[WIP] Czarna Perła

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

[WIP] Czarna Perła

#1 Post autor: Starwarrior »

Witam

W tym temacie będę zamieszcza postępy z budowy czegoś co chcę zrobić od dawna. Jako maniak Piratów z Karaibów chcę zbudować flagowy okręt z tego filmu.


Nie wiem ile to będę robił ale jestem cierpliwy.

Zaczynam wszystko od zera nie mam żadnych klocków.

Plany są takie okręt ma mieć po 14 dział na każdą burtę, 3 masztowy, rozmiarem większy od Imperial Flagshipa.

Statek będzie docelowo czarno - brązowy (pokład itp), nie będzie w nim żadnych gotowych elementów jak maszty Teraz będę robił listę rzeczy którą zamówię przy najbliższym BOP. Ciekawie się zaczyna. :)
Ostatnio zmieniony 2010-04-14, 11:40 przez Starwarrior, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Starwarrior pisze:Plany są takie okręt ma mieć po 14 dział na każdą burtę, 3 masztowy, rozmiarem większy od Imperial Flagshipa.
Dlaczego 14?

Wg tego:
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Pearl

9 + 7= 16

A znalazłeś może jakieś jej wymiary?

Tu jest jakieś zdjęcie:
http://www.pollsb.com/photos/o/33043-black_pearl.jpg
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#3 Post autor: Starwarrior »

Faktoza coś mi się powaliło będzie 16. Wymiarów nie znalazłem. Prawdziwy okręt podobnej klasy miał około 35 m długości i około 10 m szerokości.
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#4 Post autor: Mistrz Podziemi »

Mnie również nie przeszkadza taki temat. W sumie od czego forum jest jeśli nie od dyskutowania. Planowanie jest kluczowe w dużych projektach i jeśli zawiedzie można wtopić zarówno pieniądze jak i czas.
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Awatar użytkownika
yosz
Posty: 44
Rejestracja: 2010-03-24, 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: yosz »

Ja z chęcią będę obserwował prace nad projektem. Jak już miałbym marudzić to bym powiedział, że właśnie takich tematów jest za mało :)

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#6 Post autor: AndrU »

yosz pisze:Ja z chęcią będę obserwował prace nad projektem. Jak już miałbym marudzić to bym powiedział, że właśnie takich tematów jest za mało :)
ja równiez:)

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#7 Post autor: Junior »

Szczerze mówiąc statek to moje marzenie od zawsze... postawić na półce i podziwiać w wolnych chwilach.. o tak! Obiecałem sobie, że jak tylko w wakacje zarobię trochę kasy to zakupię jakiś zestaw lego ze statkiem właśnie - nie sądzę żebym był w stanie zgromadzić klocki na taką czarną perłę, tym bardziej będę więc bacznie śledził temat - pomysł rewelacyjny.

P.S. Planujesz załogę? Jeśli tak to mroczną i kościstą czy raczej "tradycyjną"? :D

A co do postu Jeraca... długi czas czytałem forum jako niezarejestrowany użytkownik - szczerze mówiąc doskwiera właśnie brak tematów w których można śledzić postępy od zalążka pomysłu do końca budowy MOCy, spora część ogólnodostępnej części forum to zbiór ochów i achów nad, jakby nie było, rewelacyjnymi pracami, co nie zmienia faktu, że dla czytelnika tylko pierwszy post jest wtedy godzien uwagi, a cała resztę można spokojnie pominąć.
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#8 Post autor: Starwarrior »

To kilka takich rzeczy na wstęp.

1. Zdobcie tylu armat w stanie NEW w kolorze brązowym graniczy z cudem wobec czego dolny pokład będzie miał działa w kolorze czerwonym. Działa oczywiście stare nie te nowe świecące się jak nie wiadomo co.
Bardzo mi się podoba takie działo jak w 6270 Forbidden Island i właśnie takie w tym zestawie chcę umieścić na górnym pokładzie.

2. Załoga tradycyjna z wszystkimi bohaterami.

3. Czy użycie elementów gotowych takich jak ten Obrazek oraz pozostałych od barracudy ma sens. Bo ja raczej skłaniam się ku elemetnom które nazywają się

Slope, Inverted wszelkich maści?
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

rasch22

#9 Post autor: rasch22 »

A ja powiem że się nie dziwie "mackom" :P
najchętniej bym taki temat usunął bo WIP to przynajmniej jakiś początek, plan zarys szkic w klockach albo na kompie, a nie deklaracje pomysłu, bez nawet wstępnej listy klocków

równie dobrze mógłbym założyć wątek moje miasto albo moja diorama pytając w pierwszym poście czy wymiar 32 x64 study to mało czy dużo. Jeśli komuś brakuje wątków WIP to takim jak dla mnie dobrym przykładem jak to się robi jest Projekt ENDOR - DMAC'a albo już w mniejszym stopniu diorama postapocalips Inther'a

Dziękuje
Ostatnio zmieniony 2010-04-14, 19:59 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10 Post autor: Qworg »

Można go tanio dostać, łatwo zbudować z nich coś sztywnego i idzie je zabudować tak, że nie będzie ich widać (np wodą).
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Starwarrior pisze:3. Czy użycie elementów gotowych takich jak ten
Starwarrior pisze:Prawdziwy okręt podobnej klasy miał około 35 m długości i około 10 m szerokości.
Ten element ma 16 studów szerokości. Przyjmując, że 3 study = 1m to musisz mieć w takim razie szerokość ~ 30 studów, a nie 16.
Ale to wydaje mi się przesada.
Tak czy inaczej gotowe elementy odpadają...

Z kolei inverted slopy raczej nie pasują za dobrze swoimi kątami...

Ja bym próbował z tilesami dark brown : o)

Zobacz:
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=18854

http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=34369

http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=35806



Malkontentów uprasza się o nie zaśmiecanie wątku
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Mam jedną albo 2 brązowe lawety, mogę Ci odstąpić za inne CIEKAWE klocki. Do obgadania na PW jakbyś był zainteresowany. Powodzenia, bo zapowiada się ciekawie.
Ostatnio zmieniony 2010-04-14, 20:52 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#13 Post autor: Starwarrior »

Za gotowe elementy dziękuję. Myślę, że okręt powinien mieć co najmniej ze 20 studów szerokośći. Powinny zmieścić się 2 armaty oraz łódka. Ten biały z EB ma ciekawy rozmiar. Podoba mi się sposób jak robi ten statek, ale mój będzie węższy i pokłady nie bądą takie wysokie. Max trochę nad figurkę. Na takich okrętach było dość ciasno.
Ostatnio zmieniony 2010-04-15, 00:28 przez Starwarrior, łącznie zmieniany 3 razy.
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

SimonStorm
Posty: 64
Rejestracja: 2009-12-16, 19:18
Lokalizacja: Częstochowa

#14 Post autor: SimonStorm »

Cóż, to poważne i z pewnością trudne przedsięwzięcie, ale trzymam kciuki i czekam na pierwsze zdjęcia. :)

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#15 Post autor: trubal »

Zawsze możesz skorzystać z gotowych sekcji środkowych, w końcu to tylko 2 bricki wysokości i dopiero na nich budować kadłub z platów lub innych elementów. Takie rozwiązanie będzie ci gwarantowało sztywność konstrukcji i jej stabilność. Generalnie nie ma problemu z nadbudowaniem kadłuba, żeby miał odpowiednie wymiary co udowadniają chłopaki na www.classic-pirates.com np w tym wątku:
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=30622
Jeżeli to twój pierwszy stateczek :) to warto z tego skorzystać, kilka rozwiązań jest ciekawych. Ja sam zacząłem też budować okręcik, miał być w podobnej skali jak to co ty planujesz, choć gdzieś na początku popełniłem błąd i wyszła mi konstrukcja na poziomie utalentowanego czterolatka :/
Ostatnio zmieniony 2010-04-16, 08:56 przez trubal, łącznie zmieniany 2 razy.
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Zablokowany