[MOC] Rydwan

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MOC] Rydwan

#1 Post autor: Qworg »

Obrazek
Wszyscy ostatnio jakieś samochodziki i autobusy budują, to pomyślałem że nie będę gorszy i też coś jeżdżącego pokaże. Oczywiście odpowiednio do moich zainteresowań :P.
1
Ostatnio zmieniony 2010-01-23, 01:36 przez Qworg, łącznie zmieniany 5 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Bardzo ładny rydwan. Ogólnie fajnie. Ale... w tym ujęciu te konie to mi przypominają szczury : oP
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Qworg »

Ciamek pisze:szczury
Dobre :)
Się właśnie robi inne zdjęcie.
Edit.
I się zrobiło :)
1
Ostatnio zmieniony 2010-01-22, 22:52 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#4 Post autor: Mistakes »

Koniki genialne... Tak mi do głowy wpadło żeby zaprzęgnąć trialówke do kilku takich koników :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Mistakes pisze:M_longer nie umie budować! ;]
Jeeejj. Jak na razie Twój pomysł na wykorzystanie znacznika you jest naj(głupszy/lepszy*)

*Skreślić wedle uznania.

Mrutek

#6 Post autor: Mrutek »

Fajne szczury ;-)
A po co im te czapeczki?

Awatar użytkownika
Toffik
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-16, 21:36
Lokalizacja: Wrocław / Głogów
brickshelf: Toffik

 

#7 Post autor: Toffik »

Mrutek pisze:Fajne szczury ;-)
A po co im te czapeczki?
Moja dziewczyna miała podobne skojarzenie ;). A te czapeczki to chyba część grzywy? Luba jest miłośniczką koni, także od razu zaczęła mi wywód, że taka maść u koni nie występuje (czarny koń z białą grzywą - używała różnych trudnych nazw, których nie spamiętałem) itp, itd, ale ogólnie bardzo się nam podoba. Na plus na pewno to, że widać u konia dynamikę ruchu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Toffik pisze:A te czapeczki to chyba część grzywy? Luba jest miłośniczką koni, także od razu zaczęła mi wywód, że taka maść u koni nie występuje (czarny koń z białą grzywą - używała różnych trudnych nazw, których nie spamiętałem) itp, itd, ale ogólnie bardzo się nam podoba. Na plus na pewno to, że widać u konia dynamikę ruchu.
A rozważyła taką wersję? ;)

Obrazek

Ta biała plamka na czole chyba jest nazywana gwiazdą?

Awatar użytkownika
Toffik
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-16, 21:36
Lokalizacja: Wrocław / Głogów
brickshelf: Toffik

 

#9 Post autor: Toffik »

Dobra, zasięgnąłem porady jeszcze raz i już żałuję, bo połowę pomieszałem ;).
Po pierwsze - taka maść występuje, ale jest b. rzadka - coś pewnie jak ten pomarańczowy duszek z bricklinka, "wypadek przy pracy".
Po drugie, zastanawiała się, czy to białe nie grzywa, bo na odmianę (http://serwiskonie.com/img/umaszczenie/glowa.jpg) to jej nie wygląda. I mam dodać, ze jeśli grzywa jest biała, to ogon też musi być.

W sumie i tak nie ma się co rozczulać nad tym chyba. Nie napiszę więcej, bo z każdą kolejną rzeczą znajduje się następna, którą to białe cóś mogłoby być i kolejny wywód, czemu tym być nie może. Więc kończę już i chyba zaraz mi się zgarnie ;).

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10 Post autor: Qworg »

Mrutek pisze:Fajne szczury ;-)
Te fajne szczury są autorstwa Zgrredka i IMHO są to najlepsze konie jakie widziałem. Początkowo miałem użyć zwykłych legowych ale dziwnie to wyglądało (są tak statyczne i nieruchawe, że praktycznie bezużyteczne.....).
Co do "czapeczki" została ona skopiowana z wykonania Zgrredka i w moim założeniu była to plamka którą M_longer nazwał (prawdopodobnie fachowo :P) gwiazdą. Do dyskusji na temat maści i kolorów plam na końskim ciele to się wam nie będę wtrącał , bo się nie znam (wiem że koń ma łeb, ogon i cztery kopyta i starczy mi tej wiedzy :P).
Ostatnio zmieniony 2010-01-23, 23:59 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Jak zobaczyłem zestaw 7078 to przeraziłem się jak ten jeden biedny konik ma uciągnąć ten monstrualny rydwan. Od razu pomyślałem, że na pewno da się zrobić lżejszą konstrukcję. Ale akurat byłem zajęty czymś innym i ta myśl uleciała niepostrzeżenie.
Teraz już nie muszę udowadniać LEGO, że można zrobić lepiej, bo Ty zrobiłeś to doskonale. Twój rydwan jest idealny.

To białe coś na końskim czole w zamyśle miało właśnie być gwiazdą, ale trudno było zrobić z klocków mniejszą.

Cieszę się, że mój konik się przydał. Nie spodziewałem się, że zrobi taką karierę.
Żeby to pokazać chciałem znaleźć to zdjęcie, a przy okazji znalazłem mnie i Qworga w jednym artykule (trzeba zjechać prawie na sam dół).
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 08:52 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: Qworg »

zgrredeku stałeś się sławny :). Teraz tylko zrobić instrukcję konika i sprzedać ją do Lego (albo daj ją nawet za darmo a może ocalisz świat od ich jednoczęściowego konika).
Twój rydwan jest idealny.
Niestety nie jest, ale zależało mi na właśnie takich kolorach i z braku klocków musiałem z kilku rzeczy zrezygnować.
zgrredek pisze:Cieszę się, że mój konik się przydał.
Jeśli o mnie chodzi to się chyba na nie całkowicie przesiądę.
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 13:57 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Mrutek

#13 Post autor: Mrutek »

Qworg, sorry za szczury, ale spójrz stary, coś im zrobił z tylnymi łapkami...:-)))
Myślałem, że ktoś zauważy.
Rydwan oczywiście super.
Qworg pisze:
Qworg pisze:Qworg, sorry za szczury, ale spójrz stary, coś im zrobił z tylnymi łapkami...:-)))
Eeeee nie kamam o co chodzi z tymi tylnymi łapkami? Są takie same jak przednie.
No właśnie :-)
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 19:01 przez Mrutek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14 Post autor: Qworg »

Qworg pisze:Qworg, sorry za szczury, ale spójrz stary, coś im zrobił z tylnymi łapkami...:-)))
Eeeee nie kamam o co chodzi z tymi tylnymi łapkami? Są takie same jak przednie.
Szczury zostały odebrane pozytywnie :P.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Goldbrick

#15 Post autor: Goldbrick »

Chodzi o to w którą stronę mają się zginać - spójrz na zdjęcie kilka postów wyżej ;)

ODPOWIEDZ