5981 Raid VPR

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:nawet na kartonie i instrukcji dali starą.
W 8049 w instrukcji w części opisującej działanie pneumatyki są stare siłowniki z kwadratową podstawą :D
Muszę w końcu zrobić zdjęcia i napisać reckę tego zestawu...

Havoc

#17 Post autor: Havoc »

M_longer pisze:W 8049 w instrukcji w części opisującej działanie pneumatyki są stare siłowniki z kwadratową podstawą :D
Tak jak mówiłem, TLG tnie koszty, a jakość spada...

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#18 Post autor: Kubrick »

Havoc pisze:Kubrick, Ty to masz oko :)
Nie, ostatnio po prostu za duzo czasu ze szwagrem mialem stycznosc i mi sie jego czepialstwo udzielilo :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#19 Post autor: KUKUS »

Mimo, że recenzja powstała w kwietniu, postanowiłem dodać swoje 3 grosze do recenzji (tytułem uzupełnienia). Mam nadzieję, że komuś przydadzą się dodatkowe zdjęcia.

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Space Police III
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 69
Liczba figurek: 2
Cena: 34-40 zł (allegro), S@H PL: 34,95 zł

SPIS CZĘŚCI
PEERON (jeszcze nie ma)
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA

FILMIK.

PUDEŁKO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

... rozmiary pudełka nie wzbudzają sensacji. Przednia fotografia przedstawia policyjny pojazd, który został zaatakowany przez zielonego kosmitę Rench'a. Z tyłu przedstawiono główne funkcje zestawu: otwierany kokpit, możliwość wystrzeliwania pocisków itd.

INSTRUKCJA
Obrazek Obrazek Obrazek
... standardowa książeczka. Wydruk w porządku, nie miałem problemów ze złożeniem zestawu.

LUDZIKI
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... ludziki to bez wątpienia najmocniejsza strona zestawu. Policjant dostał nowy typ hełmu, dzięki któremu może bez obaw uczestniczyć w misjach w przestrzeni kosmicznej. Fajnym dodatkiem jest nowa obustronna twarz funkcjonariusza prawa. Czerwona szybka nawiązuje do serii SP I. Minifig dostał butlę tlenową- w niektórych zestawach z tej serii (np. 5969) stróże prawa nie mieli takich akcesoriów.

Rench nie ustępuje swojemu rywalowi. Miotacz, w jaki wyposażono nasz zły charakter jest prosty w budowie, ale wygląda przyzwoicie.

A teraz małe porównanie z Kranxx'em:
Obrazek Obrazek
... Kranxx to taki miejski wandal. Rench zaś to ktoś w stylu agenta Blacktron (nacji, która lubiła kraść cudze technologie).

MODEL
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... do budowy naszego Raid'a może nie użyto jakichś super zaawansowanych afolskich technik, jednakże konstrukcja dzięki swojej prostocie jest łatwa do zaimplementowania. Budowa szła szybko, gładko i sprawnie- początkowo bałem się o naklejki, ale obyło się bez większych problemów :P Biało-czarna kolorystyka pojazdów kosmicznej policji - charakterystyczna dla tej serii- świetnie współgra z czerwono-niebiesko-zielonymi lampkami. W przeciwieństwie np. do Falcona z 5973 kabinę można łatwo otworzyć, a ludzik wchodzi bez problemów do środka.

POZOSTAŁE ELEMENTY:
Obrazek
... 2 serki, round plate 1x1, czerwona szybka- treściwe elementy ;)

Część z nich można wykorzystać w bardzo prosty sposób do modelu:
Obrazek Obrazek

CIEKAWE ELEMENTY:
... Moją szczególną uwagę zwrócił hełm policjanta. Warto również wspomnieć o granatowej szybce pojazdu- co ciekawe ma ona nieco inne mocowanie niż to, które znajduje się na pudełku.

Pozostałe części:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DODATEK:
Obrazek Obrazek

PODSUMOWANIE
... Jak już wcześniej wspomniałem, główną zaletą tego zestawu są atrakcyjne minifigi. Pojazd jest raczej w porządku, nadaje się idealnie do zabawy, jednakże jego konstrukcja nie kryje jakichś ciekawych technik. Polecam ten zestaw - nie tylko fanom space ;)

OCENA
  • ZA:
    + model statku w sam-raz do zabawy
    + ciekawe klocki, w tym m.in. nowy hełm i czerwona szybka
    + naklejki
    + figurki obcego i policjanta
  • PRZECIW:
    - dla niewprawnego budowniczego naklejanie może okazać się dość upierdliwe
    - brak modeli alternatywnych, ale jest to wada tak "na siłę"
    - Rench mógłby mieć jakiś niewielki pojazd albo nieco bardziej urozmaiconą broń ;)
Ostatnio zmieniony 2010-12-03, 21:55 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ