Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Fort Royal
Autor Wiadomość
Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2496
Wysłany: 2010-02-27, 20:58   [MOC] Fort Royal

Dobry wieczór.

Oto mój drugi MOC na JRC - Fort Ryal

Fort królewski na Karaibach

Fort z wieżą obserwacyjną, małą przystanią i żurawiem przeładunkowym, uzbrojony w działa.

Zainspirowany dziurą w ścianie zrobioną przez Evildeada:
http://www.brickshelf.com...yale_port01.jpg
wykorzystałem na cegłę technikę walentynkową:
http://www.brickshelf.com...entynki2009.jpg
ale starając się zrobić nieco cieńszy tynk.

Moja praca zainspirowana była również życiem i twórczością legendarnego Krisa Kelvina (Eldorado Fortress 2009)

Zapraszam na moją stronę - są podpisy pod zdjęciami.
BS - po moderacji: http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=422621

Część zdjęć dla leniwych:

AndrU 
Kolekcjoner od 7 boleści

Wpisy: 54
Wysłany: 2010-02-27, 21:25   

Mój klimat więc jak dla mnie bomba;) Brawo!

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 21:26   

Ach, ach jakie ładne. Aż czuć zapach morskiej bryzy i prochu strzelniczego. Szkoda, że szum fal cichutki, bo wody trochę mało. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, z których klatka z kościotrupkiem, czy małpa waląca żołnierza strzelbą po głowie to tylko kilka z nich. Biały z ciemnoczerwonym bardzo dobrze pasuje. Podoba się :-)

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 22:02   Re: Fort Royal

Podoba mi się ta praca (Może trochę za sucho, co? Myślisz?)
Bardzo mi się podoba (Lepiej.)
Praca ma urok. (Niezłe, wyrabiasz się.)
Dziura w ścianie wygląda świetnie i z tymi panelami całkiem dobrze współgra (Teraz trochę za bardzo. Myślisz?).
Tylko ten daszek troszku dziwny.(Świetne, odrobina krytyki konkretnego elementu robi wrażenie , że obejrzałeś całą galerię co zawsze stawia Cię w dobrym świetle. Autorzy to lubią. Myślisz?)
Żuraw też fajny i prosty. (I starczy. Myślisz? Może jeszcze mu napiszę, że gość z marchewkami ma jedną brązową i mi się to nie podoba. Po co? Może to alegoria losu ludzi morza? Alegoria? Trudne słowo. Aha. Pożegnaj się.)
Idę zapalić.

Ciamek napisał/a:

Moja praca zainspirowana była również życiem i twórczością legendarnego Krisa Kelvina (Eldorado Fortress 2009)

Matko Boska...
Trochę dziwnie się czuję. Czy żywa legenda może sobie na przykład zapalić a potem zjeść kanapkę ze smalcem?

Qworg 
Avadon

Wpisy: 627
Wysłany: 2010-02-27, 22:11   

Fajny fort, w twoich pracach zawsze mi się podoba to, że są takie "zestawowe" ale jednocześnie o niebo lepsze od zestawów, to że są budowane w prosty sposób, w sposób który każdy z łatwością może naśladować a jednak niewielu to wychodzi.
No.... to chyba starczy tej wazeliny....

Powodzenia w konkursie.

kris kelvin napisał/a:
Czy żywa legenda może sobie na przykład zapalić a potem zjeść kanapkę ze smalcem?

Żywe tak mogą robić.... te drugie niespecjalnie...
Ostatnio zmieniony przez Qworg 2010-02-27, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  

Szakal 
Morfeu5z / Anubis

Wpisy: 99
Wysłany: 2010-02-28, 06:49   

Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2010-02-28, 08:33   

Cacuszko!
A nawet cacunie cacuszko.
Jak zobaczyłem na pierwszej stronie to od razu pomyślałem, że to twoje. Może skojarzenie z "Zatoką Hiszpanów"?
Budynek bardzo efektowny i fajne "życie" wewnątrz. Najbardziej spodobał mi się kucharz, któremu trafiła się zgniła marchew i małpa kradnąca karabin. Również "brak życia" koło przystani fajnie zrobiony.
Jedyne uwagi jakie mam to drobiazgi; skałom od strony wędkarza przydałoby się trochę zieleni - nawet kilka plate 1x1 mogłoby udawać mchy czy porosty. No i nie wiem co przepisy BHP na to, że na wieży dźwigowej nie ma żadnej balustrady.

kris kelvin,Zmień sobie podpis na "Jestem legendą".
kris kelvin napisał/a:
Czy żywa legenda może sobie na przykład zapalić a potem zjeść kanapkę ze smalcem?
Zwykli śmiertelnicy najpierw jedzą, potem palą. Legenda może sobie pozwolić na ekscentryczną zmianę kolejności.

SimonStorm 

Wpisy: 64
Wysłany: 2010-02-28, 14:49   

Świetne, naprawdę. Uwielbiam te klimaty, aż przypomniała mi się taka gra - Port Royale (nawet czcionka podobna). Piękny, szczegółowy fort robi wrażenie, szczególnie podobają mi się skały. Pokombinowałbym natomiast z wodą, mało jej trochę. Przydałyby się też jakieś malutkie fale obmywające skały, może z serków? ;-)

Ither 
Boję się szalonych ludzi

Wpisy: 671
Wysłany: 2010-02-28, 14:59   

Robisz genialną wodę. W ogóle cały fort jest taki, że ma się ochotę cofnąć o jakieś 10 lat i pobawić z kumplami w piratów! Mimo, że paneli nie lubię, to Ty zawsze umiesz je dobrze wkomponować i użyć tak, żeby nie można było zarzucić pójścia na łatwiznę. Cieszę się, że wraz z Krisem dajecie Castlowcom szansę na MOC miesiąca, trzeba utrzeć Longerowi nosa, bo się chełpi! :>

No i Murzynek na swoim miejscu, słusznie. ;D

Internetowy Winnetou.

Bartex0805 

Wpisy: 197
Wysłany: 2010-02-28, 15:18   

O kurka jakie to jest śliczne i te piękne szczegóły. Ciekawi mnie ile zużyłeś na to klocków.

Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2010-02-28, 19:56   

Szczegóły, szczegóły i jeszcze raz szczegóły - to zdecydowanie najmocniejszy atut tej pracy.
Dodają one smaczku całej konstrukcji, a ta prezentuje się naprawdę wybornie.
Powodzenia w konkursie!

Pozdrawiam (:

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2496
Wysłany: 2010-02-28, 21:39   

crises napisał/a:
Szkoda, że szum fal cichutki, bo wody trochę mało.
SimonStorm napisał/a:
Pokombinowałbym natomiast z wodą, mało jej trochę.

Niestety, zapatrzony w naszą Legendę zrobiłem zbyt megalomański fort ; o)
A podstawa mogła mieć tylko 48x48. Planowałem sobie, że zrobię jedno zdjęcie z dodaną po bokach większą ilością wody. No ale jak to z planami - zapomniałem...

kris kelvin napisał/a:
Tylko ten daszek troszku dziwny.(Świetne, odrobina krytyki konkretnego elementu robi wrażenie , że obejrzałeś całą galerię co zawsze stawia Cię w dobrym świetle. Autorzy to lubią. Myślisz?)

Cfaniaczek ; o)
Dach jest zrobiony z tego co się nań nadawało w kolorze dark red i nie było jumper plate'ami. Bo mi tu akurat taki dach jak nad wejściem nie przypasował - sam nie wiem dlaczego.

kris kelvin napisał/a:
gość z marchewkami ma jedną brązową i mi się to nie podoba

"Życie jest jak skrzynka marchewki - nigdy nie wiesz co Ci się trafi."

zgrredek napisał/a:
Może skojarzenie z "Zatoką Hiszpanów"?

Nie ma co ukrywać, że wieża jest bardzo podobna a i reszta klocków była w sporej części w tamtej pracy również wykorzystana. Wynika z tego taka sama kolorystyka budynków, nie licząc dziur w ścianach (nowość).

zgrredek napisał/a:
Jedyne uwagi jakie mam to drobiazgi; skałom od strony wędkarza przydałoby się trochę zieleni - nawet kilka plate 1x1 mogłoby udawać mchy czy porosty.

Myślałem o tym, ale stwierdziłem, że jak tam fale obmywają te skały, to nie trzeba im zielska. Ale moja opinia była bardzo subiektywna, zwłaszcza że już nie miałem nic zielonego : o)

Ither napisał/a:
No i Murzynek na swoim miejscu, słusznie. ;D

Hmm, a jakie to miejsce? Ten akurat przywiosłował z kufrem i teraz go przeładowują.

Bartex0805 napisał/a:
Ciekawi mnie ile zużyłeś na to klocków.

Nie wiem... Ale np. wszystkie skosy DBG i białe bricki (które się jeszcze do czegoś nadają) jakie mi zostały.

Aha, dodam jeszcze że na skałę użyłem praktycznie tylko i wyłącznie klocków DBG. Bo niektórzy twierdzą, że stary dk grey przy nowym wygląda jak brudny ; o)

Dziękuję za komentarze : o)

Ither 
Boję się szalonych ludzi

Wpisy: 671
Wysłany: 2010-03-01, 10:05   

Jakie to miejsce?
Jakby to ująć... no pracuje solidnie :)

Internetowy Winnetou.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu