[MOC] Miejski autobus

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

[MOC] Miejski autobus

#1 Post autor: Bartex0805 »

Witam ponownie
Jako, że zdjęć nie zrobiłem razem z przystankiem tworzę nowy temat z racji, że MOC leży już w częściach.
Tak więc po przystanku autobusowym, powrót do standardu czyli to co lubię budować czyli pojazdy z autobusami na czele.
Jest to już trzeci autobus w moim wykonaniu, raczej najlepszy (tak mi się wydaje) jednak najbardziej podobny do tego z zestawu 7641. Zbudowany w podobnej skali, ale ze względu, że ten z City Corner do mnie nie przemawiał, postanowiłem zbudować swoją wersję. Jest dłuższy 3 drzwiowy, wzorowany na Volvo 7000. Oceńcie Sami.
Obrazek

GALERIA BRICKSHELF

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Nie różni się jakoś specjalnie od tego zestawowego... ale, jako że zestawowy jest ładny, i ten nie ma się czego wstydzić. Prawie.

Drzwi są paskudne. Pasują jak drzwi ze starego ikarusa w charakterze drzwi wejściowych do hotelu. Można to na szybko poprawić:
-wywal klamki (dawno nie jeździłem autobusem, ale mam wrażenie że wielkie, wystające malowane w kolorze nadwozia klamki wyginęły jakoś za czasów ogórka);
-naklej na środku pionowy, wąziutki czarny pasek przez całą wysokość szyby - sprawi ze będzie wyglądać bardziej jak dzielone autobusowe drzwi
-zamień 'framugi' na czarne, lub chociaż tą przednią na żółtą.
Ostatnio zmieniony 2010-03-31, 16:05 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#3 Post autor: Bartex0805 »

Jerac trochę racji masz z tymi drzwiami. Jednak nie chciałem oklejać klocków.
Dodam jeszcze z racji tego tematu że dziś dotarły do mojego miasta nowe Solarisy Urbino 12. To pierwszy taki autobus w Lesznie, zakupione dzięki pomocy Unii Europejskiej. Na trasy wyjadą 31 marca. Dodatkowo do końca maja mają być dostarczone Solarisy Alpino zakupione tą samą drogą przetargową. Osobiście nigdy nie jechałem jeszcze Solarisem (wstyd) dlatego mam nadzieję, że był to dobry zakup. Autobusy moim zdaniem mają fajne malowanie, myślę że ciekawsze od poprzedniego.
Zdjęcia poniżej:
http://elka.fm//content/view/41069/434/
Galeria dotychczasowego taboru MZK Leszno poniżej (nie śmiać się z Autosanu H9-35, bo to od niego wszystko się zaczęło w moim mieście)
http://cms.halpress.eu/news_view.php?tpl=11&nid=3191

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#4 Post autor: m4rc1n »

w Krk jeżdżą Solarisy na wielu liniach. i zwykłe 3-drzwiowe i przegubowe.
osobiście bardzo lubię nimi jeździć, wygodne, i w ogóle. W końcu to polski produkt ( a dokładniej Polaka, który pracował w Neoplanie)
MOCs: 4
WIP: who cares?

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#5 Post autor: Miszel »

Solarisy to chyba najbardziej znany i rozpoznawany polski produkt za granicą. Ja osobiście widziałem je np w Wilnie - trolejbusy solarisa. W Białymstoku też jest ich sporo. Porównać je można co najwyżej z MANami reszta taboru białostockiego do pięt tym dwóm markom nie dorasta. A co do MOCa to całkiem zgrabny. Również zlikwidowałbym te klamki, a najbardziej razi mnie biała ramka przednich drzwi, zwłaszcza, że tylko ta jedna jest biała. No i jeszcze koła są moim zdaniem proporcjonalnie zbyt małe w stosunku do gabarytów autobusu. Dziwnie nienaturalnie to wygląda.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Goldbrick

#6 Post autor: Goldbrick »

Miszel pisze:trolejbusy solarisa
W Lublinie także mamy:) Solaris Trollino 12 - http://www.solarisbus.pl/trollino,galeria.html

A co do modelu, to chyba warto jeszcze trochę nad nim popracować.
Ostatnio zmieniony 2010-03-31, 20:48 przez Goldbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ