[MOC] Czteroosiowy wagon platforma

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fistach

[MOC] Czteroosiowy wagon platforma

#1 Post autor: Fistach »

Obrazek

Czteroosiowy wagon platforma

Obrazek

Wymiary:

Długość (od zderzaka do zderzaka, bez magnesów): 264 mm (33 st)
Szerokość: 64 mm (8 st)
Wysokość: 40 mm (5 st)

Wagon powstał do mojego długoterminowego projektu związanego z budową pociągu. Na początku miał być szary ale zrobiłem lokomotywę (do której brakuje mi klocków które jeszcze nie przyszły z bricklinka) i aby nie był tego samego koloru musiał zostać "przemalowany".

Wagon ten jest kompatybilny z kontenerami z zestawu 7939 (i z innych). Można nim przewozić kontener o długości 24 studów lub dwa kontenery o długości 12 studów każdy. Kontenery 12studowe trzymają się na tile'ach i na 2 studach a 24 kontenerowe tylko na tile'ach.

W stosunku do poprzedniej wersji wagon został skrócony o 2 study i podniesiony o 1 plate. Podniesienie było spowodowane tym, że wózek ocierałby sie o burty. Dodatkowo całość została usztywniona. W ostatecznej wersji wagonu każdy wózek ma własny hamulec.

Mam nadzieję, że się spodoba. Lokomotywa na dniach i wtedy pojawią się wspólne zdjęcia:)

Galeria:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Fioletowy

#2 Post autor: Fioletowy »

Świetny ten wagon, coś jakby Model Team w skali minifig :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Wagon jest fajny, nawet bardzo fajny. Chociaż przydałoby się go obniżyć choć o jedną płytkę, rozsunąć osie w wózkach o jednego studa, i cały wagon wydłużyć o kilka studów, żeby był bardziej proporcjonalny. Tyle że wtedy pewnie miałby problemy z zakrętami. Ale gdyby osie obrotu wózków przesunąć w stronę środka wagonu?
Dużo realizmu dodałoby mu parę napisów / oznaczeń.

Za to kontenery zupełnie abstrakcyjne. Myślę, że psują całość. No, od biedy można powiedzieć, że po prostu niestandardowe. Może lepiej je zrobić z konkretnych kolorów - czerwony, zielony, niebieski?
Ostatnio zmieniony 2010-06-08, 12:09 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

V1 pisze:Za to kontenery zupełnie abstrakcyjne. Myślę, że psują całość. No, od biedy można powiedzieć, że po prostu niestandardowe. Może lepiej je zrobić z konkretnych kolorów - czerwony, zielony, niebieski?
Takie maja zamiar byc :) na razie po prostu nie mam innych kolorow :)
V1 pisze:Wagon jest fajny, nawet bardzo fajny. Chociaż przydałoby się go obniżyć choć o jedną płytkę, rozsunąć osie w wózkach o jednego studa, i cały wagon wydłużyć o kilka studów, żeby był bardziej proporcjonalny. Tyle że wtedy pewnie miałby problemy z zakrętami. Ale gdyby osie obrotu wózków przesunąć w stronę środka wagonu?
Dużo realizmu dodałoby mu parę napisów / oznaczeń.
Wlasnie jest mozliwosc obnizenia tylko najpierw musze miec tory lukowe zeby zobaczyc czy da rade skrecac.

Nie wiem czy wydluzyc wagon, chce zeby byl kompatybilny z kontenerami z zestawow. Wszystko bede wiedzial jak juz bede mial tory lukowe zeby nie bylo problemu :)

Co do oznaczen to bede robil naklejki ale to dopiero w wakacje bo nie umiem tego zrobic jeszcze a sesja lada dzien.

Dzieki za opinie.
Ostatnio zmieniony 2010-06-08, 12:14 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#5 Post autor: kle_on »

bardzo dobrze prezentuje się ta platforma, niemniej trochę ponarzekam - szkoda że nie jest bordo; te uchwyty po bokach - do drabinki im trochę brakuje, bez byłoby chyba lepiej, i na koniec zawieszenie platformy na wózkach o jeden plate mniej dałoby efekt bardziej przyziemnej konstrukcji, bo teraz patrząc na nią z boku przychodzi mi na myśl "platforma terenowa 8x8" ;)

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

kle_on pisze:efekt bardziej przyziemnej konstrukcji, bo teraz patrząc na nią z boku przychodzi mi na myśl "platforma terenowa 8x8" ;)
wiem :) Musze miec tory lukowe zeby sprawdzic czy dam rade obnizyc ja o 1 plate :)

Bordowa bedzie weglarka :)

A wracajac do drabinki to ten rodzaj wagonow czesto jej po prostu nie ma:)

dzieki za opinie:)
Ostatnio zmieniony 2010-06-08, 12:26 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Volans

#7 Post autor: Volans »

Wagon doskonały, bez zbędnych ozdobników, ale zwyczajnie ładny. Rzeczywiście, brązowy bardziej pasowałby do polskich realiów, ale żółty mi nie przeszkadza.
Natomiast kontenery wydają się za wysokie (lub za krótkie) i zbyt masywne u podstawy. Jakieś takie... niekontenerowe ;)

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

Volans pisze:Wagon doskonały, bez zbędnych ozdobników, ale zwyczajnie ładny. Rzeczywiście, brązowy bardziej pasowałby do polskich realiów, ale żółty mi nie przeszkadza.
Natomiast kontenery wydają się za wysokie (lub za krótkie) i zbyt masywne u podstawy. Jakieś takie... niekontenerowe ;)
Kontenery sa w proporcji dlugosc/wysokosc. Szerokosc i dlugosc wynika z kompatybilnosci z kontenerami z oryginalnych zestawow. Krotkie to odpowiedniki 20 ft a dlugi bedzie odpowiadal 40ft. Na raziw nie mam klockow zeby zrobic jakis dlugi kontener. Zreszta ten szary ktory jest na zdjeciach zrobiony jest tylko w polowie :)

Brazowa bedzie weglarka wiec padlo na zolty:)

Dzieki za opinie :)

ODPOWIEDZ