[MOC] Dookoła wieży zegarowej

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

#16 Post autor: Hippotam »

Qworg pisze:nie ma sensu pisać.
kris kelvin pisze:To wszystko co mogę powiedzieć.
makorol pisze:więcej wolę nie pisać
V1 pisze:o tu dużo pisać
lolas pisze:moze napisze cos jak znajde szczeke pod biurkiem
Wezcie nie robcie jaj :-) Napiszcie coś. Człowiek siedzi pol roku nad praca, to chciałby czegos sie dowiedzieć.... Gdzie ta słynna miażdżąca 00453005_0000002owa krytyka?

Wrzuciłem na Flickr zdjęcie pokazujące pierwszą przymiarkę i opisałem przy uzyciu "notek":

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-04-28, 12:34 przez Hippotam, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

Hippotam pisze:Gdzie ta słynna miażdżąca 00453005_0000002owa krytyka?
OK.
Te kamyczki na podłożu są dla mnie zupełnie do bani.
Szczerze.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#18 Post autor: Ciamek »

Hippotam pisze:Gdzie ta słynna miażdżąca 00453005_0000002owa krytyka?
Nie rozumiem tych zielonych ludzików. Paskudne... są chyba tylko dla lansu.

A tak poza tym to śliczna praca! : o)
Nawet te blanki, które w kamienicy wytknąłem, że są tandetne, tutaj ładnie pasują.

Osobiście uważam, że powinna tak jak jest dostać własną gablotę.
W KZ będzie ogołocona ze średniowiecznego klimatu a w dodatku z daleka nie będzie widać detali : o(
- zabrakło mi klocków. Skończyło się na kilkunastu zamówieniach z BL
A ja się martwiłem, że do czołgu zrobiłem ze 3 zamówienia : oP

Historia budowy Twojego dzieła uświadomiła mi, że nie jestem prawdziwym castlowcem gdyż jeszcze nigdy tak się nie poświęciłem dla żadnej pracy z tej tematyki... Ale może się to zmieni : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#19 Post autor: Qworg »

Drzewka po prawej nie docisnąłeś.
Hippotam pisze:Napiszcie coś.
To z zazdrości...

A tak na poważnie to trudno się do czegoś przyczepić.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

crises

#20 Post autor: crises »

Qworg pisze:Drzewka po prawej nie docisnąłeś.
I kilku dachówek.

Gdybym się miał na siłę do czegoś przyczepić, to punkt centralny "akcji" (czyli jak mniemam spadający zegarmistrz) ginie przy tej wielkości budynku oraz wśród innych, pomniejszych scenek. Mamy ładną i dopracowaną wieżę, która przyciąga wzrok od razu, a potem dopiero zauważa się cały ruch dokoła.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#21 Post autor: Jerac »

A co mam pisać? Wszystko co mi się nie podobało wywaliłeś lub poprawiłeś, może flagi są takie trochę na siłę, i ja bym osobiście dał jednak napęd zegara z PFów - ale to są doprawdy szczegóły.

Faktem jest że w realu wszystko wygląda o niebo lepiej, i jestem bardzo zadowolony że nie tylko ja odkryłem problem hm, percepcji lokalnej czy jakby to nazwać - czyli zauważania naraz tylko fragmentu pracy, podczas gdy na zdjęciu widać całość. Dlatego też poocham sobie w Warszawie.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#22 Post autor: Mikolaj »

Havoc pisze: No ale Hendrix też to śpiewał i moim skromnym zdaniem jemu wyszło to najlepiej :)
Oczywiście. Zresztą, sam Dylan stwierdził,że pisze piękne piosenki, by inni mogli je pięknie śpiewać:)

A wieża jest po prostu niesamowita, obłędna. Mój typ na MOC miesiąca.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

Hmm... etap początkujący masz jakby za sobą; świadomie dokonujesz wyborów i kierujesz się wyrobionym gustem, więc uznaję, że Tobie, jak i pewnym osobom nie ma sensu pisać, co by się chciało zmienić.
Lecz skoro chcesz, to mogę pokrytykować to i owo :)

1. Przede wszystkim zmieniłbym ludziki na różowe :)
2. Wywaliłbym te kolorowe tarcze. Tarcze + flagi + złote zdobienia + kolorowe ludki dają dramatycznie festyniarską estetykę.
2a. Ludziki w zielonych ubrankach sprawiają wrażenie chodzących krzaków. Ale to zawsze i wszędzie.
3. podwyższyłbym choć o 1 bricka najwyższe pięterko (między parapetem, a dachem poniżej brakuje odstępu)
4. Zdecydowanie zaakcentowałbym 'obudowę' głównej bramy - wysuwając ją na zewnątrz o jakieś 2 bricki?
5. Dałbym ze 3-5 bricków więcej u podstawy, żeby ją optycznie wzmocnić. I jako podmurówkę - żeby brązowe nie dochodziło do samej ziemi.
6. Budowla zdecydowanie miejska, zaś otoczenie wiejsko-dzikie - dlaczego ?

A na koniec - zastanawiam się, kiedy wynaleziono mechanizm zegarowy - czy na pewno zgadza się epoka.

To tyle, lecz jak wspomniałem - twierdzę, że to kwestia gustu i osobistych wyborów. Jedno i drugie szanuję i doceniam, choć jest nieco odmienne od mojego. Budowla jest naprawdę znakomita.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#24 Post autor: Scrat »

Rewelacja.
Jeśli chcesz krytyki... Łaciate krówki wyglądałyby ładniej. I zgadzam się z Ciamosławem, zieloni rycerze są paskudni. Więcej mi nie przychodzi do głowy.

Hippotam

#25 Post autor: Hippotam »

O, odblokowało się - dzieki - na taką dyskusję liczyłem!
kris kelvin pisze:Te kamyczki na podłożu są dla mnie zupełnie do bani.
Zgoda - nie miałem już nerwów na dokładniejszy landscaping. To jest trzecia wersja. Miałem dość i chciałem wreszcie skończyć tą pracę.
Ciamek pisze:Nie rozumiem tych zielonych ludzików. Paskudne... są chyba tylko dla lansu.
V1 pisze:Przede wszystkim zmieniłbym ludziki na różowe :)
V1 pisze:Ludziki w zielonych ubrankach sprawiają wrażenie chodzących krzaków. Ale to zawsze i wszędzie.
Scrat pisze:zieloni rycerze są paskudn
Tak, powiem to otwarcie - zielone ludziki są dla lansu. Ale nie mówcie że zielona panienka nie jest mniam mniam.
crises pisze:to punkt centralny "akcji" (czyli jak mniemam spadający zegarmistrz) ginie przy tej wielkości budynku oraz wśród innych, pomniejszych scenek
Tak, tutaj płacę za mój brak doświadczenia w tej skali. Zeby to zagrało, zegarmistrz musiałby pewnie wypadać z całym zegarem.
Jerac pisze:Wszystko co mi się nie podobało wywaliłeś lub poprawiłeś, może flagi są takie trochę na siłę
Jeszcze raz dziękuję. Pomogłeś mi w najczarniejszym momencie.
V1 pisze:Wywaliłbym te kolorowe tarcze. Tarcze + flagi + złote zdobienia + kolorowe ludki dają dramatycznie festyniarską estetykę.
V1 pisze:podwyższyłbym choć o 1 bricka najwyższe pięterko (między parapetem, a dachem poniżej brakuje odstępu)
Akurat oba rozwiązania są dokładnym odwzorowaniem wieży w Cardiff. No dobrze - dodałem festyniarskie flagi. Może przedobrzyłem. Ale z korony jestem dumny.
Górne piętro było wyższe, ale wyglądało to niedobrze - dach tracił proporcje.
V1 pisze:Zdecydowanie zaakcentowałbym 'obudowę' głównej bramy - wysuwając ją na zewnątrz o jakieś 2 bricki?
Wysunąć? Znaczy taki "tunel" zrobić?
V1 pisze:Dałbym ze 3-5 bricków więcej u podstawy, żeby ją optycznie wzmocnić. I jako podmurówkę - żeby brązowe nie dochodziło do samej ziemi.
Próbowałem (oh, czego ja nie próbowałem...) ale to łamało mi wieżę na dwie części i wyglądąło źle...
V1 pisze:Budowla zdecydowanie miejska, zaś otoczenie wiejsko-dzikie - dlaczego ?
To trzecia wersja. Najpierw próbowałem scenerie miejska - szare kafle. Nie podobało mi się jakoś. Potem spróbowałem zielonej podstawki - i to nie pasowało. Zacząłem więc rozglądać się za starymi rycinami i stwierdziłem że w sredniowiecznych miastach ulice nie były brukowane (poza wyjątkowymi arteriami), a nawet jak byly, pokryte były sianem pomieszanym z łajnem. Wiec kolor słomkowo-brązowo-brudny. I tak zrobiłem.
V1 pisze:A na koniec - zastanawiam się, kiedy wynaleziono mechanizm zegarowy - czy na pewno zgadza się epoka.
rok 1344: źródło
Scrat pisze:Łaciate krówki wyglądałyby ładniej
Wahałem się bo nie wiedziałem kiedy ta rasa została wyhodowana. Zapomniałem sprawdzić i zostawiłem brązowe.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#26 Post autor: Ciamek »

Hippotam pisze:Ale nie mówcie że zielona panienka nie jest mniam mniam.
Mi chodzi tylko o zielone zbroje i hełmy, panienka jest fajna ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#27 Post autor: V1 »

O cholera, strasznie dawno, spodziewałbym się najwcześniej w 17-18 wieku.
\/1 ______________

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#28 Post autor: Miszel »

No to teraz ja - ach i och jak wszyscy :) A teraz poważnie - praca przepiękna, bardzo mi się podoba. Pięknie wygląda widoczny na jednym ze zdjęć mechanizm zegara. Genialnym patentem są wg mnie wskazówki zegara (zwłaszcza większa, dwuelementowa. Otoczenie faktycznie bardzo festyniarsko-wiejskie, a nie miejskie. Partię zielonych bym wywalił stamtąd, a w ich miejsce ustawił lepiej jakiś oddział zbrojnych rycerskich piechurów, albo jakiś wóz taborowy wjeżdżający do miasta. Dodatkowo skoro pod wieżą przewidziałeś możliwość przejazdu moim zdaniem powinna być ona elementem murów obronnych lub jakiegoś większego kompleksu z dziedzińcem. W związku z tym powinny z niej jakieś mury obronne, czy ściany sąsiednich budynków wychodzić. Nie powinna być chyba obiektem wolnostojącym.
Ostatnio zmieniony 2010-04-29, 16:15 przez Miszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#29 Post autor: Hezar »

Niczego nie będę krytykował, niczego nie będę się czepiał, zresztą wszystko co istotne zostało już zauważone i wypunktowane.
Wieża jest po prostu fenomenalna. Chylę czoła, Panie Hippo.

rasch22

#30 Post autor: rasch22 »

Jak miło w końcu zobaczyć efekt twojej pracy ;)

Powiem szczerze że czytając gdzieś o planach wieży nie spodziewałem się takiego kolosa, ogrom smaczków detali i ta wielkości, wielkość, no tak wielkość ma znaczenie ;P, - tej pracy nie można przegapić, nie można zignorować,nie można napisać złego słowa
-może fakt zieloni rycerze wyglądają jak krzaki, ale za to jaki lans ;)
- może podłożę za niskie ale za to stonowane i nie przesadzone ;D

Nie wiem co napisać jeszcze ta kolorystyka, połączenie brązu z sand green jest cudna jest... (brak słów)

całą praca mi się bardzo podoba
gratuluje pomysłu, gratuluje wykonania i gratuluje gratulacji które już wkrótce będą napływać ze wszystkich stron świata ;D
Ostatnio zmieniony 2010-04-28, 22:20 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ