8096 Emperor Palpatine's Shuttle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szykowny

8096 Emperor Palpatine's Shuttle

#1 Post autor: Szykowny »

Obrazek

Recenzja 8096 Emperor Palpatine's Shuttle

Dane techniczne
Seria: Star Wars - Episode III
Rok produkcji: 2010
Waga klocków (bez pudełka): niestety brak wagi;/
Waga zestawu (brutto): 1100 gramów
Liczba klocków: 592
Liczba figurek: 4
Spis części: BrickLink
Cena: MSRP: 59.99$, Polskie sklepy: 368 PLN, Allegro: ok. 218 PLN

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Tematem recenzji jest prom typu Theta T-2C, należący do Imperatora Palpatine'a. Na jego pokładzie Imperator przybył na Mustafar po rannego Anakina, aby później zabrać go do Centrum Rekonstrukcji Chirurgicznej ImPal na Curuscant i zakuć go w podtrzymującą życie zbroję. Zbroję mającą stać się symbolem Imperium oraz całej sagi George'a Lucasa.
Firma LEGO proponuje nam inny scenariusz "przemiany" Anakina Skywalkera w Dartha Vadera. Możemy tego dokonać na statku Imperatora.

Opakowanie i instrukcja

Pudełko duże, kartonowe otwierane od góry o wymiarach 53.5 x 28 x 5.5, W pudełku 4 duże worki z klockami, każdy z nich oznaczony numerkiem. Luzem lata po pudełku zapakowana w zgrabny kartonik pelerynka Imperatora.

Dwie instrukcje dużego formatu(w sumie mogłaby być jedna grubsza, ale OK) jedna 75 stronicowa, druga licząca 47 stron.

Pierwsza książeczka zawiera przestrogę, aby nie mieszać klocków z ponumerowanych woreczków, ani nie składać

klocków na dywanie. Na drugiej stronie instrukcji znajduje się objaśnienie, który woreczek zawiera klocki do budowy kolejnych modułów statku.

Obrazek

Klocki

Dużym zaskoczeniem jeśli chodzi o klocki były dla mnie dwa gumowe elementy służące do przytrzymania hełmu Vadera na stole "przemiany". Oto jeden z tych elementów:

Obrazek

Elementem, którego nie sposób nazwać klockiem jest jedyna w zestawie naklejka na kokpit. Nie jestem zwolennikiem naklejek na klockach dlatego nie skorzystałem z niej i leży sobie spokojnie schowana w pudełku.

Model nie stracił na urodzie bez niej.

O reszcie elementów nie będę wspominał odsyłam do spisu części na Bricklinku.

Figurki

Świetne figurki z genialnie odwzorowanymi detalami i zadrukowanymi obustronnie torsami.
Mój ulubieniec Clone Pilot z białą zadrukowaną główką. Na szczególną uwagę zasługuje robot medyczny. Bardzo ładna rzecz.

Obrazek

Obrazek


Zdjęcie "rodzinne":

Obrazek

Modele

Zestaw nie zawiera żadnych propozycji modeli alternatywnych.
Składanie modelu wraz z robieniem zdjęć zajęło mi godzinę i 48 minut. Budowa przebiegała sprawnie.
Na pierwszy ogień poszedł kokpit:

Obrazek

Do głównej części promu przymocowany dwoma bolcami, moją osobistą refleksją jest, że na 3 bolcach trzymałby się nieco lepiej.

Kolejny etap to podwozie, "rama":

Obrazek

Połączone dwa moduły:

Obrazek

Budowa ruchomych skrzydeł nie była jakoś specjalnie skomplikowana:

Obrazek

Dach promu wraz z charakterystycznym "grzbietem","żaglem":

Obrazek

Element statku bardzo dobrze przemyślany i solidny. Statek można bez obaw chwytać za "żagiel" jak za uchwyt żelazka. Solidna rzecz sprytnie połączona z całością modelu.

Oto cieszący oko efekt końcowy:

Obrazek

Kilka zbliżeń detali:
Uzbrojenie:
Obrazek
Obrazek

Podwozie, składane płozy:
Obrazek

Podsumowanie

Zestaw jak najbardziej godny polecenia, jak dla mnie absolutna bomba. ładny, dobrze odwzorowany. Można sobie

polatać bez obaw po pokoju chwytając statek za solidny "żagiel". Wiadomo jeśli będzie się chciało do czegoś przeczepić to można powiedzieć, że skala nie ta, że Vaderowi Obi-Wan obciął rękę i obie nogę a LEGO daje nam kompletnego ludzika ale cóż:-D

Za
  • Figurki,
  • Odwzorowanie filmowego pierwowzoru,
  • No jest BOSKI i tyle!!!
Przeciw
  • Cena jeśli kupować w sklepie np: w Krakowie
  • Podczas przemiany Anakina w Vadera czasami obiekt operacji wyskakuje w powietrze<lol>


    p.s myślałem, że pisane recenzji jest prostsze...
Ostatnio zmieniony 2010-12-17, 15:39 przez Szykowny, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

p.s myślałem, że pisane recenzji jest prostsze...
Spokojnie, to jeszcze nic. Zaraz dostaniesz konstruktywną krytykę, <ironia>a jak skończą się sensowne argumenty to cię błotem obrzucą :D</ironia>

Co do ciekawych elementów - na pewno na ich miano zasługują łuki DBG w ilości sztuk 8:
Obrazek

10 zaokrągleń w kolorze light bluish gray:
Obrazek

Garstką slope'ów z serkami na czele, nikt też nie pogardzi :)
Ostatnio zmieniony 2010-12-16, 21:56 przez Backbone, łącznie zmieniany 2 razy.

Balor
Posty: 27
Rejestracja: 2010-11-14, 17:35
Lokalizacja: Poznań

#3 Post autor: Balor »

Przejrzysta recenzja. Mam tylko pytanie w jaki sposób wykorzystano owe "gumowe elementy"? Masz jakieś fotki?
że Vaderowi Obi-Wan obciął rękę i obie nogę a LEGO daje nam kompletnego ludzika
hehe, zawsze można samemu zadbać o odpowiednie detale - nożyk do tapet i tniemy ;)

Szykowny

#4 Post autor: Szykowny »

Wykorzystanie gumowych elementów widoczne jest na fotkach ukazujących wnętrze. Hełm Vadera wciska się pomiędzy te gumowe elementy:-P Odsyłam do reklamy tegoż modelu na tubie:

http://www.youtube.com/watch?v=G8hJTzikojA

Przepraszam za literówkę oczywiście chodziło o obie nogi nie "nogę"

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#5 Post autor: Miszel »

Balor pisze:Przejrzysta recenzja. Mam tylko pytanie w jaki sposób wykorzystano owe "gumowe elementy"? Masz jakieś fotki?
Między dwie gumki wkłada się hełm Vadera, który potem za pomocą "mechanizmu" nakładany jest na figurkę. Przemieliłem ten zestaw przez moje łapy i szczerze mówiąc niezbyt mi się podobał. Chyba najbardziej do gusty przypadły mi w nim rozkładane płozy podwozia.
A z figurek najfajniejszy jest pilot, ta główka jest cudna. Najładniejszy pilot SW jakiego LEGO wypuściło!
Ostatnio zmieniony 2010-12-17, 08:04 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

Miałem ochotę kupić ten wahadłowiec, ale stwierdziłem, że jest po prostu brzydki. Za dużo kolorów (po co ten czerwony w środku?), nieproporcjonalnie małe skrzydła, zbyt dużo studów i Technica. No i górne skrzydło niesymetryczne - tylko z jednej strony study. Jedyną zaletą modelu są wysuwane płozy... i rewelacyjne figurki oczywiście.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#7 Post autor: Miszel »

Fakt. Niesymetryczne skrzydło wygląda w tym zestawie beznadziejnie i strasznie psuje efekt z jednej strony. Od strony studów jeszcze ujdzie, ale z drugiej wtopa.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#8 Post autor: Miguel »

Naprawdę ciekawa recenzja. Rozwiało moje wątpliwości. Mimo pokaźnej liczby argumentów przemawiających za kupnem tego zestawu zdecydowałem, że sobie daruję. Jeszcze kiedyś będą ciekawe zestawy, może dopracują ten (tak jak to zrobili z Naboo Fighter'em czy ARC 170 Starfighter). Zbieram kasę na T-6 w takim razie. Bo będzie w nim Shaak Ti :)
Ostatnio zmieniony 2010-12-17, 00:26 przez Miguel, łącznie zmieniany 1 raz.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

ODPOWIEDZ