[MOC] Kamienica do remontu

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Kamienica do remontu

#1 Post autor: zgrredek »

Kamieniczka gotowa. Jak widać przydałby się jej generalny remont.

Obrazek Obrazek

Siatki zabezpieczające przechodniów przed spadającym gruzem.

Obrazek

Na parterze sklep akwarystyczny. Niestety na makiecie wnętrze nie będzie tak widoczne.
Kiedyś był sklep akwarystyczny koło Bazaru Różyckiego, który o ile pamiętam nazywał się Nimfa i był w takiej zniszczonej kamienicy. Choć właściwie to sklep był w podwórku, ale szyld wisiał nad bramą. Wisiał jeszcze przez wiele lat po zamknięciu sklepu.

Obrazek

Elewacja od podwórka wygląda banalnie, bo nie chciało mi się ślęczeć nad czymś czego nie będzie widać.

Obrazek

I na koniec nieestetyczny bok z dostawionym zarysem kamienicy Havoca.

Obrazek

Brickshelf i Flickr, ale nie ma tam więcej zdjęć.
Ostatnio zmieniony 2010-05-29, 18:46 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

jak dla mnie troche dziwnie wyglada polaczenie budowy na plate'ach z brickami.

widze belki pod balkony sa a reszta juz wczesniej zostala wyburzona :)

przyzwyczailem sie do tego ze budynki w kz sa jednak w lepszym stanie ;d

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Qworg »

Efekt bardzo ciekawy wyszedł. Tylko czy aby tych cegiełek czerwonych trochę nie za dużo? Jakby jeszcze piaskowy dać choć w kilku plamach?
Wystawa sklepiku świetnie wygląda. Światło masz tam na stałe zamontowane? Ono bardzo dobrze uwidocznia wnętrze sklepiku i myślę że bedzie widoczne dla widza nawet na makiecie.

To podwieszone coś domyślam się ma chronić przechodniów przed gruzem? A czym są te czarne belki wystające zaraz pod oknami na ostatnim piętrze?
Ostatnio zmieniony 2010-05-29, 23:08 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Fistach pisze:jak dla mnie troche dziwnie wyglada polaczenie budowy na plate'ach z brickami.
Widziałem na żywo, wygląda świetnie.
Fistach pisze:przyzwyczailem sie do tego ze budynki w kz sa jednak w lepszym stanie ;d
Tym razem nie wszystkie będą. Nie wiem jak Iskra (może wstawi plombę?) ale mój stoi na tej samej ulicy i też lata świetności ma już za sobą:) W końcu KZ ma być typowym a nie wzorcowym polskim miasteczkiem.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Siatki zabezpieczające przechodniów przed spadającym gruzem.
no przeciez Zgredek napisal w poscie...

Glaz ja nie mowie ze zle tylko ze dziwnie :)
Ostatnio zmieniony 2010-05-29, 19:24 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Fajny śmietnik na tej siatce : o)

Niecierpliwie czekam na zobaczenie jej na żywo.
Zdrufko, Ciamek

Fioletowy

#7 Post autor: Fioletowy »

Bardzo fajna kamieniczka, która pasuje klimatem do większości polskich kamienic, ze względu na ogólny stan elewacji ;) Przez to wygląda bardzo znajomo - ale na szczęście coś z tym ruszyło, przynajmniej w moim mieście, gdzie już od paru lat remontuje się gruntownie elewację, a nawet poszycie dachowe zabytkowych kamienic. Motyw z akwarium jak dla mnie rządzi, nie rozumiem tylko co robi martwy ptak na siatce zabezpieczającej? Nie szkoda go? ;) Okna dachowe bardzo mi przypominają te, które występują w niektórych kamienicach (ech, zaś to słowo) na Starym Rynku mego miasta.

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#8 Post autor: KRUEZ »

Pomysł oryginalny - na ogół buduje się z lego rzeczy " wizualnie doskonałe " a tutaj zupełnie coś innego. Niemniej jednak wokół tyle smutnych widoków , że ja wolę z lego konstrukcje raczej weselsze. Jest to jednak tylko moja opinia która nie odnosi się do tej kamieniczki w sensie oceny pracy:):) Ale zamądrowałem:)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#9 Post autor: PatrykZ »

ale syf :-) jak prawdziwy.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10 Post autor: Qworg »

Fistach pisze:no przeciez Zgredek napisal w poscie...
Widać nie zauważyłem.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

SimonStorm
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-16, 19:18
Lokalizacja: Częstochowa

#11 Post autor: SimonStorm »

Odsłonięte cegły wyglądają rewelacyjnie!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Qworg pisze:Światło masz tam na stałe zamontowane? Ono bardzo dobrze uwidocznia wnętrze sklepiku i myślę że bedzie widoczne dla widza nawet na makiecie.
Niestety ten efekt uzyskałem przez zdjęcie dachu i zaświecenie do środka. Na makiecie nie będzie tego widać.
Qworg pisze:A czym są te czarne belki wystające zaraz pod oknami na ostatnim piętrze?
Pozostałości po balkonach. Najlepsze byłyby brązowe, ale nie miałem tego klocka w tym kolorze.
glaz_pimpur pisze:Tym razem nie wszystkie będą. Nie wiem jak Iskra (może wstawi plombę?) ale mój stoi na tej samej ulicy i też lata świetności ma już za sobą:) W końcu KZ ma być typowym a nie wzorcowym polskim miasteczkiem.
Mam nadzieję, że kamienica Iskry będzie w lepszym stanie, bo przydałby się jakiś przerywnik między naszymi ruderami.
Fioletowy pisze:nie rozumiem tylko co robi martwy ptak na siatce zabezpieczającej?
Gołębie zdychają w różnych miejscach. Nie zawsze znajdzie się chętny na zrobienie mu pochówku.
Lub umieszczeniu w menu.
Cieszę się, że się Wam podoba i nie ma głosów, że taka rudera to absolutnie w KZ stanąć nie może. Bo nie chciałoby mi się budować jej trzeci raz.
Za to następna kamienica (już prawie gotowa) będzie w idealnym stanie.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Przecyztalem Remont, zobaczylem Nimfa, i myslaelm ze bedzie kawal. "Dom odnowy" czy jak tam sie mowi na kosmetyczke :)...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#14 Post autor: lugomina »

Swietna entropia, bardzo zyciowa kamieniczka (ach, ten polski ruderyzm :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#15 Post autor: Sorrow »

Dla mnie to ciekawa lekcja budowania - jak próbuję użyć większej ilości kolorów i różnicować fakturę, wychodzi mi jajecznica, a u Ciebie jest idealnie.
Śmieci na siatce rządzą:D

ODPOWIEDZ