[MOC] Peterbilt 359

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#16 Post autor: Backbone »

Ładny, ale dwie rzeczy mnie nurtują - Kolorystyka, jednak ładniej moim zdaniem wyszłoby gdyby była jedno lub dwu kolorowa, a tak to wygląda długa czarno - pstrokata papuga na kołach ;P

A druga sprawa, wydaje mi się troche za wąski (albo ciut za długi)- skalowałes sariel go prawda? Jak masz jakies fotki dokladnie tego pojazdu na ktorym się wzorowales to zamiesc ;)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#17 Post autor: Pietruch »

Sariel, dlaczego między dwiema ramkami tylnego zawieszenia nie ma np. liftarma, który wzmocniłby całość?
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Za jednokolorową (czyt. czarną) wyrzuciliby mnie z LugPOlu :) Zresztą amerykańskie ciężarówki występują w najdziwniejszych zestawieniach kolorystycznych, że wspomnę choćby słynny holownik Peterbilta z filmu Heat:

Obrazek

Proporcje są ok, tylko nos jest za wąski, z przyczyn o których pisałem.
Pietruch pisze:Sariel, dlaczego między dwiema ramkami tylnego zawieszenia nie ma np. liftarma, który wzmocniłby całość?
Powinien oczywiście być, ale wtedy rozstaw osi byłby inny niż wypada ze skali. Jako że to lekki model, postawiłem na zachowanie rozstawu.
Ostatnio zmieniony 2010-01-16, 21:46 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#19 Post autor: Pietruch »

Sariel pisze:Powinien oczywiście być, ale wtedy rozstaw osi byłby inny niż wypada ze skali. Jako że to lekki model, postawiłem na zachowanie rozstawu.
Wygląd przede wszystkim, chciałem się tylko upewnić. ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#20 Post autor: RacingFan »

Sariel pisze:Nie ukrywam że cieszyłbym się gdyby zawody podobne do HTC pojawiły się i u nas, i ten model ma zwrócić na nie uwagę.
Znaczy, że chciałeś, aby ciężarówka była w miarę szybka, tak? A, tak hipotetycznie, jaki byłby efekt gdyby, zamiast stosowac szybkie, ale stosunkowo słabe PF mediumy, zastosowac wolniejsze i stosunkowo mocniejsze PF xl i dac inne przełożenie np 3:1 (z24 napędza z8), to czy model mógłby osiągac większą prędkośc? Bo, załóżmy, że nie dokładamy mu dodatkowego obciążenia.
Ostatnio zmieniony 2010-01-16, 23:34 przez RacingFan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#21 Post autor: Sariel »

Mógłby, ale niekoniecznie ponieważ każda zmiana przełożenia zębatkami LEGO wiąże się ze sporą nieefektywnością, a XLe są nominalnie prawie o połowę wolniejsze więc trzebaby je mocno przyspieszyć. Zakładając że im mniej zębatek, tym lepiej, jest to kwestia wyczucia - XL ma lepszy moment, Mediumy lepszą prędkość. XL lepiej by się sprawdził przy dodatkowym ciężarze, tutaj wolałem użyć Mediumów bo moim zdaniem do pewnej masy są po prostu lepsze. No i zdecydowanie łatwiej je zmieścić.

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#22 Post autor: RacingFan »

W takim razie podzielasz moją opinię o silnikach PF jeśli chodzi o potencjał medium i XL. A teraz jeszcze kolejna wersja. Jak sprawiłby się model, gdyby w miejscach PF medium wstawić RC? 1. szybszym wyjściem 2. wolniejszym wyjściem

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

Sariel pisze:na warsztat biorąc najbardziej ikoniczną ciężarówkę zza Wielkiej Wody.
Dla każdego tą najbardziej ikoniczną jest inna ;)

Tak mnie zastanawia dlaczego zrobiłeś tylko tylnie zawieszenie. Nie mów, że przedniego się nie da, bo jest to możliwe: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=137333 - prawie doskonały pomysł mahjqa i to przystosowany do 2 różnych typów amorów. Prawie bo listwa zębata w połaczeniu z silnikiem nie zawsze może poprawnie działać, więc trzeba by troche zmodyfikować. W tej chwili mam zbudowane to zawieszenie i jest naprawdę małe. Z tego co widać na filmie (trochę za długi) to fajnie pomyka.Co do wyglądu to uważam podobnie jak lnger, że tutaj 2 odcienie szarego poprostu nie pasują, tak samo wywaliłbym te chorągiewki z tyłu. Ale najgorsze są błotniki z przodu, jak tak można oszukiwać, że model jest czarny to myslisz, że nikt nie zauważy? ;) Ogólnie fajna rzecz :) Przed swiętami sam nawet zacząłem budowę cięzarówki do truck racingu, ale unieruchomił mnie brak tej białej czesci ze sprężynką z hokeistów :|
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#24 Post autor: Sariel »

michal_forest pisze:Jak sprawiłby się model, gdyby w miejscach PF medium wstawić RC?
Nie wiem jak by się sprawił, ale wiem jak by wyglądał. Tragicznie ;)
Karol pisze:Przed swiętami sam nawet zacząłem budowę cięzarówki do truck racingu, ale unieruchomił mnie brak tej białej czesci ze sprężynką z hokeistów
A na grzyba komu ta sprężynka? Czy ja jestem jakimś fenomenem skoro potrafię dość prezycyjnie sterować modelem przy 9-krotnej redukcji skrętu i ze zwykłym pilotem? Nie przesadzajmy, mi zawsze wszelkie mechanizmy centrowania skrętu bardziej przeszkadzały niż pomagały.
Ostatnio zmieniony 2010-01-20, 14:34 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#25 Post autor: Emilus »

Uuuuaaaa ale czad!!!!

Też chcę takie coś! Aaallleee tu jest wyśrubowany poziom!! Wszystko mi się podoba!
Ale wy jesteście, boski!! Wystawiam 6 na 5!!

Paweł tak? :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

Grubiej być nie mogło ;)

kris kelvin

#27 Post autor: kris kelvin »

Emilus pisze:Uuuuaaaa ale czad!!!!

Też chcę takie coś! Aaallleee tu jest wyśrubowany poziom!! Wszystko mi się podoba!
Ale wy jesteście, boski!! Wystawiam 6 na 5!!

Paweł tak? :)
Oddaję Ci tytuł Miszcza Cientej Rapsodii :D

Samochód mi się bardzo podoba, a jak wzorowałeś się na "Gorączce" to już w ogóle masz dużego plusa :)

ODPOWIEDZ