[WIP] EN57

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

[WIP] EN57

#1 Post autor: szarikm »

Dzień 1:

Obrazek | Obrazek | Obrazek

Obrazek

uff.
Co wy na to?
Ostatnio zmieniony 2009-11-17, 17:16 przez szarikm, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Szyba z przodu jakaś musi być, poza tym zapowiada się nieźle.

Ciekawy problem to jest Ci powiem, nie mam pojęcia co z tym zrobić na ten moment.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#3 Post autor: TruckeR »

Raz, że szyby z przodu by się przydały, dwa, że typowe PKP-owskie 'garnki' są totalnie nie do zrobienia z Lego - te 2x2 są za duże, 1x1 będą za małe :( Poza tym wygląda całkiem sympatycznie, choć tak naprawdę to ciut za mało, żeby rzetelnie ocenić. Aha - wzorujesz się na jakimś konkretnym malowaniu?
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#4 Post autor: Kubrick »

A ja mysle, ze nie jest zle :)
Tylko faktycznie bedzie problem z ta przednia szyba. A nie weszlaby tam bokiem zwykla szyba 2x4x2?
Zaraz sprobuje przekombinowac cos, bo mam pomysla ;]


Ostatnio zaczalem myslec w skali minifig o,0


http://www.majhost.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2451696
http://www.majhost.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2451697
Obrazek
http://www.majhost.com/gallery/Kubrick/misc/przod.ldr
Ostatnio zmieniony 2009-11-14, 23:19 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

TruckeR pisze:. Aha - wzorujesz się na jakimś konkretnym malowaniu?
Chyba wiadomo że tak - zobacz na avatar!

Faktycznie z szyba moga byc problemy.

A te garnki moznaby zrobic z nowego znaku drogowego ograniczenie predkosci z nowego battle-packa city.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#6 Post autor: kle_on »

Bryła zapowiada się bardzo dobrze, nie będę się upierał że szyby są do szczęścia niezbędnie konieczne.
Problemem wydaje mi sie natomiast skala - odnoszę wrażenie, że jeżeli okno jest wysokie na 3 to czerwony pas powinien mieć 2,5, a wtedy całość powinna być dłuższa o 1-2 okna. Ale na tym etapie to raczej kwestia rozwojowa bo dach i podwozie mogą to 'ukryć'

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#7 Post autor: szarikm »

Jerac pisze:nie mam pojęcia co z tym zrobić na ten moment.
Ja też nie :)
TruckeR pisze:wzorujesz się na jakimś konkretnym malowaniu?
Malowanie ciemnoczerwono-szare. Opcja przejścia na niebiesko-żółte jest brana pod uwagę.
Hmm, o takich technikach (jeszcze) nie myślałem.
kle_on pisze:Bryła zapowiada się bardzo dobrze, nie będę się upierał że szyby są do szczęścia niezbędnie konieczne.
Problemem wydaje mi sie natomiast skala - odnoszę wrażenie, że jeżeli okno jest wysokie na 3 to czerwony pas powinien mieć 2,5, a wtedy całość powinna być dłuższa o 1-2 okna. Ale na tym etapie to raczej kwestia rozwojowa bo dach i podwozie mogą to 'ukryć'
Na razie właśnie chodzi mi o uchwycenie bryły. To czy będzie wymagać wydłużenia czy pogrubienia jakiegoś pasa to wyjdzie w praniu - kiedy już model będzie składany w rzeczywistości.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Dobry wieczór!

Jestem zupełnie początkujący, jeśli chodzi o koleje, ale strasznie mnie podjarała ta konstrukcja!

Troszeczkę bym zmienił - przede wszystkim zdecydowanie upierałbym się przy najpopularniejszym, żółto-niebieskim malowaniu. Wiesz, ono niesamowicie wiele daje; pozwala natychmiast zidentyfikować tę kolejkę, w przeciwieństwie do czerwonego.
I powinien to być ciemnoniebieski. Przy braku 'wedge 2x3' może to być kłopotliwe...
Więc zamiast czekać, aż Lego takowe wyprodukuje - może zwykły niebieski? Chyba, że Misterzumbi mógłby takowe wykombinować? Ew. pomalować czarne na ciemnoniebiesko. To by było do wybaczenia :)
Paski na ścianach zaznaczyłbym kolorystycznie - jaśniejszym niebieskim. Te karbowane klocki niezbyt pasują.
Równie zdecydowanie zrezygnowałbym z przedniej szyby w ogóle (i - co za tym idzie - pozostałych też bym nie wstawiał).
Jakkolwiek pomysł Kubricka na przednie szyby jest świetny i trudno by było wymyślić coś lepszego, pod warunkiem, że wysokość tej szyby będzie pasowała do skali i pozwoli to na zastosowanie szyb, których użyłeś w przedziałach pasażerskich (wysokość wszystkich okien jest mniej więcej jednakowa).
Drzwi cofnąłem nieco mniej względem ścian (o 1/4 studa? 1/2 to dramatyczny uskok).
EDIT: popatrzyłem na zdjęcia - dobrze by było górny reflektor zakończyć tym klockiem: [ cone 2x2x2 ].
Reflektory - żadnych innych! Górny zamocować jest w miarę łatwo, w pliku LDR pierwsze, co mi przyszło do głowy.
Niestety - dolne... może w jakiś sposób skorzystać z otworów w skosach za nimi? A może na tych najmniejszych bracketach (1x1 x 1x1), od dołu? Nie mam w robocie klocków, więc zostawiam to.

Obrazek

Szarik_en57_2.1.ldr

Obawiam się radośnie, że w 2010 może zabraknąć torowiska na wszystko :)

Tak swoją drogą - ściągnij sobie poniższy program - 'LDView':
LDView.zip [600Kb]
Tylko rozpakowujesz, nic nie trzeba instalować. Odpalasz 'LDView.exe' i wybierasz model z katalogu '...\LDraw\MODELS'.
W łatwy sposób daje o wiele bardziej naturalny podgląd modelu (powyższy obrazek właśnie z LDView).
Jedyne, co warto pamiętać, to:
Ciągnąc myszą obracasz obiekt. Control+mysz - przesuwasz obiekt, SHIFT+mysz obracasz źródło światła. Edit-Preferences-General-Colors-Background - wybierasz kolor tła.
Ostatnio zmieniony 2009-11-16, 23:33 przez V1, łącznie zmieniany 5 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

V1 pisze:Równie zdecydowanie zrezygnowałbym z przedniej szyby w ogóle (i - co za tym idzie - pozostałych też bym nie wstawiał).
Jakkolwiek pomysł Kubricka na przednie szyby jest świetny i trudno by było wymyślić coś lepszego, pod warunkiem, że wysokość tej szyby będzie pasowała do skali i pozwoli to na zastosowanie szyb, których użyłeś w przedziałach pasażerskich (wysokość wszystkich okien jest mniej więcej jednakowa).
Mysle,ze ta szyba 2x4x2 bedzie za wysoka, ale zawsze mozna dac naklejke i miec spokoj :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#10 Post autor: szarikm »

V1 pisze:Ew. pomalować czarne na ciemnoniebiesko. To by było do wybaczenia :)
W ekstremalnej sytuacji tak zrobię :) Zobaczymy.
Kubrick pisze:
V1 pisze:Równie zdecydowanie zrezygnowałbym z przedniej szyby w ogóle (i - co za tym idzie - pozostałych też bym nie wstawiał).
Jakkolwiek pomysł Kubricka na przednie szyby jest świetny i trudno by było wymyślić coś lepszego, pod warunkiem, że wysokość tej szyby będzie pasowała do skali i pozwoli to na zastosowanie szyb, których użyłeś w przedziałach pasażerskich (wysokość wszystkich okien jest mniej więcej jednakowa).
Mysle,ze ta szyba 2x4x2 bedzie za wysoka, ale zawsze mozna dac naklejke i miec spokoj :)
Jest za wysoka o jednego plata => odpada.
V1 pisze:Drzwi cofnąłem nieco mniej względem ścian (o 1/4 studa? 1/2 to dramatyczny uskok).
eeee, jak to w rzeczywistości zrobić? Tak aby mogła wytrzymać z 8h jazdy bez serwisu? EDIT: Właśnie się złapałem na tym, że jużtakie przesunięcie mam zrobione w "przodzie" :/
V1 pisze:Szarik_en57_2.1.ldr
Ciekawe rzeczy tutaj porobiłeś :)
V1 pisze:Tak swoją drogą - ściągnij sobie poniższy program - 'LDView'
Mam już go w pakiecie - dzięki za informację.
V1 pisze:Obawiam się radośnie, że w 2010 może zabraknąć torowiska na wszystko :)
Optymista! Huraaaa! ;)

Dziękuję za porady.


Oto wersja 2.2 niebiesko-żółta: plik zbiorczy xxx.ldr - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/other/szarikm/EN57/2009-11-17.zip]EN57[/URL]
Ostatnio zmieniony 2009-11-17, 21:52 przez szarikm, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#11 Post autor: kle_on »

szarikm pisze:eeee, jak to w rzeczywistości zrobić? Tak aby mogła wytrzymać z 8h jazdy bez serwisu?
ja bym to zrobił w ten sposób, choć nie jest to 1/4 ;)
oba kluczowe klocki (Obrazek Obrazek ) są dostępne w kolorze niebieskim
Załączniki
1X-z-kropki.png

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: Qworg »

kle_on pisze:
szarikm pisze:eeee, jak to w rzeczywistości zrobić? Tak aby mogła wytrzymać z 8h jazdy bez serwisu?
ja bym to zrobił w ten sposób, choć nie jest to 1/4 ;)
oba kluczowe klocki (Obrazek Obrazek ) są dostępne w kolorze niebieskim
Zamiast kluczowych klocków jakie podałeś, nadają się także doskonale Plate, Modified: 2540 oraz Plate, Modified: 48336.
Umożliwiają one także zrobienie pasków w przeciwieństwie do klocków podanych przez ciebie.
Ostatnio zmieniony 2009-11-17, 23:13 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Dowolnie regulowane, trwałe przesunięcie uzyskasz w ten sposób:
Obrazek
(do niebieskiej płytki przyczepiasz drzwi, a czerwony klocek mocujesz do podłogi wagonu)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#14 Post autor: szarikm »

Oto kolejna wersja - żółto-niebieska (jest szalenie tania w porównaniu z czerwono-szarą):
[img]http://www.00453005_0000002.pl/other/szarikm/EN57/2009-11-19/xxx1.jpg[/img]
Obrazek
Obrazek

Pliki LDR Główny plik to xxx.ldr

Jak się Wam podoba?
V1 pisze:Dowolnie regulowane, trwałe przesunięcie uzyskasz w ten sposób:
Obrazek
(do niebieskiej płytki przyczepiasz drzwi, a czerwony klocek mocujesz do podłogi wagonu)
Ciekawe, ciekawe... :)

PS. Czas zrezygnować z BSa :/
Ostatnio zmieniony 2009-11-19, 17:40 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#15 Post autor: TruckeR »

Wygląda całkiem fajnie. Tylko czy będziemy mieć sieć trakcyjną? :)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ