[MOC] Ikarus 260

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

[MOC] Ikarus 260

#1 Post autor: Scrat »

Taaa daaam!
Pomponiary uświetniły chrzciny nowego autobusu, niestety obyło się bez rozbicia butelki szampana, która w wyniku biurokratycznych zawirowań nie dotarła na miejsce.

Obrazek

Przez nexusowe ogórki chciałem strasznie zbudować jakiś autobus. Tylko jaki? Musiało być to coś charakterystycznego, moja pierwsza myśl to był Ikarus, ale Maciek już zbudował swojego. No, ale czemu ja bym nie mógł zrobić swojego?
Najpierw powstała mordka, pokazałem paru osobom (w tym rh, spodobało mu się, co oznaczało, że nie mam wyjścia i muszę go skończyć, bo inaczej skończyłbym marnie i strasznie mi truł o niego) i uznałem, że warto się za niego zabrać.
Potem była długa przerwa, coś próbowałem zbudować, ale mało nie przeleciało to przez cały pokój. Potem był chaos, znaczy się matury i nie było czasu na klocki.
W końcu po maturze zabrał się i ... powstał dość szybko.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Paniusia
Obrazek

Z Citaro zrobionym przez rh.
Obrazek


brickshelf
flickr

PS Wszelkie ułomności co do proporcji to wina Citaro rh, bo muszą do siebie pasować.
Ostatnio zmieniony 2014-02-22, 13:57 przez Scrat, łącznie zmieniany 2 razy.

czarny

#2 Post autor: czarny »

Mi osobiście się to bardzo podoba:)

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#3 Post autor: Backbone »

Tak, to jest ikarus. Do tego w malowaniu z mojego Miasta :)

czarny

#4 Post autor: czarny »

i ten nr boczny 6392. To znaczy,że to automat:)

Awatar użytkownika
Freeman
Posty: 45
Rejestracja: 2008-05-07, 02:53
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: FreemanLUGPol

 

#5 Post autor: Freeman »

Ikarus jak żywy, i to we wrocławskim malowaniu :)

Fioletowy

#6 Post autor: Fioletowy »

Baaaardzo ładny Ikarus :) Po moim mieście też takie jeżdżą, tyle że przegłubowe, pomalowane w te same kolory, ale na odwrót. Myślałem że to kolejne cacuszko maciejera, fajnie że także inni odnajdują się w budowaniu autobusów. Genialny jest też Mercedes Citaro autorstwa rh, szkoda tylko tych naklejek po bokach.
A w samym Ikarusie jedno nie daje mi spokoju: Czy tylna oś nie jest aby nieco przesunięta w kierunku środka?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Zagadka: Czego nie ma żaden z autobusów na poniższych zdjęciach (celowo takich małych), a co jest na modelu Scrata?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Scrat, co Ci za przeproszeniem do uhm, główki strzeliło, z tymi czarnymi kratkami z boku? :D Na czerwono - ale już!
Ostatnio zmieniony 2010-06-05, 18:45 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Całkiem udany modelik Ikarus'a ;) Jestem ciekaw jak by się prezentował bez naklejek :P
Fioletowy pisze:Baaaardzo ładny Ikarus :) Po moim mieście też takie jeżdżą, tyle że przegłubowe, pomalowane w te same kolory, ale na odwrót
O na Naboo tez maja Ikarusy ;D ciekawe ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Fioletowy

#9 Post autor: Fioletowy »

Jeszcze jedna sprawa oprócz tylnej osi:
Przestrzeń między przednią szybą a grillem jest za wąska.

rh

#10 Post autor: rh »

Fioletowy pisze: szkoda tylko tych naklejek po bokach
Są plany poprawienia tego, ale niech tylko znajdę chwilę na to ....
Freeman pisze: wrocławskim malowaniu :)
Backbone pisze:Do tego w malowaniu z mojego Miasta :)
Akurat jest to bardziej warszawskie malowanie ;) chociaż wiele miast ma podobne (Wrocław ma bardzo charakterystyczny żółty pasek, którego nie ma Warszawa, no i wrocławskie MPK z tego co wiem, to Ikarusów 260 nie miało* / nie ma).
Scrat pisze:bo inaczej skończyłbym marnie i strasznie mi truł o niego
A szczególnie od momentu, kiedy udało się kupić łuki na nadkola ;) Wtedy już nie miał wyjścia ...

Za to z tym modelem masę zabawy było z naklejkami - ja przygotowałem, Młody z Mamą wycinali, Młody naklejał ...

A co do proporcji - w przypadku Ikarusa nie ma wielkiego problemu - bo to kwestia raptem 2 plate w dół. Dużo gorzej jest w przypadku Citaro, bo tam trzeba obniżyć o 5 plate. Aczkolwiek w związku z tym, że Ikarus musi by wyższy od 260 usnaliśmy z Scratem, że obecne proporcje mimo wszystko mają sens, więc tak zostało. No ale w przypadku Citaro obniżyć go o 5 plate z zachowaniem wnętrza (sufitu) będzie sztuką....

* nie mam 100%-owej pewności

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#11 Post autor: liwnik »

Bardzo fajny Ikarus. Przeszkadzają tylko te czarne kratki po bokach, powinny być czerwone. A jeżeli to warszawski 6392 to numer rejestracyjny się nie zgadza: http://www.przegubowiec.com/galeria/dis ... at=0&pos=0
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#12 Post autor: Cevillus »

Przypominają mi się dawne czasy ;) Autobus wygląda rewelacyjnie.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#13 Post autor: maciejer »

Prawie się pomyliłem (pierwsze spojrzenie), że ktoś napisał post w moim wątku :) Drugie spojrzenie: jednak nie - ten ma kierunkowskazy. I pasek na przedniej na szybie. Widzę sporo podobieństw, ale najciekawsze jest chyba to, że cały tył (razem z szybą) oraz cały przód przyczepiony jest SNOT'em. W sumie nigdy tak nie robiłem - trzyma się dobrze?
Scrat pisze:Wszelkie ułomności co do proporcji
Jakie ułomności? Ikarusy zdaje się miały 3,04 metra wysokości, Merc - 3,01/3,07 więc różnica jest pomijalna.

Czy modelik ma wnętrze? Bo jeżeli ma stać na makiecie KZ to jakieś zarysy wnętrza powinien mieć.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#14 Post autor: Scrat »

Jerac, liwnik, kratki wymienię.
Fioletowy pisze:Przestrzeń między przednią szybą a grillem jest za wąska.
Jest, ale na to raczej nic się nie poradzi.
liwnik pisze:Bardzo fajny Ikarus. Przeszkadzają tylko te czarne kratki po bokach, powinny być czerwone. A jeżeli to warszawski 6392 to numer rejestracyjny się nie zgadza:
Numer został wylosowany przez rh :D
maciejer pisze:Czy modelik ma wnętrze? Bo jeżeli ma stać na makiecie KZ to jakieś zarysy wnętrza powinien mieć.
Nie, ale zarys mogę zrobić, niestety nie więcej. I rh mi ciągle o to marudzi...
maciejer pisze:trzyma się dobrze?
Daje radę, ale trochę miejsca w środku pożera.

szataneria
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-24, 18:10
Lokalizacja: Gdańsk

#15 Post autor: szataneria »

A czemu nie ma lusterek bocznych?
Zerwać bzy zazdrosnobiałe.

ODPOWIEDZ