[MOC] Ursus C-330

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Duszi

#76 Post autor: Duszi »

Najpiękniejszy Traktor, jaki widziałem:) Gdyby tak w rzeczywistości wyglądały jak ten model, były by kilkukrotnie ładniejsze:) Model lepszy od oryginału. Nie da się tego wyrazić słowami, tak? Chciałbym znać plan budowy tego obiektu. Dorobiłbym maszyny i... hmm, kto wie? Może farmę by się stworzyło, jak tworzy się kamienice?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-01-15, 07:05 przez Duszi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#77 Post autor: Misterzumbi »

Obrazek

Obrazek
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#78 Post autor: Jerac »

Ale one są łyse... chociaż felgi wyglądają lepiej. Malowałeś je na tan?
Ogólnie zmiana na plus ;>

No i jest parę rzeczy które zrobiłem tak a nie inaczej bo mi klocków brakowało. Na przykład boki baku spokojnie mogły być z kafli 2x4 :D
Ostatnio zmieniony 2011-01-25, 17:08 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

STING

#79 Post autor: STING »

Niby estetyczniej wyszło ale który ciągnik ma takie cienkie opony z tyłu?. Ps z jakeigo zestawu pochodzą przednie opony ?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#80 Post autor: M_longer »

STING pisze:Niby estetyczniej wyszło ale który ciągnik ma takie cienkie opony z tyłu?
Sadownicze?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#81 Post autor: Misterzumbi »

Pewnie za malowalem, dekle tez. Ma byc taki jakiego pamietam, bedzie mial tez kabine, ale dzis tylko zrobilem maly mockup, zeby zobaczyc czy to jak mysle jest prawidlowym mysleniem... Pozatym to model redukcyjny, jak go nie malowac?

Kierownica wydaje mi sie zbyt duza, ale niewiem...

A lyse opony, coz... Zuzyte. Ale "czystsze", mniej napackane, dlatego wedlug mnie troche lepiej. Pozatym w ten sposob maja prawidlowa szerokosc, co wychodzi na plusa calej sylwetce traktora...

A waskie... Hmm, Ciapek szerokoscia tylnych opn bynajmniej nie grzeszy:

Obrazek
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#82 Post autor: Jerac »

Ale to jak będziesz robił tą kabinę to rozbierz wszystko od silnika do tyłu, bo tak bezpośrednio na tym co jest teraz będzie ssało...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#83 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:Ale to jak będziesz robił tą kabinę to rozbierz wszystko od silnika do tyłu, bo tak bezpośrednio na tym co jest teraz będzie ssało...
Przerób też maskę, tak żeby przód był płaski, a nie pod kątem.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#84 Post autor: Jerac »

Oryginał ma pod kątem. Trochę.

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#85 Post autor: Szakal »

STING pisze:Niby estetyczniej wyszło ale który ciągnik ma takie cienkie opony z tyłu?. Ps z jakeigo zestawu pochodzą przednie opony ?
M_longer pisze:Sadownicze?
Sadownicze to są całe ciągniki wąskie. (traktor sadowniczy to fajny temat, (te nowsze) mają skrętne koła i całą przednią oś, żeby zmniejszyć promień skrętu http://www.wialan.com.pl/pliki/logo/mas ... -T4050.jpg
http://agroport.pl/photo/new_holland_t_ ... ymiary.jpg
http://agroport.pl/photo/new_holland_t_4000n.jpg )
A wąskie opony w ciągnikach to są używane, gdy się pryska, opryskiwaczem zawieszanym lub ciąganym, żeby nie niszczyć zbyt dużo zboża lub żeby mieściły się koła między rzędami (ziemniaków, cebuli, marchwi, itp. itd.) .
Ostatnio zmieniony 2011-01-25, 22:25 przez Szakal, łącznie zmieniany 5 razy.
,,Ale ta degrengolada jest super.......
Przynieś te werypatory do bulgotnicy....."

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#86 Post autor: Misterzumbi »

Czy moglibyśmy się choć kurna raz zgodzić, obejrzeć durne zdjęcia oryginału w Google, poczytać wątek i przestać marudzić o coś co zostało przeżute 10 razy, wyplute i potwierdzone?

W pierwszym poście Jerac pisze: Kola Ciapka są na 12 średnicy, i na 3 szerokie. Te na zdjęciu są 12 wysokie i około 4 szerokie. Są tak samo szerokie jak na zdjęciach prawdziwej maszyny, wydaja się nieco za duże bo brak im bieżnika. Koniec.

Przecie jakby te kola nijak nie pasowały to bym ich tam nie założył, połamałbym palce i powywijał te oponki jak Jerac. Ja tego traktorka nie zmontowałem z nudów, tylko z niewiadomej chęci posiadania, i skoro założyłem te a nie inne kola, to znaczy ze stwierdziłem ze te będą najlepsze, a co jak co, ale o traktorach co nieco pojęcia mam.
Ostatnio zmieniony 2011-01-26, 11:02 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#87 Post autor: Jerac »

Tak jak przy proszeniu o instrukcję nic na to nie poradzisz. Każdy ma zakodowane archetypy znanych sobie obiektów, i bez sprawdzania "wie" jak powinny wyglądać. Aż sprawdzi i okazuje się że nie ma racji. Albo jest wiele odmian i zapamiętał akurat inną.

Traktor z natury jest wąski i dlatego wydaje się że jego opony są szerokie; jak zaczynałem zaczynać ciapka to przecież w ogóle nie zastanawiałem się nad kołami, bo przecież te standardowe były idealne. Aż je założyłem na prototyp z 20 klocków, stwierdziłem że coś nie gra, zbadałem sprawę konkretnie i złapałem się za głowę.

"One są AŻ TAK wąskie....?"

Tyle ze szkoda że są łyse, ot co.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#88 Post autor: Misterzumbi »

No szkoda, ale obralem sobie za zadanie wymyslenie czegos co normalny budowniczy moze zlozyc, bo o ile caly traktor nawet przyjemnie sie sklada (oprocz nawijania wezykow pneumatycznych i dobierania kata pod jakim jest zamontowany uklad kierowniczy, potem takie cos skreca ino w lewo, albo wcale), to serio, nie mialem ochoy wywijac tych kol, a te wydaly mi sie najlepsze pod wzgledem wymiarowosci. A ze pamietam Ciapki tylko jako albo jakies pomocnicze maszyny w PGR, albo totalnie zuzyte u jakiegos rolnika, to takie lyse kola, abo w ogole cztery rozne, albo w tyle calkiem jakies takie nietakie, nie przeszkadza mi to. Ba, nawet czuje sie dumny, bo wiem ze z 30 wyslanych instrukcji, moze 2 osoby zmontuja, a jakby mieli wywijac twoje kola (czego do dzis nie zrozumialem jak to ma byc) to nikt by nie zmontowal :D...
Ostatnio zmieniony 2011-01-25, 23:53 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#89 Post autor: Jerac »

No i masz rację, pewnie gdybym miał te koła albo wpadł na pomysł szukania łysych, to też bym tak zrobił. Bo to lepsze jest zdecydowanie od nawijania, a z beżowym to już w ogóle, ale za punkt honoru postawiłem sobie raczej właściwy bieżnik a nie szerokość.

A co do moich kół - to bardzo proste:

1: weź disha 8x8
2: nawiń na niego łańcuch technicowy
3: wsadź to w oponę tak żeby tej opony tyle wystawało na zewnątrz co u mnie (najtrudniejszy etap)
4: od drugiej strony włóż takie zwykłe kółko, jak z black cata tylko mniejsze, co to masowo w technicach jest używane.

(i dalej jak chcesz, zrób tą dłubaninkę z płytek i dishy 6x6 żeby zrobić ładne felgi)
Ostatnio zmieniony 2011-01-26, 00:06 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#90 Post autor: kris kelvin »

Koła Jeraca są lepsze.

ODPOWIEDZ