[MOC] Kamienica, nawet dwie!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#16 Post autor: Ither »

Emilius: zabrzmiałeś jakbym Cię obraził. Ojejku :(

Kris: Oh ja widzę przed sobą jeszcze długą, długą drogę, to jest pierwsza próba zbudowania kamienicy jaką w życiu podjąłem, nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Z poradami od m.in. zgrredka czy hippa, kolejna będzie, mam nadzieję, bardziej udana.

Flymbex: na niczym się nie wzorowałem, wszystko to efekt dobrej muzyki i dobrych drinków.

Rh: odnosząc się do drugiego akapitu, też masz wrażenie, że te kamienice dzielą wypowiadających się na dwa obozy? :D

Następna kamieniczka będzie, obiecuję, nie aż tak naładowana ozdobami, bardziej uporządkowana kolorystycznie i ogarnięta.

Ale nie obiecuję, że nie popełnię jeszcze kilku dzikusów!

ps. Piaskownica to się chyba nikomu nie podoba :(

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#17 Post autor: dmac »

Ither pisze:
Następna kamieniczka będzie, obiecuję, nie aż tak naładowana ozdobami, bardziej uporządkowana kolorystycznie i ogarnięta.
To dobrze, bo właśnie spojrzałem na mapkę Klocków-Zdroju i stwierdziłem, że masz tam działeczkę. Pod niską zabudowę wprawdzie, ale masz.
Więc ćwicz, chłopie, ćwiiiiicz to budowanie domków! ;)

A co do samych kamieniczek - kolorystyka jest taka, że aż trudno powiedzieć coś o architekturze, bo się w oczach mieni. Nawet w Fabulandzie nie było domków w kratkę :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#18 Post autor: smyk »

Również dostałem oczopląsu.

No i jakieś za niskie mi się wydało jak na kamieniczkę.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#19 Post autor: pit »

Jak na kamienice jest zdecydowanie zbyt pstrokato...

Ale praca ma potencjał :)
Kamienice są dość, że tak powiem, bajkowe. Z kolei ta "ekipa" na trawniku z piaskownicą sprawia wrażenie, jakby sunęła po ulicy wprawiając w konsternację kolesi w skórach - taki element surrealizmu, przypominający mi, nie wiedzieć czemu, "Sens życia". Może spróbować w tę stronę... :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#20 Post autor: lugomina »

O matko Ither, lubisz szachownice? :)
Precz z szachownicami, to one daja efekt oczoplasu.
Tan kamieniczka po prawej nie przekonuje mnie tymi troche przypadkowymi dark redami. Okna wbudowane w jakies grube ramy ciemnoczerwone, luki nad oknami podwojne i do tego dziurawe? Po co? I ten rozgardiasz czerwony na samym srodku kamieniczki? Ale najbardziej nietrafiony jest chyba ten szary dach po przejsciach i z antenami radiowymi. Won z tym dachem albo won z kamieniczka..
Zdecyduj sie czy chcesz budowac na staro i bogato jak Kris, czy chcesz odwzorowac nowoczesny czar dzisiejszych chalup jak V1 zrobil to ze swa niebieska kamieniczka trzepakowa.
Gdyby cala kamieniczka byla albo klasyczna albo dzisiejsza to by mialo sens, ale tak to wychodzi ni piec ni dziewiec, goniac dwa rozne style w sumie nie upolowales zadnego, sorry. Nie wystarczy wtykac przypadkowych dark redów zeby kamieniczka "sama sie zrobila" Krisowa ;)

Druga kamieniczka po lewej oczorypna az zeby bola, bolaloby o wiele mniej, gdybys ograniczyl te szachownice. Buduj jednolite powierzchnie albo calkiem biale albo calkiem czerwone ale nie wtykaj tych kolorów na przemian bo to wlasnie daje pstrokacizne i oczoplas. Luki z serków nad oknami tez lepiej wygladaja jak sa w jednym kolorze (moglbys nawet je zrobic na szaro, czarno albo ciemnoszaro, zeby do czarnego jak smola dachu pasowaly).
No i tutaj tez wszystko psuje ta straszna prowizoryczna dobudówka na szczycie. Won z tym klockiem i won z ta antena satelitarna.
Takze won z tymi ludzikami wszystkimi bo dodaja tylko pstrokacizny, przy tylu rozmaitych kolorach samych domów naprawde nie potrzebujesz jeszcze ozdob z rózowych lasek, kowbojów, rockersów i kwiatuszków. Jesli chcesz dodac zycia to najpierw zdecyduj sie w jakim stylu kamieniczki maja byc, a potem dodaj dopasowane epoka ludziki, i to tak zeby opowiadaly jakas polaczona historie, zeby to mialo jakas logike od komina po rynsztok, a nie zeby ludziki przypadkowo sie szwendaly czy sterczaly nieruchomo na dachu..

Sorry, ze Cie tak zjechalam, ale mam nadzieje, ze nie stracisz zapalu do budowania i nastepne kamieniczki beda tylko coraz lepsze :-) Moze wzoruj sie na jakies istniejacych jak to n.p. robil Hipopotam z gdanskimi.. (tez jednolite sciany, kontrastowe tylko ozdobniki..)
rh pisze:
Flymbex pisze:Panowie toż to "czysty" Gaudi w minifigowej skali!
Właściwie rzecz biorąc to w pierwszej chwili miałem podobne skojarzenie ;) spacerując po Barcelonie też się co krok natrafia na takie pstrokate dziwactwa, które po latach zostały uznane za wybitne okazy. Więc i może z czasem ta Twoja pstrokacizna będzie dziełem? ;)
Wymorduje Was zaraz tepym, chromowanym nozem z Lego! Gaudiego mozaiki, jesli o nie Wam chodzi, sa inspirowane mozaikami mauretanskimi, sa dopasowane kolorami do siebie (nie taka przypadkowa szachownica jak tu u Ithera) i znajduja glownie na szczytach jego oplywowych, wypasionych budowli. Porownywac monumentalne wizje Gaudiego z tym, co tu wytworzyl z kolorowych klocków Ither to kompletne nieporozumienie - bez urazy Ither :-) - jakby radosny szkic poczatkujacego amatora porownac z ktoryms z Kossaków..
Ostatnio zmieniony 2010-02-27, 02:18 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ