6834 Celestial Sled

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Krzyek

6834 Celestial Sled

#1 Post autor: Krzyek »

Obrazek
Recenzja 6834 Celestial Sled

Dane techniczne
Seria: Ice Planet 2002
Rok premiery: 1993
Waga: 67 gramów
Liczba klocków: 55
Liczba figurek: 1
Spis części: Bricklink , Peeron
Cena: MSRP: 4 $, Bricklink: od 8 zł do 47 zł

Bricklink , Brickset , Lugnet , Peeron

Opakowanie i instrukcja

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Charakterystyczne dla serii czarne opakowanie z przodu i po bokach ma zdjęcia głównego modelu. Na tylnej ścianie są przedstawione 3 lub 4 (w zależności jak policzymy) modele alternatywne. Instrukcja to jedna złożona kartka.

Obrazek Obrazek

Klocki
W zestawie znajdują się klocki tylko w 4 kolorach: czarnym, białym, niebieskim i trans-neon orange. Do ciekawych klocków można zaliczyć:

Kultową trans-neon orange chainsaw of doom
Obrazek

Round Dish 4 x 4 Inverted w kolorze trans-neon orange ( wystąpił w 6 zestawach i 2 service pack'ach )
Obrazek

Narty dla minifiga w kolorze trans-neon orange ( 2 sztuki )
Obrazek

Cztery płozy w kolorze białym ( wystąpiły tylko w 3 zestawach )
Obrazek


Modele
Z tego zestawu można złożyć następujące modele:

1. Model główny, czyli "niebiańskie/niebieskie sanie". Składa się on z dwóch części (pojazdu i modułu radarowego), które można od siebie odłączyć. Sanie są bardzo dobrze zaprojektowane i ładnie wyglądają. Nie można się do niczego przyczepić.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Za sterami pojazdu siedzi dowódca naukowców. Wyróżnia się białym wąsem a'la mors i krzaczastymi brwiami. Główka nadaję się dla wszelkich dziadków, króli, dowódców wojskowych czy czarodziei. Na stroju szefa są złote akcenty, które dodatkowo podkreślają jego wysoką pozycję.

Obrazek

2. Model alternatywny A - to zmodyfikowane sanie. Z przodu pojazdu znajduję się piła, która na pewno w 100% będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie do celów naukowych :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

3. Model alternatywny B - stacja nadawcza/radar. Model genialny w swej prostocie. Gdyby podmienić kilka części, spokojnie można by było zrobić z niego oddzielny zestaw.

Obrazek Obrazek Obrazek

4. Model alternatywny C (lub C i D) - antena i sanki. Moim zdanie najsłabsza propozycja z modeli alternatywnych. Antena w żaden sposób nie jest przyczepiona do podstawy i łatwo wypada. Sanki wyglądają na niepraktyczne, zrobione na siłę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie
Celestial sled to obowiązkowy zestaw dla fanów serii Ice Planet 2002. Pojazd jest stabilny, dobrze zaprojektowany i ładnie wygląda. Dodatkowo posiada ciekawe klocki (w tym także rzadkie płozy) i dopracowanego minifiga. Na Bricklinku używany zestaw kosztuje średnio 12-14 zł, więc jeżeli ktoś miał kiedyś wątpliwości czy kupić, to uważam że powinien go nabyć. Nie zawiedziecie się.

Za
  • Ciekawe klocki
  • Minifig
  • Dopracowany model główny
  • Modele alternatywne

Przeciw
  • Brak


Ciekawostki
- Białe płozy nadają się na narty dla ludzików Technic, czego dowodem może być zdjęcie pewnego wąsatego skoczka narciarskiego. (ach ten telemark :D)
Obrazek

- Drodzy użytkownicy serwisu UWAŻAJCIE ! LUGpol ma bardzo dobry wywiad, gdyż ta recenzja została wykryta półtorej godziny przed jej opublikowaniem (nori coś o tym wie :P)
Ostatnio zmieniony 2011-03-16, 23:08 przez Krzyek, łącznie zmieniany 2 razy.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

narty dla ludzików technik
A może Spejs lub Kastle?

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#3 Post autor: wx45 »

Bardzo fajnie, że pokusiłeś się o zrobienie modeli alternatywnych. Akurat mam ten zestaw razem z pudełkiem więc jak chcesz mogę zrobić skany i wrzucisz zamiast tego "ToysPeriod".

Fajne zdjęcia, szkoda, że tak mało teksu, z chęcią poczytałbym coś więcej. Recenzji starych kosmicznych zestawów u nas jak na lekarstwo, niestety.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Ach i kolejna świetna recenzja. Poza nieszczęsnym "technikiem", wszystko gra.
Widzę, że mamy kolejnego fana IP2002, czym prędzej zapisz się do klubu trans-orange chainswaw of doom :P Niecierpliwię wyczekuję recenzji Ice Sat V oraz DFD.
W Niebiańskich saniach podoba mi się modułowość, będąca domeną serii. Podobnie jak przy Baronie Zamieci, możemy się tu pobawić w odłączanie anteny i zmieniac położenie silnika, tworząc krótszą czy dłuższą maszynę. Sam wygląd też jest "przebojowy". Lubię ten zestaw, ale Ice Sat i DFD są bezkonkurencyjne w swoich klasach. Ten, w kategorii "małe" jest świetny.


A tak w ogóle, recenzja dodana do opisu całej serii.

http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=166951#166951
Ostatnio zmieniony 2011-03-17, 02:35 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Czytając poprzednią recenzję Ice Tunnelatora przypomniał mi się właśnie Celestial Sled, jeden z moich ulubionych małych kosmicznych zestawów, a tu proszę, od razu recenzja - dzięki :) Nie byłem nigdy jakimś wielkim fanem Space, ale seria Ice Planet bardzo przypadła mi do gustu, a ten zestaw był jej esencją - dowódca Cool z wyposażeniem i ciekawy modułowy pojazd. Do tego razem wraz z Exploriensami z 96r była to jedna z dwóch czysto (wyjąwszy Trans Orange Chainsaw of Doom ;P) pacyfistycznych serii z ekspedycją naukową w roli głównej - dla mnie to był duży plus i dużo ciekawsza tematyka do budowania niż wzajemne "zabijanie się" dwóch frakcji (choć jednego Blacktrona na plakacie zamrozili :P), do tego współgrało to z późniejszymi równie pacyfistycznymi seriami Space Port i Arctic z 99r i 2000r w ramach Town.

Jedno, co zawsze przeszkadzało mi w tym zestawie to brak części, która wraz z piłą pojawiła się we wszystkich pozostałych zestawach serii (wg. Peerona oprócz DFD, ale ja w to nie wierzę :P a nawet jeśli to tam jest dość innych bajerów) - Chainsaw Body:
Obrazek
czyli dwuręczny uchwyt do piły - dali to nawet w mniejszym Tunnelatorze, a tu Coolowi go pożałowano - i to bym wymienił jako jedyny minus, bo ten brak zawsze bolał ;) Oprócz tego zestaw i recenzja cool, zupełnie jak szef ekspedycji ;)

NewShool next

#6 Post autor: NewShool next »

Mój pierwszy zestaw ever - aż się łezka w oku kręci.

ODPOWIEDZ