[MOC] Kamienica neogotycka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Kamienica neogotycka

#1 Post autor: zgrredek »

Dziś kolejna kamienica.

Obrazek


Powstała w ekspresowym tempie, bo niewiele ponad tydzień. Nie ma tu wyszukanych technik i jest trochę rzeczy, które bym zmienił, ale robiłem z tego co miałem pod ręką, bez żadnych dodatkowych zakupów.
Jest to XIX wieczna kamienica w stylu neogotyckim (przynajmniej taki miałem zamiar).
W kamienicy można się ubrać, bo na parterze jest luksusowy sklep odzieżowy. Można się też rozebrać... Ale to zobaczycie w galerii.
Na parterze jest wnętrze, ale niestety nie widać za bardzo.

Brickshelf - Tę galerię polecam, bo zdjęcia są tam w kolejności jaką sobie wybrałem.
Flickr - Zdjęcia w kolejności przypadkowej, co psuje puentę.

No i zdjęcia robocze, których nie ma w galeriach:

Widok od podwórza.
Obrazek

Bok kamienicy z zarysem kamienicy Trubala.
Obrazek

Widok od strony Axela.
Obrazek

STING

#2 Post autor: STING »

Jak zwykle Zgredku w Twoich pracach nic dodać nic ująć....

Fioletowy

#3 Post autor: Fioletowy »

Wspaniała kamienica, wręcz majestatyczna, swą posturą przypomina dworek :) Fajna ta niby wieżyczka, ale czy trzeba było tak dużo użyć do niej round bricków (tych walców)? I szkoda że zdjęcia są niezbyt ostre - podobnie jak w zaniedbanej kamienicy, ale zapomniałem w tamtym wątku o tym wspomnieć :) Tak czy inaczej bardzo mi się budyneczek podoba.

Fotograf

#4 Post autor: Fotograf »

Cudowna :). Szczególnie podoba mi się sklepik i zastanawiam się troszkę jak dokładnie zrobiłeś tą wieżę, jeśli można wiedzieć ?

Ps: Kruche to?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Fotograf pisze:zastanawiam się troszkę jak dokładnie zrobiłeś tą wieżę, jeśli można wiedzieć ?
Mury wieży korzystają z faktu że round bricki mają trochę luzu, wskutek czego można taka techniką tworzyć na przykład półokrągłe ściany lub całkowicie okrągłe budynki (lub ich elementy, co widać wyżej)

Odpowiedź zgodna z prawdą? :D

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#6 Post autor: lugomina »

Fantastyczna praca Zgredku!
Przepiekna kamieniczka. Jak dla mnie mocyk miesiaca spokojnie :)

Zachwyca mnie nie tylko neoromansko-neogotycka wieza, neogotyckimi blankami na szczytach ale i wypasiony neon! DoMoDy, brawo :)
To jest 10 razy fajniejsze i zgrabniejsze niz ta oficjalna gropa, dom towarowy Harrods czy jak mu tam.

Edytka mówi: ten sciety naroznik z tylu tez jest wyborny! Nawet wersje od tylca potrafisz Zgredku ladnie zabudowac ;)
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 17:54 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Fioletowy pisze:I szkoda że zdjęcia są niezbyt ostre
Niestety korzystałem z pożyczonego aparatu. Albo on jest kiepski, albo ja nie wszystko w nim umiem.
Fioletowy pisze:Fajna ta niby wieżyczka, ale czy trzeba było tak dużo użyć do niej round bricków
Fotograf pisze:zastanawiam się troszkę jak dokładnie zrobiłeś tą wieżę
Longer właściwie udzielił odpowiedzi. Dodam, że w jednej warstwie jest 10 round bricków i 10 bricków 1x2. Można było zrobić z dziewięciu i wieża byłaby ciut węższa, ale klocki wchodziły bardzo ciasno i byłoby trudniej połączyć z bocznymi ścianami.
lugomina pisze:Fantastyczna praca Zgredku!
Przepiekna kamieniczka. Jak dla mnie mocyk miesiaca spokojnie :)
No, aż takich pochwał się nie spodziewałem.

Zapomniałem dodać, że wykorzystałem tu części z czterech nowych minifigurek i jedną w całości. Panienka na dachu ma oczywiście głowę czirliderki, ale tors od dumiego. Malarz ma głowę i włosy jaskiniowca, a panienka przed wystawą ma nogi pielęgniarki. A to tylko dlatego, że były nowe i czyste. No i na dachu siedzi deskorolkarz w całości.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#8 Post autor: lugomina »

zgrredek pisze:No, aż takich pochwał się nie spodziewałem.
Zasluzyles na nie najzupelniej. Piekna architektura, dopieszczony kazdy detal i widac ogrom pracy (oraz ilosc klocków) jaka musiales zuzyc na te budowle. I neogotyk i neon i wieza okragla..
A do tego jeszcze Twoje poczucie humoru, które ozywia kazda scene - a to artysta zarosniety jak hipis z modelka i papparazzi, a to dziewczyna wlepiajaca wzrok w wystawe i ciagnieta przez zniecierpliwionego chlopaka.. zadbales tez o firanki w oknach i kogos w sklepie..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Bardzo fajne. Bez zbędnych udziwnień czyli tak jak lubię. Fajnie ta wieża się wpasowała, chciałem kiedyś coś podobnego stworzyć, ale coś czułem, ze będzie wyglądać dziwnie i zarzuciłem.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#10 Post autor: Sorrow »

Kamienica zachwyciła mnie od pierwszego zdjęcia, ale że w budowlach najbardziej interesuje mnie "element ludzki" (a właściwie "minifigowy), w prawdziwy zachwyt wpadłam dopiero, kiedy zobaczyłam trio na dachu i dresa odciągającego pannę od wystawy;) Świetna praca, niech się schowają te nudne legowe wersje butików Hilfigera czy Gucciego.

Jaskiniowiec od początku kojarzył mi się z Bernardem Żeromskim, takim szalonym malarzem z wielką brodą z cyklu powieści dla nastoletnich dziewcząt (tłumaczę, bo zakładam (może niesłusznie?:P), że większość z Was nie ma dziewczyńskich upodobań literackich), więc cieszę się, że przerobiłeś go właśnie na malarza.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Obawiam się, że ta wystawa jest tak przerażająca dlatego, że tam jest prezentowany zestaw ubrań "do ołtarza".
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

lugomina pisze:dopieszczony kazdy detal i widac ogrom pracy (oraz ilosc klocków) jaka musiales zuzyc na te budowle.
No właśnie co do tych detali i ilości klocków to zwrócę Wam uwagę na drobne niedoróbki. Na wieży są okienka brązowe, a powinny być szare, których niestety miałem za mało. Wtedy łuki byłyby dobrze widoczne, a tak to okna wyglądają na prostokątne.
A nad dużymi oknami spod kafli dk tan wystają klocki ciemnoszare, bo nie miałem jasnoszarych.
kris kelvin pisze:chciałem kiedyś coś podobnego stworzyć, ale coś czułem, ze będzie wyglądać dziwnie i zarzuciłem.
Uff, jak dobrze, bo byłbym wtedy tylko marnym naśladowcą.
Ciamek pisze:Obawiam się, że ta wystawa jest tak przerażająca dlatego, że tam jest prezentowany zestaw ubrań "do ołtarza".
Brawo, choć nie było przewidzianych nagród za odgadnięcie co autor miał na myśli.
Sorrow pisze:Jaskiniowiec od początku kojarzył mi się z Bernardem Żeromskim, takim szalonym malarzem z wielką brodą z cyklu powieści dla nastoletnich dziewcząt (tłumaczę, bo zakładam (może niesłusznie?:P), że większość z Was nie ma dziewczyńskich upodobań literackich), więc cieszę się, że przerobiłeś go właśnie na malarza.
Nie czytałem, ale malarz zawsze kojarzył mi się z kimś bardzo zarośniętym.
Ostatnio zmieniony 2010-06-01, 07:30 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#13 Post autor: Scrat »

To ja pojęczę. Te "cegiełki" na rogach z bricków 1x2 dktan. Nie można by zrobić tych rogów tak jak miał piaskowy domek? Tylko na headlighty nabić kafle dktan.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Scrat pisze:Tylko na headlighty nabić kafle dktan.
Musiałbym mieć pralki dark tan. A mi nawet szarych już zaczyna brakować. To jest kamienica "interwencyjna", tzn taka, której nie miałem w planach i powstała na zapełnienie dziury po Nexusie.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#15 Post autor: Scrat »

Ja miałem na myśli pralki szare. Szkoda.

ODPOWIEDZ