[MOC] Na zachodzie bez zmian...

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#16 Post autor: glaz_pimpur »

Sariel pisze:Wszystko to bardzo pięknie, ale mam jedno zasadnicze pytanie do autora - gdzie jest jakiś kardan?
Jak to gdzie? W traktorze!
A poza tym wszystko piknie. Może Mrówka Z wyciągnie Ci jakieś historyczne błędy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#17 Post autor: zgrredek »

ŚWIETNE!
Armata, ciągnik, kuchnia polowa... Nie znajduję słów na wyrażenie zachwytu.
Ale znajdę kilka słów w obronie wieży.
Przecież to stanowisko ciężkiej artylerii, więc jest za linią frontu i nie ma tam zagrożenia bronią strzelecką. No i jest to wieża obserwacyjna (jest tam nawet luneta) więc jest tu jak najbardziej na miejscu.

Gdyby całe podłoże było z dark tan, to wyglądałoby lepiej, bo ten ciemnoszary sugeruje, że jest to skała. Ale domyślam się, że więcej dark tan nie miałeś.
No i czemu konik ma dziurę w plecach?

kris kelvin

#18 Post autor: kris kelvin »

misiek pisze:
kris kelvin pisze:A czy wieża pasuje? Nie mam pojęcia, nie byłem w wojsku :(
Do dziś nie wiem ile pułków ma kompania
Byłem w wojsku i też nie wiem ile pułków ma kompania i nie wiem czy ta wieża pasuje :)

Całość makiety bardzo mi się podoba. Tylko jedzenie powinno wyglądać bardziej wojskowo :D
No Ty jak byłeś w wojsku to powinieneś wiedzieć ile pułków ma kompania!!!
A jak zapomniałeś to kolega z wojska powinien Ci przypomnieć.
Żarcie jak żarcie, Niemcy to jedzą knackwursty czy jak to się tam nazywa.

Starwarrior i Fistach - wielkie dzięki. Jak mi jeszcze ile brygad ma pluton to będę wam winny piwo :)
Sariel pisze:Wszystko to bardzo pięknie, ale mam jedno zasadnicze pytanie do autora - gdzie jest jakiś kardan?
Może zabrzmi to niewiarygodnie, ale dowódca tej "placówki" to Hainrich von Kardan. Znany pruski służbista i filatelista.
glaz_pimpur pisze: A poza tym wszystko piknie. Może Mrówka Z wyciągnie Ci jakieś historyczne błędy.
Gorąco na to liczę i czekam.
zgrredek pisze:ŚWIETNE!
Armata, ciągnik, kuchnia polowa... Nie znajduję słów na wyrażenie zachwytu.
Ale znajdę kilka słów w obronie wieży.
Przecież to stanowisko ciężkiej artylerii, więc jest za linią frontu i nie ma tam zagrożenia bronią strzelecką. No i jest to wieża obserwacyjna (jest tam nawet luneta) więc jest tu jak najbardziej na miejscu.

Gdyby całe podłoże było z dark tan, to wyglądałoby lepiej, bo ten ciemnoszary sugeruje, że jest to skała. Ale domyślam się, że więcej dark tan nie miałeś.
No i czemu konik ma dziurę w plecach?
Oto opinia człowieka co był w wojsku!!!
Słuchajcie się i uczcie młokosy bo prochu nie wąchaliście. Wieża jak widać ma rację bytu co potwierdził stary wiarus zgredek.

Niestety mam tylko trochę skosów dark tan, a płytki wyszły mi prawie wszystkie.
Konik ma na plecach siodło, zapomniałem, a miałem to zmienić.


Jeszcze raz dzięki za "czułe słówka".

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Mr.Z »

glaz_pimpur pisze:Może Mrówka Z wyciągnie Ci jakieś historyczne błędy
Mrówka się już teraz może obcyndalać, bo i inni się na militariach lubią potykać.
Ciamek pisze:ci Niemcy to mi jakoś bardziej na Brytyjczyków wyglądają
fakt. i przez kolor mundurów oliwkopodobny i przez te czapki zwłaszcza. niestety Lego nie robi pikielhaubów. garnki amerykańskie z toystorsów od biedy mogłyby być.
Starwarrior pisze:3 bataliony + kompania zapasowa. Razem w pułku jakieś 3300 ludzi walczących w 1 linii
no, tu trochę nieściśle. ta 10. kompania jeśli już w linii, to raczej jako tzw. "marszowa", jako podręczny rezerwuar mięsa armatniego zwanego szumnie uzupełnieniami. dla pozostałych 9 kompanii pierwszorzutowych. Jednostki zapasowe były raczej na tyłach i zajmowały się szkoleniem rekrutów.
Fistach pisze:Z tego co się orientuję jednostki te nie mają liczebności określonej co do 1 osoby.

a właśnie że mają. już od czasów przednapoleońskich. tylko w polu zawsze trudno utrzymać stany etatowe. zwykle jest poniżej etatów, czasem, gdy przyjdą świeże uzupełnienia, albo wciela się maruderów, jest "z górką".
Fistach pisze:Raczej ile kompanii ma pułk bo to nadrzędna jednostka kompanii
kris kelvin pisze:ile brygad ma pluton
niektórzy wciąż się łapią na krisowe prowokacje. żeby on chociaż to piwo stawiał tak jak obiecuje...
kris kelvin pisze:Wieża jak widać ma rację bytu co potwierdził stary wiarus zgredek
Zgrredek może mieć rację co do wieży i zdecydowanie ma co do oddalenia tej ciężkiej artylerii od linii frontu. Ale co tu w takim razie robią zasieki i potężny wtopiony w klifową skałę bunkier? Rozumiem że dla uatrakcyjnienia makietki połączyłeś realia "Na Zachodzie bez zmian" i "08/15" z realiami "Najdłuższego dnia" i plaży Omaha...
Sama wieża zaś... dość znacząco ogranicza pole ostrzału w lewo i zdradza stanowisko haubicy. Ale co tam. W wojennych filmach nie takie idiotyzmy się dobrze prezentują. :-)
Kończąc marudzenie dodam, że za czyste to wszystko. Za mało błotniste i znojne. Ziemię wolałbym brązową, niż tanową. Tanowe z kolei mogłyby być naboje do działa (mosiężna łuska i sam pocisk w drugim odcieniu tan). No i nie widzę ani jednego szczura zaś w kociołku kiełbaski! Taki pokazowy, "potiomkinowski" ten działon. No i te szopki tuż obok jakieś "niebojowe". Przekrój mieszkalnej ziemianki ledwie wystającej nad poziom gruntu - o to byłoby w klimacie!

A najbardziej mi się podoba haubica. "Gruba Berta" nie "duża".

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#20 Post autor: zgrredek »

Mr.Z pisze:Ale co tu w takim razie robią zasieki i potężny wtopiony w klifową skałę bunkier?
Bo to jest druga linia frontu. Taka zapasowa jakby pierwsza nie wydoliła pod naporem wroga.
Jak stary wiarus coś mówi to słuchać i nie cudować!

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#21 Post autor: glaz_pimpur »

Wiedziałem, że mnie nie zawiedziesz:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: Mr.Z »

Mr.Z pisze:najbardziej mi się podoba haubica
nie ma to jak cytować samego siebie. Ale się właśnie dopatrzyłem i jeszcze bardziej od harmaty mi się podoba ten Maxim wciągany pod górkę. Co prawda kółka to raczej wersja rosyjska, nie niemiecka http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_ma ... m_wz._1910 , ale i tak cacany. Zwłaszcza w minifigowej skali.

EDIT: tak nawet widzę, że i te niby hohenzollernowskie czapki całkiem do rzeczy. mogłyby być bez daszków. może by je... po skejtowsku, tył na przód?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiram_Stevens_Maxim
Ostatnio zmieniony 2010-04-21, 14:57 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#23 Post autor: Bartex0805 »

Praca bardzo ładna jak zwykle dopracowana. Odnośnie wojska to ja też nie byłem nie chcieli już brać na pobór.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#24 Post autor: Kleymen »

Właściwe... Sygnowanie twoich prac to tylko proforma. Tai tak wszyscy by wiedzieli kto TO zbudował. A ładne TO jest i nad wyraz klimatyczne. Moją uwagę przykuł ciągnik, jest wspaniały. Reszta także trzyma wysoki poziom.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#25 Post autor: Hezar »

kris kelvin pisze:Może zabrzmi to niewiarygodnie, ale dowódca tej "placówki" to Hainrich von Kardan. Znany pruski służbista i filatelista.
;^D

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#26 Post autor: Qworg »

kris kelvin pisze:Hainrich von Kardan
Czy to jeden z tych słynnych Kardanów co zawsze pękali w najmniej odpowiedniej chwili na linii frontu?

Fortyfikacje jakieś takie mało realne ale fajnie wyglądają :). "Traktorek" świetnie się prezentuje z armatką. Jeszcze tylko musisz dobudować obok następną diorame z linią bunkrów.
Ostatnio zmieniony 2010-04-22, 18:39 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

kris kelvin

#27 Post autor: kris kelvin »

Qworg pisze:
kris kelvin pisze:Hainrich von Kardan
Czy to jeden z tych słynnych Kardanów co zawsze pękali w najmniej odpowiedniej chwili na linii frontu?
Dobre :D

ODPOWIEDZ