głupie pytanko

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rasch22

głupie pytanko

#1 Post autor: rasch22 »

Witam

Mam takie pytanie czy ktoś próbował już spiąć ze sobą silnik 9V razem z silnikiem RC.
Tzn interesuje mnie czy silnik RC da się w ogóle połączyć z 9V za pomocą ot takiego kabelka
Obrazek
do jednego podwozia lokomotywy a jeśli tak to jak to działa, jak zachowują się silniki i czy uciąg takiej lokomotywy sie zwiększy :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Chcesz tym napędzać lokomotywę?
Obrazek

rasch22

#3 Post autor: rasch22 »

oj longer idź jeszcze pospać ;P bo albo mój skrót myślowy jest zbyt skomplikowany albo ty nie wyspany ;P
oczywiste dla mnie jest że jeśli to jest w dziale kolei to nie interesują mnie sposoby napędzania dziurawych klocków ;P i że chodzi mi o to ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

rasch22 pisze:oj longer idź jeszcze pospać ;P bo albo mój skrót myślowy jest zbyt skomplikowany albo ty nie wyspany ;P
oczywiste dla mnie jest że jeśli to jest w dziale kolei to nie interesują mnie sposoby napędzania dziurawych klocków ;P i że chodzi mi o to ;P
Ale przyjęło się, że silnik RC to jest właśnie to co podlinkował Longer, więc Twój post był -nieco- mylący.. Odpowiadając na pytanie - powinno się dać, skoro dało się połączyć technicową aparaturę RC ze starszymi silnikami 9V (i odwrotnie, choć np. zasilanie silnika RC starym zasobnikiem na baterie nie było dobrym pomysłem).
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

rasch22

#5 Post autor: rasch22 »

interesuje mnie nie czy sie da, bo dać sie da na pewno, tylko jak to sie zachowuje, czy jest większy uciąg lokomotywy, płynniejsze ruszenie z ładunkiem i jak sie sprawują oba napędy :P w trakcie wspólnej pracy

A co do RC to przyjęło się ale u wyznawców Dziurawej Strony Mocy, a nie u systemowców ;P

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#6 Post autor: Pietruch »

A widzicie że to jest dział Stalowe szlaki, a nie Technic? Więc nie wiem czemu się tak czepiacie, kurde!!!
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#7 Post autor: kle_on »

rasch22 pisze:tylko jak to sie zachowuje, czy jest większy uciąg lokomotywy, płynniejsze ruszenie z ładunkiem i jak sie sprawują oba napędy :P w trakcie wspólnej pracy
spinałem ze sobą tylko 2 RC, więc sytuacja podobna choć nie identyczna. Ruchy są płynniejsze, bo skład może już jechać przy najniższych obrotach, i spokojnie liczyć kilka (8-9) dużych wagonów.
Natomiast nie robiłem tego pod kątem testów, więc kilku rzeczy mogę się domyślać/podejrzewać. Ponieważ spinałem ze sobą dwa wózki w ustawieniu A-...-Z czyli jeden pchał, drugi ciągnął, nie występowała sytuacja poślizgu kół, bo żadna z lokomotyw nie miała większej mocy od swojej masy.
Obawiam się, że uślizg może być realnym zagrożeniem dla dwóch wózków w jednej lokomotywie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

rasch22 pisze:oj longer idź jeszcze pospać ;P bo albo mój skrót myślowy jest zbyt skomplikowany albo ty nie wyspany ;P
Niewyspany jeśli już. Poza tym jak zauważył Trucker silnik RC to ten który podlinkowałem wyżej i już. Nie zmienisz przyzwyczajeń :P

malinblue

#9 Post autor: malinblue »

Ja zrobiłem tak: silnik 9V na tory 9V, na to zrównoleglony silnik RC. Zapodałem napięcie i oba ruszyły z tym, że ten od RC miał rozruch szybciej.

rasch22

#10 Post autor: rasch22 »

malinblue pisze:Ja zrobiłem tak: silnik 9V na tory 9V, na to zrównoleglony silnik RC. Zapodałem napięcie i oba ruszyły z tym, że ten od RC miał rozruch szybciej.
Dokładnie o taki myk mi chodziło

A na jaki okres czasu puszczałeś oba silniki ??????? Jak sprawowały się przy dłuższej pracy
I czy dawałeś jakieś obciążenie i na lokomotywie i na jakieś wagony do tego ?? Czy był poślizg kół????

Czy tylko spiąłeś dwa silniki kabelkiem bez żadnej zabudowy ?????

malinblue

#11 Post autor: malinblue »

Dwa silniki bez żadnej zabudowy. Kupiłem silniczek RC na allegro i chciałem zobaczyć, czy w ogóle działa. I działał. Bez obciążenia ten RC miał też tendencje do "ciągnięcia" ze sobą tego 9V

ODPOWIEDZ