Kilka pytan odnosnie budowy pojazdu TrTr

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#121 Post autor: Backbone »

ManiekManiak, wiesz, jakos mi to sie nie widzi zabardzo. Zreszta dosyc spory ten przedni most jest, wydaje mi sie za duzy.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#122 Post autor: Emilus »

Jak postępy z Twoim 8x8 Backbone?

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#123 Post autor: Backbone »

narazie to wszystko lezy w stanie takim jak zostawilem ostatnio - przyduzy przedni wozek z niezsynchronizowanym skretem do poprawy.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#124 Post autor: misiek »

powiedzcie mi. czy to jeszcze jakoś wzmocnić?
Obrazek
FREE HUGS :D

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#125 Post autor: Backbone »

Zamiast rurek na axlach daj connectory bo ci sie wiertla porobia z tych axli :P No i zwrotnice sprawiaja wrazenie spietych tylko w pionie - dodaj ramek od wewnatrz tam gdzie sa zolte piny i do nich dopnij je.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#126 Post autor: Kubrick »

Co to za polamany klocek lezy pod kolem? ;>
Opowiedz nam jego historie ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#127 Post autor: misiek »

Kubrick pisze:Co to za polamany klocek lezy pod kolem? ;>
Opowiedz nam jego historie ;]
Chciałem wymienić liftarma na inny kolor a był trochę za mocno spięty no i poszło. W ogóle delikatne te klocki ;p

Jak dojdzie bop to pospinam je ramkami chyba, że przyjdzie mi do głowy inny patent.

PS. połamany klocek przypadkowo wbiegł na plan zdjęcia, nie umieszczałem go tam specjalnie :)
Ostatnio zmieniony 2010-03-31, 17:19 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#128 Post autor: Sariel »

Się podepnę, bo szkoda robić nowy temat: gdzie znaleźć jakąś większą bazę ciężarówek off-roadowych z fotami i opisami? Hardtrucksy padły, a wujek Google jakoś mnie dziś nie lubi...

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#129 Post autor: Backbone »

Dziś trafił mi się pierwszy wieczór z wolnym czasem i weną do budowy...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wyprowadzenie Skrętu przez obrotnicę - z16 - driving ring extension - driving ring - stary dyfer. Natomiast napęd przechodzi przez obrotnicę i dyfer. Wychodzi na to ze prędzej 6x6 jakieś zmontuję niz 8x8 ktorego mi się zachciało jakiś czas temu...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#130 Post autor: Sariel »

No nienajgorzej to wygląda, masz jeszcze jakieś 30 godzin na zrobienie reszty trialówki więc sprężaj się :)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#131 Post autor: TT »

Na moje oko to jest to bardzo słabe. Widać na pierwszy rzut oka wiele miejsc gdzie się to wszystko porozłazi, porozpina i rozpadnie.
Pamiętaj, że wszystko musi być pospinane w 3 wzajemnie prostopadłych kierunkach. Wtedy masz pewność, że będzie ok. Można oczywiście czynić odstępstwa od tej zasady, ale tylko w takich miejscach gdzie wiemy, że nie zadziała nieporządana siła. Ja z własnego doświadczenia (zawsze opieram się na takich mostach: obrotnica, dyfer itp.) spinam wszystko w 3 osiach.
Ostatnio zmieniony 2010-04-09, 15:34 przez TT, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#132 Post autor: ManiekManiak »

TT pisze:Pamiętaj, że wszystko musi być pospinane w 3 wzajemnie prostopadłych kierunkach.
Prawdę mówi. Most wygląda nieźle, ale do maszyny o wadze w okolicy 1,5kg. Zwrotnice powinieneś spiąć też wzdłuż.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#133 Post autor: Backbone »

Pospinane bedzie, ale wczoraj z racji poznej pory juz mi sie nie chcialo myslec. troche teraz dorobilem, troche jeszcze porobię. ManiekManiak, zwrotnice będą spięte ;).

Sariel, I tak sie nie wyrobie i tak na jutrzejrzy rajd z maszyną wiec na to nie ma co liczyc, a z "bele-czym" przyjezdzac nie bede. Juz wole przyjechac bez niczego.

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#134 Post autor: Barteq »

Obrazek ten klocek, który łączy zwrotnice z belką będzie się odpinał (od zwrotnicy).

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#135 Post autor: Backbone »

Dzisiejszy długi (nareszcie wolny) wieczór zaoowocował Przednim mostem wraz z kawałkiem podwozia (założone silniki, redukcja 3:1 zwolnicach, 3:1 w ramie (oczywiscie zdublowane zębatki -> a scislej to z12->z36.)). Szerokość mostu wraz z kołami to około 25 stud. Jeszcze nie zastanawiałem się co to będzie, ale najprawdopodobniej jakieś 6x6. Jutro może uda mi się zabrać za dalszą część (ciesze się że to co najgorsze za mną.). Podusmowując: jesli czas wolny mi będzie dopisywał tak jak dziś to powinienem na najblizsze GPM zdążyc.

ODPOWIEDZ