[MOC] Tunel

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Tunel

#1 Post autor: Jerac »

Pomysł konkursu w którym trzeba zaprojektować zestaw podoba mi się tak bardzo, że udało mi się uporać nawet z tak absurdalnie mi odległą tematyką. No dajcie spokój... pociągi? I to jeszcze western? Brr. Oczywiście, żadnych kolejowych kółek, torów, minifigów, moje brązy to same skosy i troszkę kafli i płytek, a szare są w większości w 5-kilogramowym stateczku.

Od razu wiedziałem że jedyne co mogę, to postawić na bawialność, i liczyć na to że uda mi się nawiązać walkę z osobami które pójdą w wielkość. Jak western, i pociągi, to oczywiście pierwsza myśl jaka przychodzi, to most. A pod mostem dynamit, haha! Ale, jest tu mały haczyk. Most, znaczy się tory wysoko, a to przecież ma być zestaw, i to taki który można połączyć z innymi. Musiałem wymyślić, jak zrobić rampy. Ewentualnie... co by było, jakby położyć tory na ziemi, a most nad nimi? To było to. I tak, od klocka do klocka (a połowa klocków tu jest Scrata, dziękuję!), doszedłem do tego:

Obrazek

Tunel, oczywiście, można wysadzić, a potem łatwo poskładać:
Obrazek

...a że to miało wyglądać jak zestaw...
Obrazek
Czy para dzielnych kowbojów zdąży dotrzeć do tunelu na czas, zanim zostanie on wysadzony przez niebezpiecznego bandytę?

i jeszcze, na żywo i w kolorze - ale niestety, nie mam jak zmontować porządnego filmu, zresztą przyznam uczciwie - nie mam już na to czasu. Sesja to naprawdę koszmarny moment na takie konkursy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0BUs9REYkW4[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 14:56 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Mr.Z »

Jesteście geniuszem, Jerac! Zrobiłbym Was generałem, tylko szkoda mi Was stracić! [minikonkurs: kto zgadnie skąd to nawiązanie?]

Drezyna dobra, wjazd do tunelu świetny, kaktus (czy tam agawowiec) rewelka, no i cała historia kupy się trzyma.
Po prostu zestaw miodzio-lodzio.
:-)
Szkoda że nie projektujesz Techniców
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 15:11 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Brawo! Prawdziwie "bawialny" (rany! kto wymyślił to słowo?) zestaw. Też myślałem o czymś podobnym, ale w końcu (jak zwykle) poszedłem na łatwiznę.
No i duży plus za oprawę graficzną.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

Jesteś Mistrzem. Mogę Ci służyć?

rh

#5 Post autor: rh »

Jerac pisze:(a połowa klocków tu jest Scrata, dziękuję!)
A ja to co? :P To że Scrat Ci wysłał klocki, nie znaczy że są tylko Jego ;P dobra, koniec żartów ;)

Już Ci komentowałem - to jest świetne. Bardzo mi się podoba, że poszedłeś właśnie w bawialność, a nie rozmiar. Zestawy - mają przede wszystkim być bawialne, tu masz rozwalający się most (coś jak wywalane ściany w serii western), masz drezynę. Jedyny problem względem prawdziwego zestawu to tory. One niestety zwykle stanowiłyby dość potężny wydatek. W gruncie rzeczy tu można by było zastosować te tory rodem z kopalni krasnoludów. Ale to już szczegół. Jest świetnie.

PS: Pudełko genialnie zaprojektowane :) pokazanie etapów montażu - wielki plus.
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 15:52 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

O zgrozo.
Nie dość, że zestaw genialny, to drezyna jeszcze "działa"...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Nooo... to mamy faworyta konkursu : o)
Świetny pomysł + dobra realizacja.

Podziwiam, że chciało Ci się tyle robić na kompie ; o)
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Ciamek pisze:Nooo... to mamy faworyta konkursu : o)
Świetny pomysł + dobra realizacja.
Chyba faktycznie mamy faworyta :)

Zestaw mały, ale naprawdę ciekawy. No i obróbka pudełka, filmik.
Bardzo fajne.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#9 Post autor: stpman »

Komentarz do tej pracy może być tylko jeden. "Jej siła i piękno tkwi w prostocie".
Ride Your Way!

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#10 Post autor: REX »

Niekonwencjonalne podejście do tematu.
Chyba pierwszy model w dziejach LEGO, w którym atutem jest ciekawie pojęta "destrukcja".
Niewielki, aczkolwiek z wielkimi możliwościami.
Bardzo groźny przeciwnik w konkursie.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Dobry pomysł podstawą sukcesu - to chyba najlepsze określenie dla Twojej pracy, gdyż rzeczywiście ma ona spore szanse na triumf w konkursie.
Duże wrażenie robi też prezentacja - świetne zdjęcia, projekt pudełka i do tego jeszcze filmik - brawo!

Pozdrawiam (:

Radar

#12 Post autor: Radar »

Jerac pisze:Od razu wiedziałem że jedyne co mogę, to postawić na bawialność
I się udało ;)
Zestaw świetny, jego prostota podkreśla, że służy on tylko i wyłącznie zabawie. Ten mechanizm niszczący tunel i możliwość ekspresowego odbudowania sprawiłaby, że zabrakłoby go szybko na półkach.
Bardzo mi się podoba i życzę powodzenia w konkursie ;)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Qworg »

Jerac, nie wiem czy jeszcze pamiętasz, ale Lego dołącza instrukcje do zestawów :). Więc się nie krepuj... dołącz....:)
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#14 Post autor: Mistakes »

Świetny ten patent z niszczeniem mostu! Zrób ładną instrukcje i nie dość że wygrasz konkurs to może i Lego przyzna Ci jakieś fundusze na rozwijanie serii?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

A nawet dało by się zrobić instrukcję, tu dla odmiany nie ma żadnych skomplikowanych rzeczy. Ale... nie chce mi się :D

Jak będzie kiedyś konkurs na instrukcje, w którym będzie można wygrać UCS millenium falcona, to się zastanowię.

ODPOWIEDZ