7955 Wizard

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kaczor

#16 Post autor: Kaczor »

crises pisze:Lekkie masz pióro, droga lugomino.
I to takie rzadkie, czarne. Ha ha :D

rh

#17 Post autor: rh »

V1 pisze:Dobrze że czarna pojawiła się wreszcie oficjalnie, im mniej 'rarytasów' tym lepiej.
Zdecydowanie się zgadzam z tym podejściem. Im częściej się będą pojawiać, tym łatwiej będzie z nich korzystać i nie będą służyły tylko do kolekcjonowania i szpanu ;)

A sam zestaw ... kupię. Na pewno.

PS: Pozwoliłem sobie dodać polskie litery w recenzji. Mam nadzieję, że nie pominąłem za wiele ...

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#18 Post autor: Piterko »

a potem co? Zielona bandana? Widły? Zieloni ninja?
Nie chcę nic mówić, ale bandany (ciemno)zielone już dawno w Pirates. A widły były kiedys w battlepackach Castle...tylko czekać na "wsioków" z kingdoms xD

Fajny czarodziej, kolejny raz główka kowala/złotego rycerza/gubernatora/Ace'a nam się pojawia.Staje się tak popularna, jak niegdyś brodacze :D

A ten zielony smok jest bardziej zielony, niż ten z HP, czyli nadal mam unikat :D (to tak a propos kolorków i części)

Hippotam

#19 Post autor: Hippotam »

Piterko pisze:Nie chcę nic mówić, ale bandany (ciemno)zielone już dawno w Pirates
Ale ja mówie o zielonych, nie ciemnozielonych. To właśnie nawiązanie jakie lubie - inny odcien - rodzaj mrugnięcia okiem do tych co wiedzą :-) Tak tez było z indykami....

A wideł po 1990 roku nie było.
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 17:11 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

Hippotam pisze:Piterko napisał/a:
Nie chcę nic mówić, ale bandany (ciemno)zielone już dawno w Pirates
Ale ja mówie o zielonych, nie ciemnozielonych. To właśnie nawiązanie jakie lubie - inny odcien - rodzaj mrugnięcia okiem do tych co wiedzą :-) Tak tez było z indykami....

A wideł po 1990 roku nie było.
Tadaaam, zielona bandana:
http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... rID=6&in=A

(gdyby ktoś nie wiedział)

Hippotam

#21 Post autor: Hippotam »

M_longer pisze:Tadaaam, zielona bandana:
http://www.bricklink.com/...&colorID=6&in=A

(gdyby ktoś nie wiedział)
Arrrgh, wskrzeszają forestwoman przecież. Będzie zielona. Swiat się kończy.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#22 Post autor: nori »

Zielone bandany z Vintage Minifigure Collection Vol. 5 i Forestmen's Crossing delikatnie się różnią, niestety są to bardzo mało widoczne różnice, co nie zmienia faktu że zakwalifikowanie obydwu bandan jako jednej jest ewidentnym błędem.

Dziękuję cioteczko lugomino za wspaniałą recenzję wypełnioną po brzegi humorem. Bardzo przyjemny tekst małego i rewelacyjnego zestawiku. I nawet (na siłę) pasuje (zestawik nie tekst) do nieodżałowanej Fantasy Era...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#23 Post autor: lugomina »

Na temat samych klocków:
V1 pisze:Śmieszny ten ostatni obrazek :)
Ta broda była jeszcze biała. Dobrze że czarna pojawiła się wreszcie oficjalnie, im mniej 'rarytasów' tym lepiej.
Och, sam V1 dal mi komciuszka, dziekuje! :) Takem byla zaaferowana zabawa smoczka i czirliderek, ze nie zauwazylam w pierwszej chwili..
Nie mialam w ogóle pojecia, ze czarna broda juz chodzila jako rarytas na czarnym rynku. Tak sie msci brak mej obsesji? :P Myslalam, ze to calkiem nowa i nieznana czesc, a tutaj biedni kolekcjonerzy sie podniecaja..
Hippotam pisze: Takie myślenie doprowadzi nas na skraj przepaści. Co to za świat gdzie wszystko można kupić? Gdzie nie ma miejsca na kolekcjonerskie legendy? Teraz czarna broda i żółty kask, a potem co? Zielona bandana? Widły? Zieloni ninja? Dokąd to zmierza? Gdzie tu miejsce na marzenia? ;-)
Swiat, gdzie mozna wszystkie klocki kupic to raj na ziemi, o którym marza i kapitalisci i socjalisci! Wreszcie kazdego, w tym i dzieci, bedzie te zabawki za skromniutkie kieszonkowe, a nie tylko zamoznych doroslych :P
A i tak marzenia beda jak sa i teraz miedzy nami - Lego wcale nie ma az tak wielkiego asortymentu. Strasznie malo kobiecych figurek, bardzo malo zwierzatek, malo klocków nadajacych sie do architektury..
nori pisze:Zielone bandany z Vintage Minifigure Collection Vol. 5 i Forestmen's Crossing delikatnie się różnią, niestety są to bardzo mało widoczne różnice, co nie zmienia faktu że zakwalifikowanie obydwu bandan jako jednej jest ewidentnym błędem.
(...) I nawet (na siłę) pasuje (zestawik nie tekst) do nieodżałowanej Fantasy Era...
Oj tam, oj tam. Zaloze sie o funt zebatek i dziurawych klocków, ze gdyby rok temu ktos pokazal Wam kolekcjonerom te nowa, zielona bandane, to kwiczelibyscie z radosci jak swineczki male :)
Osobiscie ciesze sie tez bardzo ze zmierzchu Fantasy Era, dosyc rycków w smutnych granatach i tanim zlocie z zaciekami, niech zyja najpiekniejsze czerwone szpice na wszystkim :)
Ither pisze:Teraz już przestaję zazdrościć i zaczynam nienawidzić z zazdrości...
Ither, co Ci? Za chwile te impulsy dotra i do Twoich sklepów..

Na temat samej recki:
rh pisze: PS: Pozwoliłem sobie dodać polskie litery w recenzji. Mam nadzieję, że nie pominąłem za wiele ...
Aj aj! To przez odurzenie zapachem tego dziadka z bagien zapomnialam! Dziekuje za poprawke, postaram sie sama powklejac przy nastepnej recenzji (juz mam czajaca sie w zanadrzu).
crises pisze: Czarodziej rewelka, recezja również. Lekkie masz pióro, droga lugomino.
Sorrow pisze: Recenzji błazna autorstwa Lugominy Złotpiórej (Złotoklawiaturowej?) na wszelki wypadek nie przeczytam, bo znowu dałabym się zmanipulować pięknymi słowy, a kolejny błazen naprawdę nie jest mi potrzebny:P
nori pisze: Dziękuję cioteczko lugomino za wspaniałą recenzję wypełnioną po brzegi humorem.
Mniut! MNIUT przeslodki oto smarujecie na serce cioteczki! Bardzo sie ciesze, ze utrafilam recka w Wasze gusta.
Najbardziej dumna jestem z tego, ze zmanipulowalam niechcacy biedna Sorrow :P Sorrow, czarodziejski impuls z pewnoscia Ci sie przyda w piractwie, bo co to za statek bez smoka? Albo bez bokobrodzianego marynarza? No i jak mozesz jeszcze nie miec czerwonobialego blazna? Nie dosc, ze patriotyczne i przesliczne ma kolory, to jeszcze o wiele piekniejszy niz poprzedni blazen, którego kolory byly nieporozumieniem! Nie mówiac juz o dostepnosci nowego blazna w porównaniu do tamtego, drogiego i rzadkiego jak zbulwysyn..
Jak moga sie Twoi piraci i piratki obyc bez twarzy raz usmiechnietej, raz zaplakanej? Nigdy za wiele czegos tak humorzastego!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#24 Post autor: Ither »

Dotrą, nie dotrą, JA CHCĘ JUŻ. : D

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#25 Post autor: Sorrow »

lugomina pisze:No i jak mozesz jeszcze nie miec czerwonobialego blazna?
Niech mnie Wasza Manipulatorskość już nie dręczy!:P Wystarczy, że kupiłam dziś czarodzieja z bagien. Musiałam zdjąć mu brodę, bo z brodą wygląda zbyt groźnie. A z kolei bez brody - zbyt pospolicie, jak jakiś rybak czy inny kowal. Nie pozostaje mi nic innego, jak obciąć mu głowę i przerobić go na czarownicę-sufrażystkę (w spodniach i bez push-upa).

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#26 Post autor: lugomina »

Sorrow pisze:Niech mnie Wasza Manipulatorskość już nie dręczy!:P Wystarczy, że kupiłam dziś czarodzieja z bagien. Musiałam zdjąć mu brodę, bo z brodą wygląda zbyt groźnie. A z kolei bez brody - zbyt pospolicie, jak jakiś rybak czy inny kowal. Nie pozostaje mi nic innego, jak obciąć mu głowę i przerobić go na czarownicę-sufrażystkę (w spodniach i bez push-upa).
Widzisz, a jakbys kupila blazna, to bys mogla dac jego wesola glowe czarownikowi z bagien i juz nikt nie wygladalby groznie!
Pokaz jak Ci wyszla wiedzma z bagien, zrób z nia jakis mocyk, winietke..

P.S. Wasza Manipulatorskosc, to brzmi przepysznie, mrau! :))))))))))
Ostatnio zmieniony 2010-06-01, 21:04 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#27 Post autor: Sorrow »

lugomina pisze:Pokaz jak Ci wyszla wiedzma z bagien, zrób z nia jakis mocyk, winietke..
I znowu dałam się zmanipulować Waszej Manipulatorskości... Wiedźma z bagien wygląda tak - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=433566 ;) (Podrzucam link, bo z różnych powodów nie chcę robić z wiedźmy osobnego tem. na forum).
Ostatnio zmieniony 2010-06-04, 08:57 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#28 Post autor: lugomina »

Sorrow pisze: I znowu dałam się zmanipulować Waszej Manipulatorskości... Wiedźma z bagien wygląda tak - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=433566 ;) (Podrzucam link, bo z różnych powodów nie chcę robić z wiedźmy osobnego tem. na forum).
FAN-TA-STY-CZNA winietka Ci wyszla! Natychmiast dawaj te slicznosc do Oddechu Historii, abysmy mogli komciuszki z zachwytem Ci posylac!
Bardzo sie ciesze, ze Cie zmanipulowalam na odleglosc :*
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#29 Post autor: Sorrow »

Dzięki, ale ja tylko chciałam pokazać Wam inne oblicze bagiennego/smoczego czarodziejstwa, tak dla śmiechu. Żeby zrobić z tego temat, musiałabym lepiej zagospodarować przestrzeń, zrobić lepsze zdjęcia i je obrobić...a aż tak zmanipulować się nie dam:P
Co do "komciuszków" - to najstraszniejsze zdrobnionko świata:D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#30 Post autor: zgrredek »

Co do "komciuszków" - to najstraszniejsze zdrobnionko świata:D
Kompleciuszki byłoby lepiej?

ODPOWIEDZ