7747 Wind Turbine Transport

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
biniu
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-29, 03:40
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: biniu

 

7747 Wind Turbine Transport

#1 Post autor: biniu »

Obrazek
Recenzja 7747 Wind Turbine Transport

Dane techniczne
Seria: LEGO /City/Traffic
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 444
Liczba figurek: 2
Waga (wg. Bricklink): 972 gram
Spis części Bricklink: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=7747-1
Spis części Peeron: http://peeron.com/inv/sets/7747-1
Cena: S@h: 319.95 zł, Allegro: od 179zł, Bricklink: od 50$

Wstęp

Ten zestaw podobał mi się od chwili premiery. Chęć posiadania go wzrosła po przeczytaniu [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=11177]recenzji zestawu 4999[/URL] autorstwa Noriego. Ponieważ nie stać mnie na Vestasa (albo nie mam tyle szczęścia co Nori:)), a chęć zakupu jakiejś lawety chodzi za mną od czasów 7900, transporter turbiny wiatrowej szybko znalazł się na mojej liście zakupów. Pragnienie to wzrosło jeszcze bardziej, kiedy okazało się, że mój ulubiony sklepik w Poznaniu ma go w bardzo dobrej cenie: 179 zł:) A więc zaczynamy!

Pudełko i jego zawartość

Dość spore, ale w miarę adekwatne co do zawartości (chociaż jakby się uprzeć, mogłoby być 1/3 mniejsze). Dokładne wymiary (wg Bricklink): 57.6 cm x 28.5 cm x 6.7 cm. Moje troszkę się zgniotło, jako że zestaw kupiłem między zajęciami, i musiał ze mną wędrować parę godzin po uczelni, zamknięty w plecaku:) Pudełko charakterystyczne dla serii City, wszystko utrzymane w niebieskiej kolorystyce. Otwieramy je, przecinając dwa kawałki taśmy klejącej, znajdujące się na dwóch krótkich bokach pudła.

Przód:

Obrazek

Widzimy duże zdjęcie modelu głównego podczas rozładunku; turbina budowana jest przy polnej drodze, w tle widać farmę wiatrową i panoramę miasta. Oczywiście w lewym, górnym rogu widzimy logo firmy Lego oraz serii City. W prawym dolnym rogu widzimy miniaturkę z ciężarówką oraz informacją, że jej długość to aż 49 cm.

Tył:

Obrazek

Na tylnej stronie pudła znajdziemy zdjęcia różnych scenek z udziałem naszego modelu, także grafikę przedstawiającą zawartość pudełka oraz miniaturowe zdjęcia 3 innych zestawów z tej serii: 7642, 7638 oraz 7639. Widzimy również 3 możliwości załadunku naczepy.

Boki:

Obrazek

Na jednej z dłuższych ścianek widzimy zdjęcie modelu oraz standardowe informacje o bezpieczeństwie i krajach produkcji. Na drugiej, dłuższej ściance pudełka znajdują się dwa ludziki: pilot oraz kierowca ciężarówki. Jest również miejsce dla zdjęcia ludzika (kierowcy) w skali 1:1. Dwie krótsze ścianki zawierają zdjęcie modelu - to samo, które jest na dłuższej ściance.

Zawartość:

Obrazek

Na wstępie przepraszam za jakość zdjęcia, ale do domu wróciłem wieczorem, a do rana z nieotwartym zestawem bym nie wytrzymał ( z trudem na uczelni wytrzymałem:)).

W pudle znajdziemy 3 instrukcje, arkusik z naklejkami, 6 dużych, ponumerowanych woreczków oraz Black Technic Axle 32. W niektórych woreczkach znajdują się mniejsze, nieponumerowane.

Arkusz z naklejkami:

Obrazek

Instrukcje

Są aż 3:

Obrazek

Pierwsza, najmniejsza z nich opisuje budowę samochodu pilota (wykorzystujemy 1 woreczek).Zawiera 24 strony: Nie ma na nich żadnych reklam, a ostatnia strona pokazuje nam jak włożyć do środka ludzika:

Obrazek

Druga, największa z instrukcji: co ciekawe - okładka wskazuje na to, że mamy do czynienia z formatem landscape, jednak już od drugiej strony aż do końca wszystko jest przedstawione w orientacji pionowej. Przykładowa strona:

Obrazek

Instrukcja nr 2 jest 76-stronicowa; opisuje budowę ciągnika oraz naczepy: wykorzystujemy odpowiednio woreczki 2 i 3 do budowy ciągnika, oraz nr 4 do budowy naczepy. Co ciekawe to dopiero w tej instrukcji, a nie w pierwszej, znajduje się informacja o "krwiożerczym" dywanie. Na ostatnich stronach znajduje się spis części, reklama Lego Club oraz zdjęcia 3 sposobów załadunku lawety:

Obrazek
(3-ci sposób znajduje się stronę wcześniej, widzimy też niepasujące do całości żółte elementy podwozia za 1 i 2 kołem)

Ostatnia z instrukcji opisuje budowę turbiny: wieży (5. woreczek) oraz gondoli wraz z łopatami (6. woreczek). Instrukcja zawiera 32 strony, oto jedna z nich:

Obrazek

Na ostatniej ze stron znajduje się reklama innych zestawów z serii:

Obrazek

Ogólnie nie było problemów z budową, wszystko jasno opisane, nawet nie pomyliłem koloru czarnego z ciemno-szarym. Osobiście jednak wolałem stare instrukcje, w których wszystko było w jednej, dużej książeczce:)

Ludziki

Są dwa:

Obrazek

Pierwszy od lewej to kierowca, trzeba przyznać że ma bardzo sympatyczną twarz, tak jak zresztą pilot (drugi od lewej, albo jak kto woli pierwszy od prawej:)), który poza sympatyczną twarzą posiada również bardzo ładny tors. Ogólnie ludziki "standardowe", czyli spotykane w wielu innych zestawach City, czyli po prostu „dobra robota”:)

Elementy

W zestawie przeważają klocki koloru czerwonego oraz białego. Do tego dużo elementów czarnych, ciemno-szarych oraz żółtych. Oprócz samochodu pilota, te ostatnie zostały wykorzystane również przy budowie podwozia ciężarówki, oraz częściowo przy budowie gondoli.

Ciekawe elementy:

Obrazek

Wcześniej wspomniany Technic Axle 32 w kolorze czarnym: element dość rzadki oraz moim zdaniem bardzo przydatny.

Obrazek Slope 30 1 x 1 x 2/3, czyli popularne serki: często spotykane, ale ich nigdy nie za wiele:) znajdziemy tutaj 8 sztuk w kolorze czarnym, 3 w kolorze TrRed, 10 w kolorze białym oraz 2 w kolorze TrClear.

Obrazek Trans-Clear Windscreen 2 x 6 x 2
- standardowa, często spotykana szyba, ale jakże cieszy mnie jej kolor - jedyny słuszny TrClear!

Obrazek White Cylinder Half 2 x 4 x 5 with 1 x 2 cutout 10 sztuk w kolorze białym - elementy budujące wieżę (szkoda, że nie ma ich ciut więcej).

Obrazek Dark Bluish Gray Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots - element tak jak serek: częsty, ale nigdy nie za wiele (a z reguły za mało).

Obrazek White Cone 4 x 4 x 2 with Axle Hole w kolorze białym, sztuk 1 - stożek, bardzo dobrze wykorzystany tutaj nie tylko jako element dekoracyjny, ale przede wszystkim - trzymający elementy łopat.

Dwa "zjunioryzowane" elementy:

Obrazek Red Windscreen 5 x 6 x 2 Curved Top Canopy with 4 Studs w kolorze czerwonym, sztuk 1 - element służący tutaj za dach. Myślę, że można było być bardziej kreatywnym i zbudować coś z większej ilości klocków, ale pewnie podniosłoby to cenę całego zestawu, więc jest to w pełni uzasadnione. Zresztą, nie wygląda to najgorzej jak na mój gust, więc można wybaczyć:)

Obrazek White Vehicle, Base 4 x 12 x 3/4 with 4 x 2 Recessed Center with Smooth Underside w kolorze białym, sztuk 1 - element służący za podwozie dla pilota. Również wg. mnie użycie jest tutaj w pełni uzasadnione. Nie zapominajmy, że tym zestawem mają bawić się głównie dzieci, dla których takie części są sporym ułatwieniem. Nie jest to również aż takie uproszczenie, jakie bywało w Jack Stone i innych zestawach w tamtych czasach, zresztą takie podwozie znacznie zwiększa trwałość konstrukcji, a elementy podwozia z jednego klocka były już stosowane w latach 80 - tych.

Model główny

W sumie składają się na niego 3, a właściwie 4 składowe: samochód pilota, ciągnik z naczepą oraz turbina. Budowę zaczynamy od samochodu pilota. Tak to wygląda po 5 krokach:

Obrazek

W tym punkcie nie powinny być jeszcze naklejone naklejki, jednak w przypadku gdy wchodzą one "na styk" wolę nakleić je wcześniej, aby nie skleić przypadkiem dwóch klocków.

Samochód po 10 krokach:

Obrazek

Widzimy już zarys kabiny pilota. Ponieważ jest to samochód typu pick-up, posiada skrzynię ładunkową. Pięć kroków później budowa wygląda tak:

Obrazek

Samochód jest już prawie gotowy, do zamontowania zostały jedynie koła oraz elementy ostrzegawcze: tylna tablica i lampy sygnalizacyjno-ostrzegawcze (koguty).

Po 19 krokach samochód jest już gotowy:

Obrazek

Obrazek

Oczywiście tylną tablicę można złożyć:

Obrazek

Samochodzik ma wiele uroku: żółty kolor, oświetlenie ostrzegawcze jasno pokazują nam z czym mamy do czynienia. Brawo dla firmy Lego za powrót do drzwi!

Następnie budujemy ciągnik siodłowy, po 5 krokach widzimy zarys podwozia:

Obrazek

Cieszy to, że do budowy podwozia użyto plate'ów zamiast jakiegoś „zjunioryzowanego” elementu.

Po 10 krokach:

Obrazek

Troszkę rażą żółte elementy, zwłaszcza, że po zbudowaniu nie są całkowicie zasłonięte( o czym wspomniałem przy opisie instrukcji)

Po 15 krokach:

Obrazek

Podwozie jest powoli zabudowywane, doszły też przednie nadkola.

Po 20 krokach:

Obrazek

Krok po rozpakowaniu woreczka nr 3 zabieramy się za budowę kabiny. Przybyły również koła. Zastanawia mnie, dlaczego kiedyś te elementy były dodawane wyłącznie na końcu, a teraz coraz częściej zdarza się to zaraz po skończeniu podwozia.

Po 25 krokach:

Obrazek

Kabina w mniej więcej połowie jest już gotowa. Cieszy widok fotela w środku, oraz kratki ukrytej zaraz za nim. Po bokach widzimy również naklejki. Bardzo dobrze, że użyto Red Brick 1 x 2 x 2 with Inside Axle Holder, dzięki temu naklejki z wiatrakiem nie sklejają dwóch klocków.

Po 30 krokach:

Obrazek

Kabina jest już gotowa, również sygnalizacja ostrzegawcza jest już na swoim miejscu, teraz czas na zabudowanie tyłu kabiny. Po 5 kolejnych krokach (w sumie 35) wygląda to tak:

Obrazek

A tak po 39, czyli ostatnim kroku budowy:

Obrazek

Ogromnie ucieszył mnie kubek znajdujący się w kabinie, zmartwiło natomiast całkowite niewykorzystanie półek: wszystkie 4 są zupełnie puste! Czy nie można było dać np. narzędzi? Kolejnym, na szczęście miłym elementem ciągnika, są te okrągłe elementy:

Obrazek

Dlaczego tak miło mnie zaskoczyły? Bo oprócz torsów są jedynymi, nadrukowanymi elementami w tym zestawie.

Ogólnie ciągnik też wygląda niczego sobie. Jak już pisałem przy okazji samochodu pilota, ogromnie raduje mnie powrót drzwi, tym bardziej, że nie odbyło się to kosztem lusterek. Kolejnym elementem, który jest na plus to szyba w kolorze TrClear, czyli moim zdaniem jedynym słusznym:)

Przechodzimy teraz do budowy naczepy (zawartość 4 woreczka). W sumie budowa podzielona jest na dwa zasadnicze elementy: przód i tył. Zaczynamy od budowy tego drugiego. Po 5 krokach:

Obrazek

Tak samo, jak w przypadku ciągnika, bardzo podoba mi się, że podwozie zbudowane jest ze standardowych klocków. Za czasów mojej młodości;), tj. lata 1998 - 2002 cała naczepa byłaby praktycznie jednym klockiem. Jest się z czego cieszyć:)

Po 10 krokach budowy tyłu:

Obrazek

Tył naczepy jest już prawie gotowy, dość miłym akcentem są Tile 1 x 4 z naklejkami (szkoda że nie nadrukami, ale jak nie sklejają kilku elementów, to ok).

Po 13 krokach:

Obrazek

Tył naczepy skończony. Kolejnymi brawami nagrodzę Lego za prawie już powszechne używanie kierunkowskazów z tyłu. Szkoda, że taka praktyka ma rzadziej miejsce, jeżeli chodzi o przód pojazdu. Przejdźmy zatem do budowy przodu.

Po 5 krokach:

Obrazek

Czy ja nie pomyliłem instrukcji? Bo wygląda, że składam zestaw Technic:) Nie, no dobra, przesadziłem, jednak w tej naczepie technicowych elementów jest całkiem sporo. Jak dla mnie jest to zarówno dobrze (naczepa jest mocna) jak i źle (lubię klocki z dziurkami, ale w City wolałbym ich jak najmniej).

Po 10 krokach:

Obrazek

Przód naczepy jest już prawie gotowy, został praktycznie tylko montaż zabezpieczeń ładunku.

Tak wygląda to w całości:

Obrazek

W zależności od ładunku, możemy zmienić długość naczepy:

Obrazek

Spójrzmy jeszcze na podwozie:

Obrazek

Oraz tył:

Obrazek

Podsumowując ten etap: naczepa robi wrażenie długością i wielkością. Bardzo miłym elementem jest możliwość jej regulacji. Troszkę nie podoba mi się jej skromne oświetlenie i zbyt mało szczegółów (zarówno przód jak i tył wydaje mi się niedokończony). Jednak, mimo tych kilku niedociągnięć - wrażenie całkiem pozytywne:)

Przejdźmy więc do budowy dla wielu najbardziej interesującego elementu - turbiny wiatrowej. Zaczynamy od budowy wieży, a ściślej mówiąc od jej fundamentów.

Po 5 krokach:

Obrazek

Najbardziej w tym fundamencie zaciekawiły mnie odcienie koloru zielonego. Mam mieszane (niekoniecznie negatywne) odczucia, co do użycia dwóch różnych odcieni zieleni dla plate'ów użytych jako płytek bazowych i klocków obudowujących właściwy fundament.

Po 11 krokach widzimy, na jakiej zasadzie zbudowana jest wieża (dlatego zdjęcie zrobiłem krok później niż powinienem).

Obrazek

Co 10 bricków wysokości montujemy roundbricka 2 x 2 i White Plate, Round 4 x 4 with Pin Hole. Łączy to obudowę wieży, wraz z czarnym rdzeniem (Technic Axle 32).

Po 14 krokach budowy wieża jest gotowa:

Obrazek

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest użycie jako obrotnicy tych dwóch elementów:

Obrazek

Obrazek

Sprawia to, że połączenie mimo trwałości, bardzo łatwo rozłożyć, co jest niezbędne przy założeniu, że wiatrak większość czasu będzie spędzał w transporcie:) Do tego wszystko działa bardzo sprawnie i jak wspomniałem jest (przynajmniej na razie) bardzo trwałe.

Przejdźmy zatem do budowy gondoli (6 woreczek). Po 5 krokach wygląda to tak:

Obrazek

Bardzo dobrze przemyślany mechanizm "napędu". Ciemnoszary axle wraz z tylnym ogranicznikiem bardzo dobrze się sprawuje: działa swobodnie i nie przemieszcza się po całym mechanizmie.

Po 10 krokach:

Obrazek

Mechanizm gondoli jest już powoli zabudowywany. Axle dodatkowo zabezpieczony jest za pomocą żółtego Blush'a. (szkoda, że tak jak w przypadku 4999 nie ma tutaj PF:), ale to znacznie podniosło by cenę, no i trzeba by było powiększyć całą turbinę)

Po 15 krokach:

Obrazek

Gondola jest już gotowa! Teraz tylko wystarczy ją zamocować na wieży, wraz z trzema łopat, które oczywiście najpierw musimy zbudować.

Po 17 krokach model jest już gotowy! Trzeba przyznać że robi wrażenie:

Obrazek

Bardzo ładnie wykończono gondolę:

Obrazek

Ogólnie turbina jest bardzo udana, zachwyca rozmiarem oraz wykończeniem łopat i gondoli. Jedyną, malutką wadą jak dla mnie jest to, że wirnik jest troszkę za nisko. Przydały by się jeszcze z 4 półkoliste elementy:)

Po budowie zostało całkiem sporo elementów zapasowych:

Obrazek

A tak wygląda to wszystko w całości:

Obrazek

Obrazek

Trzy różne towary do przewiezienia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz transport wymaga pilotażu:)

Obrazek

Czy jedzie z nami pilot?

Obrazek

Uff, wreszcie jestem rozładowany:)

Obrazek

Podsumowanie

Model robi wrażenie wielkością, oraz niespotykanym na szerszą skalę (oprócz trudno dostępnego 4999) modelem turbiny wiatrowej. Zarówno auta jak i budowla wykonane są bardzo poprawnie, nie są nadużywane ogromne, „zjunioryzowane” elementy. Powrót do drzwi utwierdza mnie w przekonaniu, że Lego wraca do najlepszych wzorców sprzed lat! Również rozmiar robi wrażenie: ciężarówka razem z naczepą o długości 49 cm oraz turbina o wysokości 31 cm (bez łopat)! Także naklejki, mimo tego, że przez wielu (w tym mnie) nie są szczególnie lubiane, są w tym zestawie użyte z rozwagą i naprawdę „z pomysłem”! Co do wad - można by zapełnić puste półki w ciągniku siodłowym i obudować naczepę, troszkę niedopracowaną pod względem oświetlenia i wyposażenia. Wady te rażą szczególnie, jako że cena na S@H za zestaw 444 elementowy nie jest zachęcająca.

Czas na za i przeciw:

Za
  • ładny i duży model turbiny wiatrowej
  • ładny i duży model ciężarówki
  • bardzo udany i zgrabny model samochodu pilota
  • 2 minifigi
  • powrót drzwi, mamy ich aż 3 pary
  • szyba ciężarówki w kolorze TrClear
  • miły akcent w postaci kubka w kabinie
  • łatwy i przemyślany sposób rozkładania/składania turbiny i jej transportu
Przeciw
  • niewykorzystane półki w ciężarówce, brak narzędzi
  • trochę niedopracowana naczepa
  • wieża mogłaby być ciut wyższa
  • oficjalna cena
Myślę, że ten model jest dobrą alternatywą dla wszystkich, którzy marzą o 4999. Wiadomo, przegrywa z nim brakiem elektryki, dwa razy mniejszą turbiną, ale zdecydowanie wygrywa ceną (myślę, że 179 zł to bardzo dobra cena) oraz dostępnością. Mimo małych niedociągnięć widać, że Lego bardzo przykłada się do projektowania zestawów i wraca do sprawdzonych wzorców sprzed lat(szkoda, że nie do modeli alternatywnych). Moja ostateczna ocena jest wysoka i uważam, że model w pełni na nią zasłużył.

Ocena końcowa: 9/10

Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony 2010-04-02, 14:50 przez biniu, łącznie zmieniany 2 razy.
Ubi concordia ibi victoria

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

biniu pisze:Pragnienie to wzrosło jeszcze bardziej, kiedy okazało się, że mój ulubiony sklepik w Poznaniu ma go w bardzo dobrej cenie: 179 zł:)
Dobrą ceną byłoby 140zł. Może jestem dziwny, ale ten zestaw nie jest dla mnie wart więcej.
biniu pisze:Pierwszy od lewej to kierowca, trzeba przyznać że ma bardzo sympatyczną twarz, tak jak zresztą pilot (drugi od lewej, albo jak kto woli pierwszy od prawej:)), który poza sympatyczną twarzą posiada również bardzo ładny tors. Ogólnie ludziki "standardowe", czyli spotykane w wielu innych zestawach City, czyli po prostu „dobra robota”:)
Mają nowy typ czapek z daszkiem.
biniu pisze:White Cylinder Half 2 x 4 x 5 with 1 x 2 cutout 10 sztuk w kolorze białym - elementy budujące wieżę (szkoda, że nie ma ich ciut więcej).
Uparcie mylone początkowo przez całą ekipę BL ze starą wersją tych cylindrów. Na szczęście udało mi się wyprowadzić ich z błędu :]
biniu pisze:Jak dla mnie jest to zarówno dobrze (naczepa jest mocna) jak i źle (lubię klocki z dziurkami, ale w City wolałbym ich jak najmniej).
Zrób prostą w budowie i wytrzymałą łabędzią szyję bez użycia tych liftów. Będzie to lekko problematyczne, nie? ;)
biniu pisze:Nasz transport wymaga pilotażu:)
Ja bym puścił pilota przodem.
biniu pisze:oraz niespotykanym na szerszą skalę (oprócz trudno dostępnego 4999) modelem turbiny wiatrowej.
biniu pisze:Myślę, że ten model jest dobrą alternatywą dla wszystkich, którzy marzą o 4999. Wiadomo, przegrywa z nim brakiem elektryki, dwa razy mniejszą turbiną, ale zdecydowanie wygrywa ceną (myślę, że 179 zł to bardzo dobra cena) oraz dostępnością.
Nananana... NIE. Ta turbinka ma się do Vestasa tak jak mrówka do słonia. Owszem, wygląda ładnie, ale zupełnie nie pasuje do skali minifig.
biniu pisze:szkoda, że nie do modeli alternatywnych
To ułatwia życie. Kiedyś ludzie marudzili że nie ma instrukcji do tych modeli.

Mam mieszane odczucia co do czego zestawu. Niby fajny, ale cena skutecznie odstrasza. Poza tym mam świadomość że musiałbym dokupić tylko kilka klocków (głownie cylindrów) i bez problemu zrobiłbym sobie kopię tego zestawu.

Powiem Ci że bardzo podoba mi się sposób w jaki tworzysz swoje recenzje. Czyta się je szybko i przyjemnie. Aaaale; przymiotniki piszemy razem z "nie"
Ostatnio zmieniony 2010-04-01, 22:59 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
biniu
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-29, 03:40
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: biniu

 

#3 Post autor: biniu »

Dzięki za spostrzeżenia, miło mi niezmiernie, że moje recenzje dobrze się Tobie czyta;) Co do błędów: dzięki za informacje, poprawiłem, we wcześniejszych recenzjach nie było chyba takiej wtopy, ale zdarza się (troszkę zmylił mnie Office podświetlając słowa napisane razem jako błąd:)) jakby były jeszcze, to daj znać.

Co do tego że do Vestasa ma się jak mrówka do słonia zgadzam się, tyle że cena 179 zł (no dobra, za 199 mogę kupić zestaw o połowę większy, więc mogłoby być to faktycznie tańsze) ma się również do cen za 4999 oferowanych na Bricklinku jak mrówka do słonia, no dobra do słonia to przesada:) -cena jest jakieś 6 razy mniejsza:)

Co do technicowych elementów: napisałem, że zwiększają znacznie stabilność konstrukcji, jednak w przypadku braku obudowy, naczepa jest jak dla mnie "zbyt technicowa":), co nie zmienia faktu, że byłoby tandetą zbudować to bez części Technic:)

Pilota też puściłbym przodem:) ale z tyłu ta przyczepa nie jest w ogóle oświetlona, a oświetlenie pilota jest położone z naciskiem na tył:), zresztą, nie znam się, ale przydałoby się dwóch pilotów.

I kolejny edit: ułatwia życie a jak!! Ta recenzja powstała 3 razy szybciej niż poprzednie:)

Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony 2010-04-02, 03:21 przez biniu, łącznie zmieniany 7 razy.
Ubi concordia ibi victoria

rh

#4 Post autor: rh »

biniu pisze:że mamy do czynienia z formatem landscape, jednak już od drugiej strony aż do końca wszystko jest przedstawione w orientacji pionowej.
Standardowy zarzut: landscape, czyli po polsku po prostu poziomej ;)
Longer pisze:Dobrą ceną byłoby 140zł. Może jestem dziwny, ale ten zestaw nie jest dla mnie wart więcej.
M_longer pisze:Nananana... NIE. Ta turbinka ma się do Vestasa tak jak mrówka do słonia. Owszem, wygląda ładnie, ale zupełnie nie pasuje do skali minifig.
Nie, Ty nie jesteś dziwny, Ty po prostu jesteś marudny.

Wielkie dzięki za bardzo udaną recenzję :)
Sam model mi się bardzo podoba, w sumie wymieniłeś wszystkie zalety tego modelu. Jeśli chodzi o wielkość wiatraka to jednak należy pamiętać, że a i owszem można zrobić go w skali, ale wtedy koszt zestawu urósłby znacznie. A jednak trzeba szukać kompromisu pomiędzy ceną a sensem. Inna rzecz, że city zawsze było w jakiś sposób przerysowane i taki już jego urok.

M_longer pisze:Aaaale; przymiotniki piszemy razem z "nie"
Aaaale pamiętaj, że z imiesłowami już może być różnie ;)
Ostatnio zmieniony 2010-04-02, 14:56 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#5 Post autor: Miszel »

Mi osobiście bardzo się podoba ciężarówka, reszta w tym zestawie wg mnie jest, bo jest. Dodano ją tylko po to, żeby było w pudełku coś więcej oprócz TIRa. Do Vestasa ma się to nijak bo Vestas jest po prostu uroczy. A tu wiatrak jest byle jaki, dorzucony żeby ciężarówka miała co wieźć. Równie dobrze mogli zamiast wiatraka zrobić kontener, a najlepiej wsadziliby na pakę jakąś koparkę. Na "wehikuł" pilota (bo trudno to nazwać samochodem) szkoda słów. Te pokraczne, znacznie za szerokie formy współczesnych małych samochodów City są moim zdaniem koszmarne. Dużo ładniejsze samochodziki LEGO tworzyło w latach 90. Z współczesnych pojazdów City najbardziej przemawiają do mnie maszyny budowlane i zestawy z farmy, reszta to porażka. City nie jest jednak w moim kręgu zainteresowań więc sobie zrzędzę :P
Ostatnio zmieniony 2010-04-02, 16:09 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

ODPOWIEDZ