[MOC] Jeep Wrangler Rubicon

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#16 Post autor: TruckeR »

Wszystko fajnie, tylko jego atrapa wygląda jak z GAZa 53. :P
TT pisze:Sariel wszystko super. Tylko jednego nie rozumiem. Nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Czemy skala 1:9? Dlaczego? Przecież robiłeś to pod gpm, a tam obowiązuje 1:13. Nie umiem tego zrozumieć. Teraz nie będziesz sklasyfikowany. Bez sensu z założenia robić źle.
Ooo, a jeep autorstwa ATR jakoś nie był zbyt duży?
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#17 Post autor: Mistakes »

To jest przyszłość - typ terenówki, mała waga, dobrze wzmocnione, mało zębatek=mało oporów do tego jeszcze skrzynia biegów i ogień :D
Ostatnio zmieniony 2010-04-20, 17:12 przez Mistakes, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#18 Post autor: Hezar »

Szkoda że Tatra tak szybko poszła do rozbiórki i szkoda że była aż tak nieskuteczna - jak widać ciekawy wygląd, pomysłowość i niezłe wykonanie nie zawsze idą w parze z oczekiwana funkcjonalnością.
Wszystko wskazuje jednak na to, że Jeep będzie godnym następcą, a przedstawiony tu filmik zdaje się tylko to potwierdzać.
Nawet jeżeli nie będziesz sklasyfikowany w GPM, pojazd z pewnością sprawi Ci sporo radości z jazdy, a o to przecież w tym wszystkim chodzi.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

TT pisze:Sariel wszystko super. Tylko jednego nie rozumiem. Nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Czemy skala 1:9? Dlaczego? Przecież robiłeś to pod gpm, a tam obowiązuje 1:13. Nie umiem tego zrozumieć. Teraz nie będziesz sklasyfikowany. Bez sensu z założenia robić źle.
Z założenia robiłem szybko i prosto. Zeskalowałem model stosownie do kół które wydały mi się odpowiednie. Że wyjdzie za duży to się zorientowałem dopiero w trakcie, a że ciężko byłoby mi zwężyć te mosty to już zostawiłem go tak jak był.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#20 Post autor: Pietruch »

Na żywo wygląda o wiele lepiej, jeździ lepiej niż na filmiku i prowadzi się wybornie. Dzięki Paweł. ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#21 Post autor: TT »

Nie rozumiem tego waszego skalowania do kół.
Skaluje się wymiary prawdziwej maszyny w skali jaką chcemy uzyskać, a potem dobieramy odpowiednie cześci.
Bardziej odpowiednie jest auto w dobrej skali na nieco za małych/dużych kołach niż auto na dobrych kołach, lecz zupełnie innych wymiarach.

Poza tym maszynka ładnie się wdrapuje. Coś czuje w powietrzu wysyp takich maszyn -> JeTr - JEEP TRIAL ;-)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

Wczoraj przymierzaliśmy do niego koła 94 mm i wyglądało to dziwnie (jak traktor). Tak to jest TT jak się buduje galopem i w lekkiej panice że się nie zdąży :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#23 Post autor: Kubrick »

Sariel, ladnie Ci to wyszlo, teraz przekombinuj do tej budy zawieszenie typowe dla crawlera i dopiero bedzie wesolo :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#24 Post autor: smyk »

Jeep jest bardzo fajowy i bardzo za wielki.
Wygląda trochę jak twoje chomiki. Spasiony kadłubek na za małych nóżkach.

:)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Montując film z GP zapomniałem o fragmencie z przejazdu Jeepa na ostatnim odcinku. W dodatku pojawiła się okazja podkradnięcia fajnych zdjęć koledze SeTA, więc skleciłem osobny film. Na samym końcu zamieściłem cytat Smyka, który pokazuje jak to Smyk się cieszy z sukcesów kolegów na jego trasie :P

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-sHtoDRAhrI[/youtube]

Jednocześnie informuję że jeśli tylko wystarczy mi czasu to podwozie Jeepa zostanie wydłużone i powstanie na nim wreszcie Hummer H1. Pomiary wskazują że mosty z Jeepa + mniejsze koła dadzą tym razem właściwą skalę :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-25, 09:14 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#26 Post autor: Mr.Z »

Film zdradza, że miałem rację co do potrącenia chorągiewki na 3. przejeździe. Nieodnotowanego karą. Czas 2:18 - tylne prawe koło. Chwilę wcześniej dotknął również przednim prawym i też nie zostało to odnotowane.

Z pozdrowieniami,
tow. Dzierżyński

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

Oczy wypatruję i nie widzę żeby ta chorągiewka nawet drgnęła, towarzyszu. Tym większy mam szacunek za to, że potraficie wypatrzeć coś takiego na filmie kręconym z zupełnie drugiej strony pojazdu.
Ostatnio zmieniony 2010-04-25, 09:28 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#28 Post autor: TT »

3:01 widać jak ATR w tle dachuje :-)

Jeep bardzo dzielny. Kierowca genialny.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#29 Post autor: Kubrick »

Sariel pisze:Jednocześnie informuję że jeśli tylko wystarczy mi czasu to podwozie Jeepa zostanie wydłużone i powstanie na nim wreszcie Hummer H1. Pomiary wskazują że mosty z Jeepa + mniejsze koła dadzą tym razem właściwą skalę :)
Ale H1 ma niezalezny zawias - nie godzi sie go na mostach budowac :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#30 Post autor: Sariel »

Trudno, to się zgodzi.

ODPOWIEDZ