[MOC] Pałac Austerlitz

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

#31 Post autor: kris kelvin »

Coś tak czułem, że startując w tym konkursie będą z mojego powodu same kwasy.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#32 Post autor: Qworg »

kris kelvin pisze:Coś tak czułem, że startując w tym konkursie będą z mojego powodu same kwasy.
Jakie kwasy?
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Nexus 7

#33 Post autor: Nexus 7 »

Nie kwasy, tylko generalna nagonka na krisa!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#34 Post autor: Ciamek »

Szczucie!

Apropos, już wiem jakie pomyje mogę wylać na tego MOCa!
Tu się kompletnie nic nie dzieje. NUDA! : o)
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#35 Post autor: kris kelvin »

Qworg pisze:
kris kelvin pisze:Coś tak czułem, że startując w tym konkursie będą z mojego powodu same kwasy.
Jakie kwasy?
Musiałbym za długo pisać, a szczerze mówiąc nie chce mi się.
Teraz to zmartwienie jury :D

Mrutek

#36 Post autor: Mrutek »

Nie jestem jakimś szczególnym fanem domków z klocków. Gdybym nim był to pewnie bliżej byłoby mi do Zgredkowych pogrzebów, pożarów i rozp...ch wojennych. Jednak muszę przyznać, ze Twoje prace zasługują na uznanie. Mimo, że są takie obrzydliwie czyściutkie i dopracowane. Brr! - sama esencja lego. Aż musiałem zetrzeć biurko...
Sam budynek nieco monumentalny i trochę przerażający (jak każda siedziba militarystów?).
Moją uwagę zwrócił fantastyczny pomysł z kwiatkami (jedyny wesoły akcent?).
O rany, ale wazelina. Wolałem szczucie.

kris kelvin

#37 Post autor: kris kelvin »

Mrutek pisze: Moją uwagę zwrócił fantastyczny pomysł z kwiatkami (jedyny wesoły akcent?).
Chociaż Ty jeden Brutusie... :D
Qworg pisze: Szkoda że tyko na konkursy budujesz....
Faktycznie 6 ostatnich rzeczy zrobiłem na różne konkursy, choć generalnie uważam, że konkursy są do bani jak mawia Zgredek :D
Emilus pisze: W sumie Kris to może i ładne, ale nie jeździ... Ale ale, lampki z PFów mogłeś zrobić aby dobić do tych 5 koła...
A wiesz, że jakieś oświetlenie to mnie nawet kusi, ale skończy się pewnie jak zwykle :)
zgrredek pisze: Teraz to już nikt niczego na konkurs nie zgłosi i zostaniesz sam na placu boju.
Trzymam za słowo.
rasch22 pisze: ...ale czy nie jest czasem za ciemny, czy zwykły tan i lt bluish grey nie był by lepszejszy ??
A ten bruk wymiata, wszyscy tilesujemy a kris zaczyna lansowac "new age"-study górą :P ; i to wtedy gdy już zaopatrzyłem się w minimalną ilość tilesów by wykafelkować swojego moc'a
To już kwestia gustu. Mi akurat pasują takie kolory.
Nigdy nie lubiłem przesadnie kaflować, trochę studów nie zawadzi.
Jerac pisze: A tak to jedyne co mi się nie podoba, to kostka z płytek 1x1. Myślę że zwykłe kafelki lepiej by się sprawdziły w takim modelu.
SimonStorm pisze: A okrągła kostka rzeczywiście średnio pasuje.
Zrobiłem to z czystej premedytacji. Bruk zerwę w 10 minut z kaflami bym się musiał namęczyć pazurami dużo dłużej.
M_longer pisze:Wszystko fajnie, ale ten le Pałac w moim odczuciu średnio wpasowuje się w zadanie drugie :(
Zadanie: zaprojektuj zestaw bądź kilka połączonych zestawów, pasujący stylistycznie do prototypów zestawów z serii Napoleonic. Wykluczone są prace o tematyce marynistycznej, gdyż byłyby zbyt podobne do serii Pirates. Za prace o charakterze cywilnym można otrzymać dodatkowe punkty od jury.
http://www.simon-and-the-bricks.com/200 ... -cz-2.html

Po prostu jest świetny jak MOC, ale biorąc pod uwagę wygląd prototypów i ich tematykę, nie za bardzo spełnia w moim odczuciu założenia etapu drugiego.
A tu dłuższa odpowiedź.
Widzisz Longer masz rację. Jak popatrzymy na to co zbudowałem i na to co jest na tych zdjęciach to faktycznie średnio pasuje. Tylko, że...
To co widzimy na zdjęciach ma się do epoki napoleońskiej jak pięść do nosa. Jedynym mocnym "napoleońskim akcentem" są figurki żołnierzy.
Budynki? Jakiś zamek, jakiś fort (od biedy może pasować, ale tego typu architektura militarna powstawała grubo przed tym jak Napoleona jeszcze nie było w planach). A już te cywilne domki to mogłyby stać i w średniowieczu i w XX wieku.
Żeby się wpasować w stylistykę tych zdjęć to najlepiej by było wziąć Medieval Market, wywalić figurki (poza kobiecymi) dołożyć paru żołnierzy na koniach i zatytułować "Przybyli ułani pod okienko". Ale to byłoby pójście na łatwiznę.

Ja zbudowałem coś co z grubsza przypomina neoklasycyzm i takich budynków wtedy powstawało masę. Tyle tłumaczeń, a już wy ocenicie jak chcecie.
Ostatnio zmieniony 2010-02-11, 13:10 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#38 Post autor: Ither »

Kris, kafle też można sprawnie odczepiać za pomocą 'wyciągacza' legowego, nie trzeba niczego pazurami robić.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#39 Post autor: Jerac »

Też zauważyłem ten problem. Neoklasycyzm pasuje do zestawów, przynajmniej tych które mają mieć jakąkolwiek bawialność, jak pięść do nosa. Budynki są wielkie, lub po prostu duże, a zarazem nudne z punktu widzenia dziecka. Bo co niby można robić z pałacykiem... zabawę w dom? Z kolei budynki "normalne", nie różnią się jakoś specjalnie od tych budowanych 100 lat wcześniej (czy 50 później), większość budynków w mieście podobnie, a z fortami jest jeszcze gorzej, bo tak naprawdę co rejon to zupełnie inne. Inaczej będzie wyglądać fort nadmorski, inaczej fort "śródlądowy", a jeszcze inaczej fort dajmy na to hiszpański.

Faktycznie, exclusive może być jedynym sposobem na uchwycenie tego jedynego charakterystycznego kawałka architektury (neoklasycyzm) epoki napoleońskiej, ale z kolei, exclusive w ogóle nie nawiązuje do prototypów serii. Tak źle, tak niedobrze, a tak jeszcze gorzej.

Ciekawe, że niejako przy okazji dowiadujemy się jakie pomysły na serie nie są dobre ;>

Simon tutaj się wkopał jak ja z nexusem w BTT, i nie zazdroszczę mu rozstrzygania czy to pasuje czy nie :D
Inna sprawa że jak dotąd prac zgłoszonych mamy całą jedną, ja na ten moment nie startuję - pomysł który miałem kompletnie nie wypalił, a na drugi nie oszacowałem poprawnie czego będę potrzebował, i w efekcie w czwartek po południu jestem bez niczego.

Co do tego odczepiania kafli - można, ale nie jest to ani łatwe, ani możliwe w każdym przypadku, ani też najłatwiejsze za pomocą firmowej odczepiarki. Jak dla mnie najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie giętkości płytek bazowych.
Zresztą, jakoś nie przeszkadzały te trudności twórcom cafe cornera i pochodnych ;>
Ostatnio zmieniony 2010-02-11, 14:16 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

crises

#40 Post autor: crises »

Ither pisze:Kris, kafle też można sprawnie odczepiać za pomocą 'wyciągacza' legowego, nie trzeba niczego pazurami robić.
To chyba nie jest powszechnie wiadome. Nie tak dawno maciejer się tego ode mnie dowiedział.

kris kelvin

#41 Post autor: kris kelvin »

Jerac pisze:Tak źle, tak niedobrze, a tak jeszcze gorzej.
Ano, ale teraz to już nie mój problem :)

Co do tego "kaflowania/niekaflowania".
Nazwijcie mnie tradycjonalistą, ale nie używam żadnych supernowoczesnych narzędzi jak brick separator. Tylko zęby i pazury. :D
Inna sprawa, że nie miałem tylu jasnoszarych małych kafli, a ciemnoszare to już byłaby gruba przesada.
Naginanie płyt bazowych jest świetne, tylko, że ja zawsze dla sztywności jeszcze wykładam zwykłymi płytkami, więc problem niejako pozostaje.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#42 Post autor: Qworg »

kris kelvin pisze:supernowoczesnych narzędzi jak brick separator
Toć to jest starsze ode mnie :)
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#43 Post autor: Mr.Z »

kris kelvin pisze:Co do tego "kaflowania/niekaflowania"
a próbowałeś to wymieszać? zarówno roundplaty 1x1, kwadratowe platy 1x1, z tilesami 1x1 a nawet gdzieniegdzie z serkami? nie lepiej symulowałoby to bruk/żwir niż te aseptyczne i równiutkie rzędy okrąglaków?

EDIT (Piaf): Tak mi przyszło do głowy, że nieźle chyba wyglądałyby ułożone nieregularnie (w czterech poziomych kierunkach) serki. A może za ostro? Nie mam ich więcej niż 10, więc nie sprawdzę.
Ostatnio zmieniony 2010-02-11, 16:02 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#44 Post autor: Nexus 7 »

Jerac pisze:Faktycznie, exclusive może być jedynym sposobem na uchwycenie tego jedynego charakterystycznego kawałka architektury (neoklasycyzm) epoki napoleońskiej, ale z kolei, exclusive w ogóle nie nawiązuje do prototypów serii. Tak źle, tak niedobrze, a tak jeszcze gorzej.

Ciekawe, że niejako przy okazji dowiadujemy się jakie pomysły na serie nie są dobre ;>

Simon tutaj się wkopał jak ja z nexusem w BTT, i nie zazdroszczę mu rozstrzygania czy to pasuje czy nie :D
Inna sprawa że jak dotąd prac zgłoszonych mamy całą jedną,
Wyglada na to, ze akurat w tym przypadku Simon ma bardzo dobra mozliwosc wybrniecia z tego klopotu.
Praca krisa jest oczywiscie rewelacyjna i zasluguje na bardzo dobry wynik w glosowaniu publicznosci, z kolei jury ma mozliwosc odniesc sie w swoich ocenach do zgodnosci z trescia zadania.

Ja w tym etapie staruje, i rzeczywiscie to co pokaze mozna by, po zmianie minifigow, przeniesc do castle prawie zywcem. Ale taki to juz urok stylistyki zestawow LEGO.

kris kelvin

#45 Post autor: kris kelvin »

Nexus 7 pisze: Praca krisa jest oczywiscie rewelacyjna i zasluguje na bardzo dobry wynik w glosowaniu publicznosci, z kolei jury ma mozliwosc odniesc sie w swoich ocenach do zgodnosci z trescia zadania.
To się nazywa lobbing i powinno być karalne wysypaniem klocków.

ODPOWIEDZ