[Zawody] Rajd #4 STT 2016

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

[Zawody] Rajd #4 STT 2016

#1 Post autor: Blaha »

Heloł

Pozwolę sobie już teraz utworzyć temat kolejnego rajdu STT, gdyż jest pewna sprawa do rozstrzygnięcia.

Proszę o zastanowienie się nad terminem następnych Zawodów.

W terminarzu mamy w pisane 17 lipiec. Termin ten koliduje mi i prawdopodobnie Kamykowi z innymi wakacyjnymi wyjazdami i jestem ZA tym, aby przełożyć go na termin alternatywny, tj. tydzień później 24 lipca. Chciałbym się po prostu z Wami pościgać, myślę że Kamyk też.

Możemy od razu podjąć decyzję gdzie chcielibyśmy potrialować.
Mamy do wyboru takie miejscówki (zawsze jest hala w razie deszczu):
1. Podwórko trialowe (po uprzednim doprowadzeniu go do stanu używalności, o co gorąco apeluję)
2. Bytom Sieget
3. Opole wyspa Bolko
4. Kraków okolice kopca (chyba odpada termin alternatywny z uwagi na ŚDM..)
5. Świerklaniec Pałac Kawalera/zbiornik zaporowy Kozłowa Góra.
6. Tarnowskie Góry Dolomity (tylko jeśli nie będzie upału bo się usmażymy)

Wpisujemy się zatem pod tym postem kto jest za jaką opcją terminu i miejscem rozegrania rajdu (ewentualnie własne propozycje terminu do rozpatrzenia).

Dziękuję za uwagę.

--edit--
7. Tarnowskie Góry Park Miejski - etap 2 ;)
Ostatnio zmieniony 2016-12-14, 08:12 przez Blaha, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#2 Post autor: Uncle Jaca »

Termin obojętny, możemy przełożyć abyśmy się pościgali wszyscy :)

Miejsce. Hmm, raz jeszcze park miejski w T.G. widzieliśmy jaki potencjał był, z części tras zrezygnowaliśmy a byłyby bardzo trialowe. Zatem jestem za parkiem, bo mamy tam unfinished business.
Pies utonął, łańcuch pływa

sebanm
VIP
Posty: 361
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#3 Post autor: sebanm »

Ja się dopasuje co do terminu, a miejscówka lepiej żeby była zacieniona.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#4 Post autor: Uncle Jaca »

sebanm pisze:Ja się dopasuje co do terminu, a miejscówka lepiej żeby była zacieniona.
W parku jest cień, sam wiesz.
Pies utonął, łańcuch pływa

Kamyk
VIP
Posty: 234
Rejestracja: 2013-03-07, 11:01
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: kamyk970

 

#5 Post autor: Kamyk »

Jeśli o mnie chodzi to weekend 16-17 mi nie pasuje, natomiast tydzień później tj. 23.07 w sobotę najlepiej by było, bo wtedy na pewno nic nie mam, ale w niedzielę 24.07 może być niestety ciężko, bo przyjeżdżają do nas pielgrzymi na ŚDM i wtedy mamy akurat dzień w parafiach, więc nie wiem czy dałoby rade się wyrwać. Miejsce najlepiej jakby było zacienione, na Segiecie jak jest pod tym względem?

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#6 Post autor: Uncle Jaca »

W soboty krowkens pracuje dlatego jeździmy w niedziele. Zabierz tych przyjezdnych na rajd jako kibiców albo zbuduj im trialówki niech jadą i po sprawie. Zdjęcia z Segietu wrzucałem na nasz fb, kuknij sobie, sam ocenisz. Swoją drogą to jak te nieznane przyciąga, kusi :D
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#7 Post autor: Blaha »

Jeśli mamy zamiar przełożyć rajd, to tak aby wszystkim pasowało.
Ostatnio zmieniony 2016-06-30, 11:51 przez Blaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krowkens
Posty: 218
Rejestracja: 2013-01-18, 14:07
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: krowkens

 

#8 Post autor: krowkens »

Uncle Jaca pisze:W soboty krowkens pracuje ...
jest szansa że 23/24.07 bede miał wolne więc sie dostosuję

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Lomeltor »

Ponoć brak zdania to też jakieś zdanie, więc piszę, że termin mi obojętny.
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#10 Post autor: Uncle Jaca »

No to klar. Zatem rajd 23.07.2016r. Skład sędziowski zdecydował, że w Parku Miejskim w T.G. do zobaczenia!
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#11 Post autor: Uncle Jaca »

Od dziś można przysyłać zgłoszenia :)
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#12 Post autor: Blaha »

No to jadziem!

Zapraszamy wszystkich na kolejne zawody STT w sezonie 2k16!

sobota 23.07.2016r. godz. 10:00
Park Miejski w Tarnowskich Górach - jeździmy w parku w okolicach górki na wysokości tego punktu.

Zgłoszenia można przysyłać na adres southtrucktrial@gmail.com do piątku przed rajdem tj. do 22.07.2016r. do godz. 24.00.

Proszę przysyłać zgłoszenia wg następującego formatu (zgłoszenie przykładowe):

Swoje imię lub nick - Aro
Markę pojazdu i jego typ - Tatra 815-7
Układ i liczbę osi w tym osi skrętnych z ich wskazaniem - 8x8 1-0-0-1
Wymiary modelu w studach (długość, szerokość, wysokość) - 88/25/28
Nr katalogowy i liczbę silników napędowych - 58121c01 x2
Skala modelu (1:12-1:14) - 1 : 13
Zdjęcie modelu - w załączniku
Dane oryginału i zdjęcie porównawcze (w tym zdjęcie podwozia w celu weryfikacji rozstawów) - w załączniku

Załączniki:

1) Zdjęcie zbudowanego modelu

(załącz zdjęcie swojego modelu)

2) Zdjęcie rzeczywistego pojazdu lub blueprint (jeśli posiadasz) wraz z naniesionym skalowaniem,
(w przypadku braku blueprinta wymiary można nanieść na zdjęcie profilu rzeczywistego pojazdu lub podać np. w ten sposób:

15/37/14/16 wysokość 28, szerokość 25)

Zgłoszenie pojazdu po terminie skutkuje odjęciem 0,15 od przelicznika.

Zgłoszenia zatwierdzone będą do wglądu w tym temacie.

Jak zwykle poprosimy o wcześniejsze przybycie celem sprawnego przeprowadzenia odbioru technicznego.

Regulamin STT

Do zobaczenia! ;)

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#13 Post autor: Uncle Jaca »

No to jedziem!

Lista startowa:

1. UJa Tatra 8x8
2. sebanm Aec Matador 4x4
3. Kamyk Tatra 4x4x4
4. Blaha Tatra 6x6
5. krowkens Mercedes 4x4

Do zobaczenia :)
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
Blaha
VIP
Posty: 873
Rejestracja: 2011-08-08, 23:09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
brickshelf: blaha

 

#14 Post autor: Blaha »

Dziękówka Panowie za emocjonujący rajd! :)

Obrazek

Pogoda dopisała, humory i atmosfera, myślę, również.
Przejechaliśmy pięć sekcji bardziej technicznych. Nie było jakiegoś mordowania trialówek, no może poza 2 sekcją ;)
Mnie się podobało. Jak Wasze wrażenia?

Poniżej zamieszcza wyniki wczorajszego rajdu i generalkę:
Obrazek
Obrazek
Do zobaczenia już za dwa tygodnie, tj. 07.08 2016!

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#15 Post autor: Uncle Jaca »

Blaha pisze:Pogoda dopisała, humory i atmosfera, myślę, również.
Przejechaliśmy pięć sekcji bardziej technicznych. Nie było jakiegoś mordowania trialówek, no może poza 2 sekcją ;)
Mnie się podobało. Jak Wasze wrażenia?
Dziękówka za rajd Panowie! Super się z Wami zobaczyć i potrialować :)

Pogoda elegancka, w końcu bez gradu i deszczu, miejscówka zacieniona, upał nie doskwierał a zasięg się nie gubił. Przejdźmy do rozgrywanych sekcji.

1 sekcja to ułożony w zygzak slalom bramek usytuowanych na podjeździe, walka głównie ze strategią (kolejnością ich pokonywania) i szybkością przejazdu. Sekcja bardzo prosta, postawiona na manewrowanie, zgodnie z przewidywaniami Kamyk zrobił ją najszybciej, ale o dziwi nie urwał sporo, bo zaledwie sekundę nad rywalami. Sekcja baaardzo wyrównana, wszyscy zmieścili się w dwóch sekundach tolerancji, prócz mnie, bo tak się rozpędziłem, że chciałem pominąć jedną bramkę co skutkowało 10 sek straty - dzięki Blaha za przypomnienie, bez Ciebie bym o niej zapomniał. Sekcja tak ciasna czasowo, że o kolejności zadecydował przelicznik i cieszy mnie to podwójnie - po pierwsze, że dopiero właśnie przy ciasnym wyniku on decyduje a nie narzuca kolejność z góry, no a po drugie, że w końcu ta masa pod 3kilo zaprocentowała i dała zwycięstwo w sekcji!

2 sekcja - najlepsza w rajdzie. Jedyna, na której ostro trzeba było powalczyć z terenem i maszyna więcej znaczyła niż kierowanie i dokładnie było to widać. Sekcja długa, która z początku wydawała się łatwiejsza, pozornie i mylnie okazała się zabójczą. Aż dwie bramki były meeega trudne i było z czym się zmierzyć. Sekcja naprawdę dająca w kość maszynom i Zawodnikom. Mimo kilkukrotnych najazdów trialówki nie były w stanie sprostać przeszkodom a kierowcy rwali włosy z głowy. Kamykowy skręt mocno pomagał, dzięki czemu Tatra 4x4x4 finalnie dotarła z kompletem zaliczonych bramek, jednak w długim czasie, wymęczony przejazd. Moja Tatra 8x8 praktycznie połknęła sekcję w eleganckim stylu, sekcja mocno trialowa, była zaciśnięta pięść po przejeździe :)

3 sekcja - trzeba wprost powiedzieć - ułożona przez trzech Zawodników jeżdżących 4x4. Jak się można było spodziewać, sekcja postawiona na manewrowanie, z narzuconą wręcz kolejnością pokonywania bramek, sekcja szybka pod zwinne auto. Ja mordowałem się z manewrowaniem, mierząc się z ciasnym terenem i długością fury. Sekcja dziwnie się potoczyła, bo zaraz za startem krowkens odpadł po dwóch rolkach, a Sebastian zamęczył skrzynię cofając pod górę. Zwyciężył Blaha, pokazując idealny, szkoleniowy przejazd, Kamyk drugi plac, ja trzeci. Sekcja słaba trialowo, no, może z jednym rodzynkiem na początku.

4 i 5 sekcja. Wyznaczone na jednym placu dwa odcinki. Sekcje wydawały się, że będą mega trudne jeśli chodzi o trakcję i podjazdy, tymczasem 4x4 wciągały pod tę górkę jak szalone. Kamyk skrętną furą wykręcał tak szybkie czasy, ze należało wbić drugi bieg i spróbować nawiązać walkę, jednak tak mała powierzchnia tych sekcji i sytuowanie bramek wykluczało bezbłędny przejazd długim autem. Małe czwórki zdecydowanie lepiej sobie radziły z manewrowaniem i brakiem ciężkich przeszkód w postaci np. progów pionowych, że trudno było nawiązać walkę. Obie sekcje mnie zawiodły trialowo, wydawały się trudniejsze niż się okazały a to za sprawą dobranych przez nas customowych oponek. Myślę, ze legowe po prostu nie dałyby rady i cieszę się, że mamy te niekoszery bo możemy nawet tak strome podjazdy wciągać każdym układem.

Podsumowując wszystkie przejazdy - rajd wyjątkowo, łatwy?! Kule, no tak. Nie było poza drugą sekcją morderczych przeszkód. Decydowała sztuka manewrowania. Krótkie 4x4 przy dobrej jeździe powinny się wszystkie znaleźć na podium, jednak rzeczywistość jest inna. Rajd "na manewrowanie" wygrało 8x8 a na podium zawitał również Blaha ze swoim dłuuugim 6x6 (na 3 Elkach) tylko z punkcikiem przewagi ale jednak. Kamyk pewne drugie miejsce Tatrą 4x4x4. Na rajdzie pogratulowałem Kamilowi zwycięstwa, sądziłem, że 1 sekcję będę ostatni, że aż tyle przelicznik nie pomoże, jednak szczęśliwie zaprocentował w bardzo dobrym momencie. Jest radość!!! I to olbrzymia :D 4 zwycięstwo z rzędu musi budzić respekt, bo teren różny, przeszkody różne a wynik ten sam. Gratuluję Kamykowi i fury i podium, jest na co popatrzeć i kierowanie też jest już na bardzo wysokim poziomie. Gratuluję Blaha 3 placu! Widzisz, już miałeś nie jechać a wynik jest! I fura tym razem się spisała - przy lżejszych przeszkodach i braku wymuszonych dziwnych serwisów jest podium, graty! Przy 5ciu Zawodnikach o włos za podium krowkens i sebanm, którego Matador już potrzebuje chwili na serwis skrzyni. Tomek, gdyby nie pechowa 3 sekcja, gdzie przydarzyły się dwie rolki byłoby pudło, na pocieszenie 1 sekcja przejechana koncertowo :) Gratuluję wszystkim ich pojazdów, fury nie psuły się i dzielnie parły do przodu.

Dziękuję za rajd!!!
Blaha pisze:Do zobaczenia już za dwa tygodnie, tj. 07.08 2016!
Poproszę Blahu o temat, o którym rozmawialiśmy na rajdzie, jeśli chcemy aby był na podwórku trialowym to spinamy się Panowie i w sobotę rzeźba terenu musowo.
Pies utonął, łańcuch pływa

ODPOWIEDZ