8683 Minifigures Series 1

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#106 Post autor: Flymbex »

Backbone pisze:PS. do castlowców i innych ortodoksów - nadal zostaję przy technic. :P
Przy Technic to może zostaniesz ale wydaje mi się, że przy następnej wizycie w sklepie znów nabędziesz figurkę :)
Piterko pisze:o nie zmienia faktu, że robot też się jakoś tak "technicowo" kojarzy :D Jedna z lepszych, dobra do mocowania steampunku, mocy na twórczości Lema, czy szeroko pojętego Space :D
Jak go pierwszy raz ujrzałem to pierwsze skojarzenie: taki Lemowski!
Ostatnio zmieniony 2010-05-21, 21:37 przez Flymbex, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#107 Post autor: zgrredek »

Jak go pierwszy raz ujrzałem to pierwsze skojarzenie: taki Lemowski!
To samo pomyślałem.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#108 Post autor: greenblue »

Backbone pisze:[...] jakość minifigów z 8683 jest o wiele lepsza od tych które były w sprzedaży za moich czasów (lata 90-te głównie).
O jaką jakość Ci chodzi? Bo do jakości figów z lat 90tych nie mam zastrzeżeń.
Chyba, że mówisz o liczbie/zróżnicowaniu nadruków, bardziej urozmaiconych główkach i akcesoriach. Ale to się chyba nie podpina pod jakość...
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#109 Post autor: Backbone »

greenblue, o plastik np. Kiedyś był strasznie kruchy, łatwo było nawet paznokciem niejeden nadruk zjechac.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#110 Post autor: greenblue »

Hmm..., coś w tym jest. W sumie nie przyszło mi na myśl, że torsy pękały przy nóżkach i przy dłoniach. A to było powszechne. Ale nadruki, nie miałem z nimi problemu...
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

lordofdragonss

#111 Post autor: lordofdragonss »

greenblue pisze:Hmm..., coś w tym jest. W sumie nie przyszło mi na myśl, że torsy pękały przy nóżkach i przy dłoniach. A to było powszechne. Ale nadruki, nie miałem z nimi problemu...
Przy dłoniach bardzo często nowe też pękają albo dłonie robią się bardzo luźne...
Wystarczy się nimi dużej pobawić...
Nie mogę się doczekać by znaleźć te maleństwa w sklepie! Ach jakże wam zazdroszczę, że już je macie!
Ale jak z jakością ludzie? Bo patrząc na różnych forach wychodzi na to, że minifigi mają przeróżne wady (pozamieniane/brak cześć, dziwny w dotyku plastik, a nawet przeźroczyste części. Wiec jak to jest?
Ostatnio zmieniony 2010-05-22, 07:46 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#112 Post autor: Backbone »

U mnie wszystko w normie :P

rapar
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-02, 15:16
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

#113 Post autor: rapar »

Widać po figurkach, że są zapewne "made in China" ale za tą cenę do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń. Nadruki sa wyrażne, nie trafił mi się ani jeden rozmazany, czy uszkodzony element. Na cały karton tylko u jednej figurki znalazłem odstępstwo od normy. Mianowicie nadruk na główce jest o milimetr wyżej umiesczony od pozostałych (standardowych). Wszystkie torebeczki były komplentne włączając elementy zapasowe.

rasch22

#114 Post autor: rasch22 »

Dziś udało mi się nabyć kilka sztuk w sklepie, cena 6,95 po znajomości jako że często tam bywam to 6,20
Obrazek
Czytnik kodów, skaner wskazany ;) bez niego metodą macania udało by mi się pomylić cheerliderke z nurkiem dwa razy ;P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-05-22, 15:50 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#115 Post autor: Tisen »

Tak więc i ja zaopatrzyłem się w 8 torebeczek . Losowaliśmy z zoną z dużego pudła w jednym ze sklepów w Warszawie ( cena 6zł/szt.) . Coś czuję ze każde drobne będą zamieniane na małe woreczki, bo zabawa jest świetna, a i same minifigi są rewelacyjne .

Na 8 woreczków - 2x forestman , 2 razy - spaceman , 1xninja , 1x magicman 1xtribal hunter ; 1 caveman

i z tym ostatnim przykra sprawa, gdyż bardzo, bardzo chiałem go mieć. Figurka ktorej prożno szukac w jakiejkolwiek serii.

Poraz pierwszy trafił mi się brak klocka! Brakowało nóżek! Dziwi mnie to zwłaszcza dlatego ze jak widziałem film z fabryki - zestawy są kilkukrotnie ważone - by nie było takich sytuacji. Swoją droga mam blisko 100 zestawów od ogromych baz kosmicznych po impulsy i nigdy mi nie brakowało klocka...

Coż, trzeba będzie polować na "Prehistoryka". A narazie wygląda jak by taplał się w smole po pas.

rh

#116 Post autor: rh »

Czytnik kodów, skaner wskazany ;)
Niekoniecznie ;) bardzo łatwo się te kody porównuje z wydrukowanymi na kartce ;)

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#117 Post autor: vedder »

Ja kupiłem cały karton i co ciekawe na pięć pierwszych woreczków miałem pięć identycznych figurek)(najbrzydszy żółtawy). Potem poszedłem po rozum do głowy i dałem karton siostrze która pogrupowała mi figurki. 10 sztuk mniej ważnych dla mnie jak nurek, kosmonauta, zombie, robot, przyniosłem dzisiaj w woreczkach do sklepu zaopatrzony w wydruk z kodami kreskowymi i za zgodą właściciela sklepu zamieniłem je sobie na czirliderkę, Robin Hooda, ninję, i indiankę. Mam teraz 6 sztuk czirliderek. Kartkę z kodami dałem właścicielowi sam też sobie wybierze fajniejsze figurki.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#118 Post autor: kamzel »

rh pisze:
Czytnik kodów, skaner wskazany ;)
Niekoniecznie ;) bardzo łatwo się te kody porównuje z wydrukowanymi na kartce ;)
Tylko skąd wziąć taką kartkę?

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#119 Post autor: m4rc1n »

Podpinam się pod pytanie kamzela. Chciałbym kupić dwa, trzy konkretne minifigi, więc kody by się przydały :) bardziej w formie kreskowej, niż numerycznej ;]
MOCs: 4
WIP: who cares?

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#120 Post autor: Backbone »

Obrazek

ODPOWIEDZ