego obciążania silnika. Jeszcze fotka umieszczenia elektrozaworów w wykańczanym podwoziu:

Obrazek

Dodatkowo fotki kompresora. Nie chciało mi się rozpinać instalacji, więc fotki z kompresora wbudowanego. Mam nadzieję że cosik widać. W każdym razie ramą i podstawą tegoż kompresora jest silnik go napędzający (RC). Wał korbowy z pompkami znajduje się w dalszym (wolniejszym) wyjściu z silnika. Zapewnia to ładowanie dowolnej instalacji na średniej świeżości bateriach, aż do ~2,8 Bara.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-01-04, 20:23 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#24 Post autor: TT »

Z tego co widzę to na razie tylko Emil wywiązuje się z obietnicy zrobienia 8x8 :-)

Emil szacowałeś może ile tam masz elementów? O kosztorys nawet nie pytam :P
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#25 Post autor: smyk »

TT pisze:Z tego co widzę to na razie tylko Emil wywiązuje się z obietnicy zrobienia 8x8 :-)
E no, nie przesadzajmy. Ty chyba też, nie? Ja nic nie obiecywałem, a kto wie?

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#26 Post autor: TT »

Ja się jeszcze nie wywiązałem, bo jeszcze nie skończyłem maszyny.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#27 Post autor: Emilus »

TT pisze:Emil szacowałeś może ile tam masz elementów? O kosztorys nawet nie pytam :P
Tylko szacowałem... Tam jest jakieś 5000 klocków ale to jest wartość powiadam szacowana...

Kosztu to nie szacowałem, niemniej była taka osoba, która mnie pytała ile by ją kosztował Ginaf. Nie zastanawiając się nad tym wcześniej a chcąc dać odpowiedź i zapewnić sobie margines, rzuciłem 15000 PLN. Ta osoba już nie pytała więcej :)
A w tej cenie (rzuconej z głowy) jest też spory udział wartości technologicznej i patentowej...

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#28 Post autor: TT »

Emilus pisze: Kosztu to nie szacowałem, niemniej była taka osoba, która mnie pytała ile by ją kosztował Ginaf. Nie zastanawiając się nad tym wcześniej a chcąc dać odpowiedź i zapewnić sobie margines, rzuciłem 15000 PLN. Ta osoba już nie pytała więcej :)
A w tej cenie (rzuconej z głowy) jest też spory udział wartości technologicznej i patentowej...

Haha :-) Emil GRUBO.
Zapytaj NASA czy nie chcą kupić tej technologi i patentów wtedy możesz nawet krzyknąć 15 000 000$
Pozdrawiam,
Tomek

ODPOWIEDZ