[MOC] Dookoła wieży zegarowej

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Dookoła wieży zegarowej

#1 Post autor: Hippotam »

Ta diorama doprowadza mnie do szaleństwa, pora więc publikować. Oto "All Along the Clocktower lub "Dookoła wieży zegarowej":

Obrazek

Galeria Flickr: LINK
Galeria Brickshelf: LINK

Diorama zbudowana na podstawie 48x48, wysoka na sto kilkanaście bricków. Wszystkie elementy to LEGO - są tegoroczne figurki rycerzy z garnkowymi hełmami i kilka białych kruków. Jedynie tarcze zegara to naklejki ściągnięte stąd.

Konstrukcja wieży jest modułowa, co widać na załączonym obrazku:

Obrazek

Zaczęło się to wszystko od zeszłorocznego CCC. Jednym z tematów był "technological advance" i wymyśliłem sobie że zbuduje wieżę zegarową (pierwsze powstały w średniowieczu), dorzucę kilka innych wynalazków, np. teleskop i będzie jak znalazł. Na konkurs oczywiście nie zdążyłem z powodu lekkiego, bo tylko pięciomiesięcznego poślizgu, ale za to zbudowałem tak jak chciałem.

Założenia były takie:
- duże
- brązowe
- inspirowane wieżą zegarową zamku w Cardiff

No i przerosła mnie ta praca, w zasadzie na każdym poziomie.
- zabrakło mi klocków. Skończyło się na kilkunastu zamówieniach z BL
- wpadłem w efekt jajecznicy. Zdecydowałem się na brązowe ściany i jasnoszare cegły z kafelków 2x2. W realu wyglądało to przepięknie. Niestety, problem ujawniły dopiero zdjęcia i dobra diagnoza Jeraca (któremu dziękuje za wsparcie przy budowie). Oko ludzkie nie obejmuje na raz całości, ślizga się po detalach. Dopiero na zdjęciu widać że jest niedobrze. Dostałem nauczkę i musiałem zapłacić frycowe - czyli wymienić kilkaset kafli na brązowe.
- poległem przy fotografowaniu. Bardzo trudno objąć całość na jednym zdjęciu, a pokazać na jednym zdjęciu wyrywającego się rzezimieszka przykutego do pręgierza i spadającego na niego zegarmistrza to już w ogóle graniczy z cudem.
- dodatkowo, rozmiar pracy wymagał ogromnego tła. Akurat wtedy gdy miałem czas i siły na robienie zdjęć, sklepy były zamknięte. Na szczęście znalazłem trochę tektury, ryzę papieru A4 i taśmę klejącą. Ku mojemu zaskoczeniu tło złożone z dwóch arkuszy "A0 dla ubogich" sprawdziło się idealnie. O tutaj widać ten wynalazek.
- miałem spory kłopot z ogarnięciem całości. Doprowadzić we wtorek dioramę do stanu identycznego jak w poniedziałek - to niemożliwe. To coś odpadnie, tam się przesunie, tego nie da się upilnować. Niekonsekwencje widać dopiero na zdjęciach.

Całość doprowadzała mnie nie raz do rozpaczy, tym bardziej się cieszę że udało się dotrwać do końca. Uff... Poważnie się zastanowię jeśli kiedykolwiek zdecyduje się na coś tak dużego.

EDIT:
Pragnę podkreślić, że idąc z duchem postępu, wyposażyłem moja prace w sporo zębatek w gustownym czarnym kolorze. Niestety żadna się nie kręci, ale przecież to nie o to chodzi.
Ostatnio zmieniony 2010-05-05, 15:40 przez Hippotam, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Qworg »

Fenomenalne... więcej nie ma sensu pisać.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

crises

#3 Post autor: crises »

Jak już Ci pisałem - brawo. Moje oglądanie MOCy opiera się przede wszystkim na "widoku ogólnym". Na detal zazwyczaj brakuje mi czasu. W Twojej budowli od pierwszego spojrzenia poczułem, że to bardzo dobra praca. Kolory, proporcje, tak zwany ogólny "feeling", wszystko mi tu pasuje. Oczywiście szczegóły też są piękne, a stężenie nowych/rzadkich klocków na jednego studa powierzchni powalające. Świetne jest to ujęcie z góry, gdzie widać spadającego zegarmistrza.
Szkoda, że się nie wyrobiłeś na CCC.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Absolutnie genialne.
Choć nie wszystko skumałem, ale może dlatego, że wczesna pora i mało kumaty jestem.
Co to za zielone ludziki? Harcerze?
I czemu ci czarni rozwalają stragany? Jak ceny im nie pasują mogli kupić gdzie indziej.

Szkoda byłoby tę wieżę dawać do KZ, bo musiałbyś ją uwspółcześnić. Za to świetnie komponowałaby się w jednej gablocie z Wieżą Braci. Ile ma dokładnie wysokości?

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

Tytuł prawie jak nagranie Jimiego Hendrixa :) A sama wieża oczywiście genialna.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Tytuł prawie jak nagranie Jimiego Hendrixa :)
Havoc, proszę, 'All along...' nie jest Hendrixa, tylko Boba Dylana.

Wieża świetna, co tu dużo pisać. Bardzo mi się podoba zegar. A nie podwyższyłbyś jej o jeszcze jedno piętro? :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#7 Post autor: makorol »

V1 pisze:Havoc, proszę, 'All along...' nie jest Hendrixa, tylko Boba Dylana
No! Tak jak 'Knockin' on heaven's door' nie jest Guns'n'roses tylko też Dylana! Ludzie to nagminnie mylą.

Wieża jest świetna. Niesamowite detale. Nic więcej wolę nie pisać, bo się nie znam.
Ostatnio zmieniony 2010-04-28, 07:30 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#8 Post autor: nori »

No wreszcie Hippo opublikowałeś to cudo. Miałem przyjemność oglądać wieżę na żywo i reakcja na tę konstrukcję była jedyna właściwa czyli wielki opad szczęki. Piękne, monumentalne, robiące wrażenie, a do tego bogate w szczegóły i smaczki (korona z Belville!). Ogólnie ah i oh ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

polaquita

#9 Post autor: polaquita »

Piękna praca!! Mam pytanie: czy za wzór posłuzyła słynna krakowska wieża?? :>

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

V1 pisze:Havoc, proszę, 'All along...' nie jest Hendrixa, tylko Boba Dylana.
No ale Hendrix też to śpiewał i moim skromnym zdaniem jemu wyszło to najlepiej :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

Biedny Longer. Tak się starał a nie wygra Moca miesiąca:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

glaz_pimpur pisze:Biedny Longer. Tak się starał a nie wygra Moca miesiąca:)
OMG. Fajnie. Longer się starał, bo ta ładowarka miała się podobać ludziom z Sandvika...

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#13 Post autor: Robson »

glaz_pimpur pisze:Biedny Longer. Tak się starał a nie wygra Moca miesiąca:)
Skąd wiesz. Ja się nie lubuje w takich "castlowych" duperelach i mój głos pewnie padnie na Longera. Ale o gustach się nie dyskutuje. Choć przyznaje wieża powala :)
Cb1100RR

Hippotam

#14 Post autor: Hippotam »

polaquita pisze:czy za wzór posłużyła słynna krakowska wieża
Prawie nie. Inspirowałem się główniewieżą zegarową zamku Cardiff:

Obrazek

Z krakowskiej wieży ratuszowej wziąłem pomysł na wykusz podparty ukośną ścianą:

Obrazek Obrazek

lolas

#15 Post autor: lolas »

...

(odebralo mi mowe, moze napisze cos jak znajde szczeke pod biurkiem)

...


P.S.
RE-WE-LA-CJA!!! Robi piorunujace wrazenie. Calosc wyglada swietnie, a zerkniecie blizej ukazuje mase swietnie zrobionych detali. Zreszta po co mam to pisac? Kazdy widzi :)
Dziekuje za tak mile wrazenia wzrokowe w ten jakze niemily dla mnie dzien. Od razu mi lepiej ;-)

ODPOWIEDZ