8630 Gold Hunt

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

8630 Gold Hunt

#1 Post autor: KUKUS »

Obrazek

Recenzja 8630 Gold Hunt

DANE TECHNICZNE
Seria: Agents 1.0
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 352
Liczba figurek: 3
Cena: 100-130 zł (dawniej, teraz cena wzrośnie ze względu na to, że zestaw ten wycofano ze sprzedaży)

SPIS CZĘŚCI
PEERON
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA
INSTRUKCJA

Zestaw dorwałem dobre 2 lata temu, jednak dopiero teraz zdecydowałem się zrobić recenzję. Ktoś powie, że wziąłem się za nią trochę późno, ale lepiej późno niż wcale; poza tym z biegiem czasu zmienia się perspektywa patrzenia na dany model.

PUDŁO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Główne zdjęcie przedstawia pełny dynamizmu pościg myśliwca za uciekającymi w pojeździe terenowym zbirami Dr. Inferno, kradnącymi sztabki złota. Na odwrocie umieszczono główne funkcje modeli. Misję numer 3 czas zacząć!

ZAWARTOŚĆ
Wewnątrz pudełka znajdziemy ponumerowane woreczki (1 i 2). Instrukcja i naklejki leżały luzem.

INSTRUKCJA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Książeczka składa się z 76 stron. Każdy krok instrukcji przedstawiono w sposób czytelny, nie było większych problemów podczas budowy modeli. Na dalszych stronach pokazano, jak działają pociski odrzutowca, umieszczono spis części oraz reklamę innych zestawów z serii agents.

NAKLEJKI
Obrazek
Dzięki nim model wygląda znacznie lepiej. Najbardziej podoba mi się płonąca czacha, którą umieścimy na masce terenówki.

LUDZIKI
Obrazek Obrazek
W zestawie znajdziemy aż 3 ludziki: dwóch oprychów złego Dr. Inferno (Gold Tooth, szeregowiec) oraz dobrego agenta (Fuse), który za wszelką cenę próbuje pokrzyżować im szyki. Najbardziej charakterystyczną postacią w tym zestawie jest moim zdaniem Golden Tooth, który posiada charakterystyczne złote zęby, złote włosy... nawet pistolet ma złoty - czyżby nawiązanie do filmu o agencie 007 ;) ? Torsy złoczyńców posiadają nadruki po obu stronach (agent ma tylko po jednej stronie). Twarz Fuse może wyrażać 2 stany emocjonalne: pewność siebie i przerażenie. Szeregowy i Golden Tooth są uradowani, pewni sukcesu z powierzonego im zadania.

Całkiem fajnym pomysłem było połączenie Obrazek z Obrazek jako pistoletu.

ODRZUTOWIEC
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na początku budujemy myśliwiec agenta. Pamiętam, że kiedy rozpocząłem jego budowę, byłem trochę zaskoczony prostotą jego wykonania... ale nie wszystko co proste, musi być nieciekawe - tak i było w tym przypadku :) Po jego złożeniu byłem w pełni usatysfakcjonowany. Oczywiście do ideału mu jeszcze trochę brakuje (skrzydła są trochę za szerokie, brakuje kół umożliwiających bezpieczne lądowanie, zmieniłbym kształt odrzutu), co jednak nie zmienia faktu, że mi się podoba (ma fajny, aerodynamiczny kształt). Jest bardzo bawialny: można z łatwością wyjmować/wsadzać pilota; strzelające pociski dają mnóstwo frajdy. Bez naklejek wygląda trochę ubogo.

Obrazek
Samolot posiada 2-wie rakietnice, które naprawdę działają. Jednakże sama idea strzelania nie jest nowa (zmienił się tylko wygląd)- dla porównania poniżej zdjęcia starszej i nowszej wersji:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Ciekawostka: na początku filmu o Clutchu Powersie widać, jak te odrzutowce wykonują akrobacje powietrzne :)

POJAZD TERENOWY
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Terenówka ma całkiem przyjemny kształt. Posiada ciekawy patent na zawieszenie- trzyma się ono na Obrazek (Technic Axle Joiner Double Flexible), dzięki czemu można łatwiej pokonywać wszelkie przeszkody. W miejscu silnika umieszczono dodatkowe rakietnice. W bagażniku znajdziemy obrotowy fotel dla szeregowego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W przyczepie nasi złoczyńcy trzymają złoto (złote tilesy 2x1, 10 sztuk, przy czym na zdjęciu widoczne jest tylko 8, a pozostałe 2 są umieszczone wewnątrz stosu). Jednakże wystarczy trafić pociskiem w tarczę, a sztabki wylecą w powietrze.

Refleksja: wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłaby rezygnacja z przyczepy i umieszczenie złota bezpośrednio w bagażniku pojazdu. Fakt, model straciłby na bawialności, ale lepiej by wyglądał. No i podwozie zdaje się być umieszczone trochę za wysoko...

POZOSTAŁE ELEMENTY
Obrazek

CIEKAWE CZĘŚCI
Poniżej przedstawię tylko kilka ciekawych elementów, resztę możecie znaleźć tutaj
Obrazek Bracket 1 x 2 - 2 x 2 (10 x Black, 2 x Light Bluish Gray)
Obrazek Minifig, Utensil Hose Nozzle Elaborate (2 x Black, 1 x Metallic Gold)
Obrazek Slope 30 1 x 1 x 2/3 (6 x Black + 1 extra, 2 x Dark Bluish + 1 extra, 2 x Metallic Silver + 1 extra, 2 x Orange + 1 extra, 4 x Trans-Orange + 1 extra, 2 x Trans-Red + 1 extra, 2 x Yellow + 1 extra)
Obrazek 4 x Black Technic, Axle and Pin Connector Perpendicular 3L with 2 Pin Holes
Obrazek 8 x Black Technic, Axle Connector Double Flexible (Rubber)
Obrazek 2 x Black Tile, Modified 2 x 3 with 2 Clips
Obrazek 2 x Dark Blue Flag 5 x 6 Hexagonal
Obrazek 1 x Dark Bluish Gray Container, Barrel 2 x 2 x 2
Obrazek 8 x Dark Bluish Gray Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots
Obrazek 10 x Metallic Gold Tile 1 x 2 with Groove
Obrazek Cone 1 x 1 without Top Groove (1 x Metallic Silver, 6 x Trans-Neon Green)
Obrazek 1 x Metallic Silver Cone 2 x 2 x 2 completely open stud
Obrazek Slope, Curved 3 x 1 No Studs (2 x Orange, 2 x Yellow)
Obrazek 1 x Trans-Black Windscreen 7 x 4 x 2 Round

DODATKI
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Poprawiłem wygląd myśliwca, dodając mu koła. W czasie lotu można je schować, a podczas lądowania- wysunąć.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zmianom uległ też pojazd terenowy. Skorzystałem z dużego zawieszenia i dodałem mu większe koła - i tak oto mamy monster-trucka! Z części, z których składała się przyczepa rozbudowałem bagażnik- można w nim przewozić towar bez obaw, że się rozsypie ;)

PROTOTYP
Obrazek
Na początku chciałem umieścić to zdjęcie jako główne, ale w porę się połapałem, że to przecież zdjęcie prototypu! Zauważcie, że pilotem miał być inny agent, a złoczyńcy posiadali inne pistolety.

PODSUMOWANIE
Zestaw prezentuje się bardzo ciekawie. Zarówno model odrzutowca, jak i pojazdu terenowego można zaliczyć do udanych (aczkolwiek do perfekcji trochę im jeszcze brakuje). 8630 posiada dużo pożytecznych części, co zresztą pokazałem wcześniej. Ludziki też są niczego sobie - zwłaszcza Golden Tooth. Bawialność w zestawie jest na wysokim poziomie. W sumie szkoda, że 8630 jest już trudno dostępny - w 1 sklepie internetowym widziałem go za 250 zł, a na allegro nie ma już z nim ani 1 aukcji ...

OCENA
  • (+) ZA:
    + obydwa dopracowane modele
    + zestaw zawiera dużo ciekawych części
    + klimatyczne naklejki
    + dopracowane minifigi, Golden Tooth
    + bawialność (strzelające pociski, zawieszenie pojazdu)
    + złote tilesy (10 sztuk)!
    + ciekawa tematyka
  • (-) PRZECIW:
    - odrzutowiec nie posiada kół potrzebnych do lądowania, jego skrzydła są za szerokie
    - samochód terenowy ma za wysokie zawieszenie, zrezygnowałbym też z przyczepy
    - brak modeli alternatywnych
    - cena??
Ostatnio zmieniony 2010-12-29, 00:49 przez KUKUS, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

O ile odrzutowiec jest ok, to samochód to porażka całkowita. Przód jest straszny, te grille sprawiają, że pojazd wygląda na dość upośledzony. Już nie mówiąc o światłach nad nimi i prześwicie.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#3 Post autor: Backbone »

Z całym szacunkiem dla projektanta, ale ładniejsze auta nierzadko robią "świeżaki" na KMFL...
Ostatnio zmieniony 2010-12-28, 00:50 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

Samochód tragedia. Recenzja niezła, ale w moich oczach ma dwie straszne wady:

1. Po co lista wszystkich części zapasowych? Mogłeś zamiast tego zrobić zbiorcze jedno zdjęcie w wstawić. Tak tylko niepotrzebnie rozwlekasz tekst.
2. Podobny zarzut pod adresem ciekawych części. Wybierz kilka fajnych, a nie wlepiasz połowę chyba dostępnych klocków :D Kurde, QQS!

rh

#5 Post autor: rh »

Mi dla odmiany bardzo się podoba pomysł, że sam zmodyfikowałeś te zestawy. O ile przeróbka samochodu średnio do mnie przemawia, to już korekta samolotu jest świetna :)

Dzięki za recenzję.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Na życzenie Ithera zrobiłem małe poprawki w recenzji- teraz powinno się ją lepiej przeglądać. Jak widać zbyt wiele części z tego zestawu jest jest dla mnie "przydatna/ciekawa/nietypowa" :)
rh pisze:Mi dla odmiany bardzo się podoba pomysł, że sam zmodyfikowałeś te zestawy.
Dzięki :) Gdy czasem trafi się pomysł, jak poprawić daną rzecz w zestawie, to siadam i dokonuję poprawek :)

Kolejna ciekawostka- terenówka również wystąpiła w filmie o Clutchu Powersie (od 9:13).

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#7 Post autor: Ither »

Się QQS cieszę, ale ciągle ta lista elementów ciekawych jest przerażająca, tym bardziej, że np serki (w jakimkolwiek kolorze, oprócz tan) to dzisiaj już raczej standard no nie? :P

rh

#8 Post autor: rh »

Ither pisze:Się QQS cieszę, ale ciągle ta lista elementów ciekawych jest przerażająca, tym bardziej, że np serki (w jakimkolwiek kolorze, oprócz tan) to dzisiaj już raczej standard no nie? :P
Standard standardem, ale w sumie przecież można te elementy pogrupować, np.
zdjęcie - serki - kolor: sztuk, kolor: sztuk
i już by było o wiele bardziej przejrzyste ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#9 Post autor: KUKUS »

Ither pisze:ciągle ta lista elementów ciekawych jest przerażająca
Skompresowałem maksymalnie. Kto będzie chciał kompletną listę ciekawych elementów, może wejść w odpowiedni link.
Ither pisze:serki (w jakimkolwiek kolorze, oprócz tan) to dzisiaj już raczej standard no nie?
Może i standard, ale na mojej liście dalej figurują w pozycji istotnych elementów ;)
rh pisze:Standard standardem, ale w sumie przecież można te elementy pogrupować
Skorzystałem z Twojej rady i pogrupowałem - dzięki :)

ODPOWIEDZ