[MOC] Po prostu... samochód

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

[MOC] Po prostu... samochód

#1 Post autor: m4rc1n »

Witam :)
dzisiaj chcę zaprezentować kolejny MOC. Jest to po prostu samochód a jego nazwą roboczą był Kitt. Ogólnie jest tak, że to co buduję, jakoś nazywam, ale mniejsza o tym :)

Zamierzeniem było zbudować pojazd w miarę prosty, z napędem na tył, coś co mogło by być supercarem. Zbudowanym przez maks 10-latka ;] Ostatecznie wyszło czarne coś, budzące lekkie skojarzenia z Deloreanem. Efekt oceńcie sami.

Kitt posiada:
-napęd na tył 1x XL (z20 na z28 na dyfrze)
-skręt 1x Medium (worm na z8, z28 na 2xz8, 2xz8 na z24 ze sprzęgłem)
-niezależne zawieszenie każdego koła
-atrapa v8
-światełka
-drzwi w stylu Lambo
-każde koło jest resorowane przez dwie pary sprężyn 6.5l, przy czym 2 tylne pary są utwardzone metodą ATR-a.

No to teraz pozostaje mi tylko pokazanie fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i filmiku:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BcobrqQaM2o[/youtube]


Dla ciekawskich, zdjęcia mechanizmu drzwi:
Obrazek Obrazek Obrazek

Z góry dziękuję za komentarze :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-23, 21:22 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 2 razy.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#2 Post autor: AndrU »

Ja tam lubię duże zdjęcia. Co do modelu ma fajną bryłkę jednak są tu same elementy technic a np zderzaczek można by wykonać z normalnych bricków, takie jest moje zdanie:)
Oby tak dalej czekam na kolejnego moca.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#3 Post autor: TruckeR »

Fajny model, rasowo technicowy, dobrze dobrany kolor ;) Auto jest nieźle zbudowane, zawieszenie ładnie pracuje, drzwi są genialne, a prędkość wehikułu jest całkiem znośna. Mankamentem jest tylko kiepska zwrotność - przez zastosowanie sprzęgiełka skręcenie kołami na postoju graniczy z cudem, a i promień skrętu do małych nie należy ;)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Ciekawa sylwetka. Wydaje się być trochę powolny ;P Nie wiem jak z jego wagą ale pewnie można by go ciut podkręcić/przyspieszyć ;D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#5 Post autor: OmenGda »

hej hej
bardzo fajne autko, ogólnie bryła nawiązuje jakoś do starych modeli technic :) bardzo bym prosił o pokazanie bliższych zdjęć zawiechy przedniej i tylnej a najlepiej zdjęcie od strony podwozia :) czy napęd masz przenoszony kardanem? jeżeli tak to 3 czy 4 ?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-04-25, 09:46 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#6 Post autor: m4rc1n »

OmenGda pisze:bardzo bym prosił o pokazanie bliższych zdjęć zawiechy przedniej i tylnej a najlepiej zdjęcie od strony podwozia :) czy napęd masz przenoszony kardanem? jeżeli tak to 3 czy 4 ?
Niestety nie jestem już w stanie zrobić fotek, ponieważ w tym momencie pojazd jest i tu i tam... Rozebrałem go już. Zawieszenie jest proste, wykorzystałem elementy z offroadera 8297. Co ciekawe, a nie powiedziane wcześniej to to, że przód jest o ok. stud, półtora niżej od tyłu, mimo, że wahacze z przodu i z tyłu są umocowane to tej samej belki. Po prostu wyżej sprężyny umocowałem :)
Tak, kardany są, nowe trzystudowe :)
TruckeR pisze:Mankamentem jest tylko kiepska zwrotność - przez zastosowanie sprzęgiełka skręcenie kołami na postoju graniczy z cudem, a i promień skrętu do małych nie należy ;)
Racja, promień skrętu nie jest najlepszy, ale mógłby być. Wynika to z tego, że sprężyny ograniczają skręt zwrotnic.
Ostatnio zmieniony 2010-04-25, 11:28 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 1 raz.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

m4rc1n pisze:Co ciekawe, a nie powiedziane wcześniej to to, że przód jest o ok. stud, półtora niżej od tyłu, mimo, że wahacze z przodu i z tyłu są umocowane to tej samej belki. Po prostu wyżej sprężyny umocowałem :)
W tuningu dosc lubiany zabieg, zeby auto nabralo klinowatej sylwetki. Dlatego np w VW czesto stosuje sie zestawy obnizajace 60/40mm ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
LvR
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-29, 21:56
Lokalizacja: k/Zielona Góra
brickshelf: LvR

 

#8 Post autor: LvR »

Ciekawe autko ale te przednie błotniki tyci za wysoko, pewnie nie dało się inaczej ale jakoś rzuca mi się to w oczy.

Kubrick pisze:W tuningu dosc lubiany zabieg
Kiedyś w Astrze miałem z przodu org oplowskie aluski 14cali a tył 15ATS i był podobny efekt, może nie aż tak widoczny jak to jest za pośrednictwem amorków ale był, tak, to się nazywa wiejski tuning :D
2 lata, 2 miechy i oddadzą...

Gibon

#9 Post autor: Gibon »

Udany MOC. Przednie nadkola rzeczywiście trochę rażą, ale nie jest to jakaś wielka wada. Taki przyjemny samochodzik do pośmigania po mieszkaniu ;)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#10 Post autor: Legate Scimitar »

Bardzo fajny pojazd, co prawda Technic nie jest moją mocną stroną ale model sam z siebie bardzo mi się podoba.
Szkoda że go rozebrałeś, miałem zaproponować wymienienie kilku belek na brązowe, dodanie kilku powierzchni płaskich typu maska itp, oraz dobudowanie karabinka maszynowego z boku - przypominał by wtedy wehikuły z Mad Maxa :)

ODPOWIEDZ