[MOC] Kryształowa wieża

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Stefan
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-14, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Kryształowa wieża

#1 Post autor: Stefan »

Dwa dni temu stałem się posiadaczem dużej ilości przezroczystych elementów i zbudowałem z nich tę oto głowę wieży. Jako pomysł na podstawę posłużył MOC z Colossal Castle Contest VII. W sumie wykorzystane zostały cztery typy klocków + dwa dodatkowe na kopułę i ogień.


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Kojarzy mi się z zidentyfikowanymi i niezidentyfikowanymi przedmiotami (ozdobnymi?), które w nieprzeliczonych wariantach można znaleźć na straganach w Nadbałtyckich i Mazurskich kurortach. Bo skoro wśród pamiątek znad Bałtyku można znaleźć ciupagę, drewnianego strażaka, czy przezroczystego słonia z brzuszkiem odświetlonym diodami, to dlaczego nie to?
Albo w sklepikach pod Jasną Górą (to tylko przypuszczenie, żadna droga mnie tam jak dotąd nie zawiodła).
Ale komponowałoby się również idealnie z plastikową Matką Boską Z Odkręcaną Główką, fosforyzującym Chrystusem na krzyżu, czy - last but not least - zegarem z płyty CD z przystemplowaną podobizną papieża.
I poszłoby jak ciepłe bułeczki, nawet bez instrukcji.

Coś to jest, ale ani kompletne, ani odkrywcze.
Jako że moim zamiarem wcale nie jest zniechęcanie Cię - może spróbuj zbudować to z normalnych, nieprzezroczystych klocków (wymagałoby chyba poważnych modyfikacji, żeby nie było dziur), i dobuduj do tego jakiś dół? Katedra/meczet to równie banalne, co wymagające wyzwanie, ale może pojedyńcza, wolnostojąca wieża, obserwatorium astronomiczne, czy w absolutnie absolutnej ostatecznej ostateczności baza kosmiczna?
\/1 ______________

crises

#3 Post autor: crises »

Mi swego czasu chodził pomysł na zbudowanie zamku na szklanej górze. Spróbuj może w mikroskali? Klocki, które pokazałeś powinny wystarczyć na niezły pagórek.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#4 Post autor: trubal »

i światło daj pod spodem!!
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#5 Post autor: Ither »

W ogóle, zrób jakiś ciąg dalszy.

Awatar użytkownika
Stefan
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-14, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Stefan »

V1 pisze: Coś to jest, ale ani kompletne, ani odkrywcze.
Słuszna uwaga, ze niekompletne. Skończyły się 1x1 round plate, wiec nie moglem kontynuować w "dół". Narazie odstawię wieżę na półkę i trochę nad nią pomyślę co dalej.
crises pisze:Mi swego czasu chodził pomysł na zbudowanie zamku na szklanej górze. Spróbuj może w mikroskali? Klocki, które pokazałeś powinny wystarczyć na niezły pagórek.
Dobry pomysł, Na pagórek starczy, gdyż udało mi się dostać około tysiąca 1 x 2 trans plate'ów. Podświetlenie takiego pagórka diodami od spodu, może służyć jako oświetlenie dające słabe światło w pokoju.
trubal pisze:i światło daj pod spodem!!
Na jednym ze zdjęć jest światło pod spodem, ale niestety przezroczyste skosy nie przekazały go dalej na górną część. Ale tutaj wystarczy chyba wypełnić konstrukcję od środka przezroczystymi elementami.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#7 Post autor: kamzel »

A mi się te zdjęcia w ogóle nie chcą pokazać - wrzuć je lepiej do jakiegoś normalnego serwisu, jak Brickshelf czy Flickr...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Linkowania zdjęć z allegro jeszcze nie było. Można prosić o link ze zdjęciami tego MOCa z jakiegoś sensownego serwisu ze zdjęciami?

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Fajna cukiernica. A ja ostatnio żonie z gliny kupowałem, albo innego fajansu. A po domu wala się tyle klocków, na cukiernice, solniczki i deski do krojenia snotem robione...

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Mrutek pisze:deski do krojenia snotem robione...
Tradycjonalisci zbudowaliby ja jednak ze studami ;-)

Ciekawy pomysł na tą konstrukcję, ale ciężko to nazwać skończoną pracą...

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

V1 pisze:Ale komponowałoby się również idealnie z plastikową Matką Boską Z Odkręcaną Główką, fosforyzującym Chrystusem na krzyżu, czy - last but not least - zegarem z płyty CD z przystemplowaną podobizną papieża.
Portrecik Benedykta XVI w świecącej, oczorypnej rameczce (tak, na baterie) też się liczy?

Konstrukcja jak konstrukcja. W sumie trudno coś o niej konstruktywnego powiedzieć, chyba to co najważniejsze już się powiedziano. Właściwie, nic by się nie stało, jakbyś dobudował do tego trialówke :P
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Stefan
Posty: 21
Rejestracja: 2010-01-14, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Stefan »

M_longer pisze:Linkowania zdjęć z allegro jeszcze nie było. Można prosić o link ze zdjęciami tego MOCa z jakiegoś sensownego serwisu ze zdjęciami?
Ten sensowny serwis to appengine hostowany przez google. Narazie jeszcze jestem początkującym "umieszczaczem zdjęć", a ten serwis do umieszczania zdjęć na google sam napisałem w phytonie :) Ale dobra uwaga, przetestuję flickr'a.
TruckeR pisze: Właściwie, nic by się nie stało, jakbyś dobudował do tego trialówke :P
A tutaj Ciebie zaskocze , bo mam zamiar startować w Truck Trial.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#13 Post autor: lugomina »

Akurat mnie sie ta cukiernica bardzo podoba, zgrabna i dosc imponujaca jak na pierwsza prace.

Czekam na kontynuacje wiezy marzen i reszte zamku lodowego :)
Ostatnio zmieniony 2010-02-27, 01:06 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ