[MOC] Nietykalni

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

#16 Post autor: Nexus 7 »

Praca swietną jest, to jest oczywiste. Pare drobiazgów można by poprawić (wspomniane okna na piętrze, czy karabiny).

Czy obydwa samochody mają ten sam przód?

No i może pora na coś innego? Bo domków Dk Red / Tan / Grey to trochę ostatnio zbudowałeś...

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

Qworg pisze:kris kelvin, co tu dużo pisać.... dwa pudełka zamawiam, później ci podam adres gdzie wysłać :). A nie, czekaj..... pudełkowy magazynek.... uuuuuu ale wtopa :(. Wtedy używali magazynków bębenkowych :).
No niestety. Ta broń chyba najbardziej pasowała do tego okresu.

Nexus 7 pisze:Praca swietną jest, to jest oczywiste. Pare drobiazgów można by poprawić (wspomniane okna na piętrze, czy karabiny).

Czy obydwa samochody mają ten sam przód?

No i może pora na coś innego? Bo domków Dk Red / Tan / Grey to trochę ostatnio zbudowałeś...
Owszem samochody mają bardzo podobny przód.

Może i pora, ale co ja poradzę, że lubię sobie takie domki składać?
Ale zamierzam zainwestować w jakieś inne kolory - może medium blue, albo sand green.

Obawiam się jednak, że następnym budynkiem będzie Ratusz do KZ i raczej będzie on szaro-jakiśtam.

No ale może zbuduję w końcu ten czołg kiedyś...

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#18 Post autor: Qworg »

No niestety. Ta broń chyba najbardziej pasowała do tego okresu.
Obrazek
Czy ta by lepiej nie pasowała? "Tommy Gun" właśnie przez ten bębenkowy magazynek (bardzo pojemny) był tak popularny zarówno wśród gangsterów jak i policji. Armia USA wolała jednak pudełkowy, bo nie hałasował.
No i buduj częściej, a nie tylko na konkursy...... co z ciebie za artysta?
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#19 Post autor: zgrredek »

Widzę, że systematycznie obrastasz w klocki dark red.
Budynek ma w sobie coś z tego amerykańskiego stylu architektury, który nie wiem jak się nazywa, a nie chce mi się szukać tylko po to, żeby błysnąć erudycją.
Jest ładny i sprawia wrażenie solidnego. Chyba jednak brakuje czegoś na dole i górze okna, ale nie wiem czego. Może parapetu?
Garaż fajnie się rozkłada. Tak bawialnie.
Auta tez wyglądają na bawialne, czyli solidne. Jedyne co bym im zmienił to zderzaki wysunął bardziej do przodu.
Już nic więcej nie przychodzi mi do głowy, żeby Cię zaszczuć.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#20 Post autor: Backbone »

Qworg pisze:Armia USA wolała jednak pudełkowy, bo nie hałasował.
Bo byl lzejszy, to przede wszystkim.

Mrutek

#21 Post autor: Mrutek »

Qworg pisze: Armia USA wolała jednak pudełkowy, bo nie hałasował.
Taaa, i zagłuszał odgłosy wystrzałów. Pobiegaj z czymś takim po lesie to zobaczysz dlaczego. A tak naprawdę to chodziło o koszty.

Moc okrutny.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22 Post autor: Qworg »

Mrutek pisze:Taaa, i zagłuszał odgłosy wystrzałów.
I nie było słychać niemieckich czołgów jak jadą.....może bez przesady. Magazynek ten zachowuje się jak grzechotka, fajnie by się np patrole tak uzbrojone w las wypuszczało.... Cięższy i droższy od zwykłego jest na pewno, ale jest także pojemniejszy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#23 Post autor: Backbone »

Qworg, prosta sprawa. Przeczytaj sobie Kompanię braci - tam masz wyszczegolnione ile wazyl ekwipunek spadochroniarza - a sporo z nich miało Thompsona na wyposazeniu. Glownie chodzilo o wagę i koszta. Taki BAR był strasznie glosnym KM, ale jakos go uzywano i wszedl na stale do armii amerykanskiej.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#24 Post autor: Qworg »

Ekwipunek spadochroniarzy często różnił się bardzo od standardowego wyposażenia piechoty ze względu na wagę, więc myślę że ich wyposażenia nie ma co porównywać z ze standardami zwykłych oddziałów piechoty.
Backbone pisze:Taki BAR był strasznie glosnym KM
Ale głośny w "noszeniu" czy w "strzelaniu"? Bo ja mówię o "noszeniu"

Żeby skończyć ten OT: Informację swoje zaczerpnąłem z literatury o rozwoju broni, głęboko w nie wierzę i buduje na nich swój światopogląd :). Jednakże nie zamierzam innych do niego przekonywać, którzy swój budują na informacjach zasłyszanych/obejrzanych/przeczytanych w źródłach dla mnie nieznanych.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

kris kelvin

#25 Post autor: kris kelvin »

To jakie w końcu są wnioski końcowe?
Użyłem dobrych giwer - co szybko szczelajom i dobrze zabijajom czy nie bałdzo?

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#26 Post autor: Qworg »

Giwery są dobre, tylko bębenki powinny mieć, bo wtedy to było "gansta".
Ostatnio zmieniony 2010-03-07, 19:15 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#27 Post autor: Backbone »

Thompsony w tamtych czasach wystepowaly z tego co wiem tylko w wersji z magazynkiem bebenkowym. Wiec Kris troche niebardzo one tam pasuja, ale olac. Budowla ladna.
Ostatnio zmieniony 2010-03-07, 19:15 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#28 Post autor: Ciamek »

Kris - domaluj spadochrony ludzikom i będzie wporzo.
; o)
Zdrufko, Ciamek

Mrutek

#29 Post autor: Mrutek »

kris kelvin pisze:To jakie w końcu są wnioski końcowe?
Użyłem dobrych giwer - co szybko szczelajom i dobrze zabijajom czy nie bałdzo?
Użyłeś bardzo dobrych giwer, z bardzo dobrym magazynkiem. Wojsko i FBI nie używało raczej magazynków bębnowych ponieważ były: zawodne, cięższe o 1,3kg, drogie, trudniejsze w przenoszeniu i dłużej trwało ich ładowanie. A gangsterzy niby, podobno woleli bębnowe, z tych samych powodów, z jakich teraz jeżdżą 20 letnim BMW. Powody te są znane tylko im.
Mocyk oczywiście kultowy...

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#30 Post autor: Qworg »

Mrutek pisze:Powody te są znane tylko im.
Pojemność? Od 2 lub 5 krotnie większa od zwykłego magazynka? I to była jedyna przyczyna dla których te magazynki miały rację bytu. Bo zaprzeczyć się nie da że ich kształt sprawiał że broń była nieporęczna w czasie marszu, bebechy magazynka wraz z amunicja radośnie grzechotały przy byle ruchu. No i był cięższy, ale ta broń i tak była lżejsza od wielu innych (Browning M1918 ponad 8,5kg niezaładowany, Johnson M1941 około 6kg niezaładowany - to w sumie karabiny ale i tak często z nimi "biegano" jak z pistoletami maszynowymi, ale ich nie wycofano...).
Mrutek pisze:raczej
Mrutek pisze:niby, podobno
Argumenty trudne to obalenia....
Mrutek pisze:drogie,
Jeden magazynek bębenkowy mógł zastąpić do 5 zwykłych pudełkowych. Polecam instrukcje od tego pistoletu maszynowego. Budowa magazynka bębenkowego jest praktycznie tak samo prosta jak pudełkowego.
Mrutek pisze:dłużej trwało ich ładowanie
Nie. Chyba że porównujemy czas ładowania jednego magazynka pudełkowego i jednego bębenkowego to wtedy oczywiście pudełkowy szybciej.
Ale załóżmy że dłuższej(chodzi oczywiście o tą samą ilość naboi). A co to ma do rzeczy? Przecież nikt nie ładuje magazynku w czasie walki... chyba że biega jakiś "geniusz" z jednym pudełkiem/bębenkiem i reklamówką naboi.... o przepraszam wtedy chyba nie było reklamówek, a więc z wiaderkiem.
W praktyce przepisy nie narzucały policji ani FBI typu magazynku (gangsterom to już w ogóle) dlatego najczęściej wybierano ten pojemniejszy.
Do tego gazety często prezentują zdjęcia gangsterów z Thomsonem z bębenkowym magazynkiem (a później także liczne filmy). Sprawiło to że broń ta stała się bardzo charakterystyczna dla tej epoki. Dlatego uważam że w praca Krisa zyskała by tylko przez zastosowania magazynka bębenkowego, uwidoczniają czasy w których się scenka rozgrywa...
I żeby nie było..... praca jak zwykle świetna, taka pierdółka, umknęła mi i nie napisałem wcześniej.
Ostatnio zmieniony 2010-03-08, 21:01 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ