[MOC] Samobieżny Generator Wiązki Laserowej

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Samobieżny Generator Wiązki Laserowej

#1 Post autor: crises »

Pstryk, pstryk. Tup, tup. Pik. "Autoryzacja dokonana. Śluza otwarta. Zezwolenie na start". Wziuuuuuuu. (cichnące w oddali syreny alarmowe)


- Panie generale melduję wykonanie zadania. Naszemu szpiegowi udało się wykraść z bazy wroga najnowszy, tajny projekt pojazdu o nazwie kodowej SGWL.
- Kapitanie, zabijacie mnie tymi skrótami. Co to znaczy, do diaska?
- To Samobieżny Generator Wiązki Laserowej.
- Świetnie. Powiedzcie mi, co to diabelstwo potrafi zrobić?
- Tego jeszcze nie wiemy, sir. Nasi naukowcy zaraz otrzymają zdjęcia prototypu i wezmą go na warsztat. Wkrótce przedstawię raport.
- Doskonale. Możecie odmaszerować, a ja obejrzę sobie co mi tu przynieśliście.
- Tak jest!

Obrazek

Kaczor

#2 Post autor: Kaczor »

Ha! Świeny efekt. Do tego Classic Space :)

crises

#3 Post autor: crises »

To mój kolejny flirt z PFami. Po mobilnym zamku przyszła pora na coś kosmicznego.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka słów o modelu. Napęd na przód, jednym silnikiem medium. Skrętu jeszcze nie potrafię robić, ani nie mam stosownych klocków, więc jeździ do przodu i do tyłu. Jak się okazało dwulatkowi, którego "mam na stanie", to w zupełności wystarcza. Problemem było oczywiście upchnięcie battery boxa i wieży IR, bo model nie jest za duży. Postanowiłem, że nie będę ich ukrywał i zrobię z nich widoczną część modelu. Pojazd jest jednak zadziwiająco wytrzymały, jak na moje konstrukcje, pomimo sporego ciężaru.

Malowanie zbliżone do classic spejsowego. Wykorzystałem również moje niebieskie, blisko 30letnie części (widać drobne pęknięcia). W środku działa znajduje się świecący klocek, a na zewnątrz ośka-przycisk, dzięki której można sobie "pomigać" światłowodem.
Obrazek

Fajnie się nim jeździ, choć prześwit ma tak niski, że nadaje się tylko na płaskie podłoża baz kosmicznych. Co prawda w terenie, gdzie robiłem zdjęcia też dał radę pojechać (jest nawet filmik).

No i to w zasadzie tyle. Kupiłem sobie drugi mały silnik. Spróbuje zmotać coś z funkcjami :-)

Pozdrawiam.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#4 Post autor: maciejer »

Mój syn zapytał:
- Co to było?
Na to moja córka (3 latka):
- Przemku, kosiarka to była. Kosiarka.
Czyli model jest rozpoznawalny...

Crises w peefach. Koniec świata jest już blisko.

Fioletowy

#5 Post autor: Fioletowy »

No proszę, niby wiele elementów charakterystycznych dla Classic Space, a jednak widać dużo klocków niedostępnych w latach '80. Obrobione zdjęcie w stylu retro wymiata.

crises

#6 Post autor: crises »

Crises w peefach. Koniec świata jest już blisko.
Eksploruję nowe obszary. Koniec świata ma być ponoć w 2012, więc jeszcze dwa sezony budowania nam zostały.
Kaczor pisze:Do tego Classic Space :)
Klasyka nie ma sobie równych.
No proszę, niby wiele elementów charakterystycznych dla Classic Space, a jednak widać dużo klocków niedostępnych w latach '80.
Bardzo mi się podobają klimaty "Neo Classic Space". Nawiązanie do pierwszych modeli, które wspominam z nutka nostalgii i jednocześnie powiew nowoczesności.


I teraz trochę zgryźliwości i goryczy. Ludzie czemu nie komentujecie (nie mówiąc już o wystawianiu nowych MOCy)? 5-6 prac zgłoszonych na MOC miesiąca? Co to się dzieje. Przy takiej aktywności na forum, to niewiele będzie tu do roboty. Ja rozumiem, że zmęczenie materiału, ogólne znudzenie i syndrom "wszystko już widziałem", no ale bez przesady.

Ten temat zamknę, żeby nie wyglądało na to, że się proszę o komentowanie mojego pojazdu (choć przyznaję, że tak nikła ilość komentarzy, do bodajże pierwszego PFowego moca Classic Space na naszym forum, nieco mnie zdemotywowała). Jeśli ktoś ma jakieś przemyślenia to zapraszam na PW, Wolnej Dyskusji lub Flickra.

Pamiętaj - przyszłość LUGPolu w Twoich rękach :]

Pozdrawiam,
crises

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Żadnych takich fochów w moim dziale. :D

crises - to jest zmęczenie materiału, wystawą, a na dodatek, fanów space mamy na forum kilku w najlepszym razie. Wielokrotnie prosiłem w temacie o wystawie żeby się do mnie zgłaszali ludzie którzy mają coś zbudowanego w space, bo mam dużo wolnego miejsca w gablotce. Zgadnij ile osób się zainteresowało? Jedna. Bo po prostu jest nas tak mało. W tym roku pojawiło się, uwaga, aż PIĘĆ MOCy w dziale Space. Czterech różnych osób.

Druga sprawa - sam sobie nieco zaszkodziłeś. Na początku było tylko jedno "zdjęcie", na którym tak naprawdę niewiele widać. Jak tu skomentować tak zaprezentowaną pracę? A potem już nie wchodziłem - bo sesja, bo praca, bo cośtam.

Ten temat ma przyszłość, bo wiele osób już zauważyło problem o którym piszesz.
Zarejestrowałem się w 2006 roku, jakoś tak na początku. Po około 2 latach doszedłem do wniosku że powiedziałem już wszystko. Nie potrafię klepać takich samych nudnych komentarzy wszędzie gdzie się da. I niestety najgorsze są te prace które są fajne. Bo co napisać? Że fajne? Że podoba mi się to i to? Znaleźć jakąś wadę na siłę? Nie lubię tak. Jak już piszę komentarz, to chcę żeby coś wnosił.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Myślę, że wszystko przez tę wystawę. Przynajmniej tak to wygląda z mojej strony. Każdą wolną chwilę (bo realne życie brutalnie upomina się o czas) wykorzystuję na dokańczanie i pakowanie. Na Forum wpadam w locie i czasem zdążę tylko przeczytać. Jeśli daję komentarz do MOCa, to znaczy, że MOC był prosty i czytelny, nie wymagający dłuższego zastanowienia.
Nie buduję nowych MOCy, bo po prostu wszystkie ważne klocki mam uwięzione w eksponatach. Brakuje mi nawet tak banalnych klocków, że nigdy bym nie pomyślał, że może mi ich kiedyś zabraknąć.
Wystawa jeszcze się nie zaczęła, a ja już cieszę się na myśl o tym, że jak się skończy to porozbieram to wszystko i wreszcie coś sobie zbuduję.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Crises, specjalnie dla Ciebie.
Cieszy mnie że nie ma tu czerwonych axli, ani innych akcentów zorientowanych płciowo :)
Poza tym nie lubię konstrukcji kosmicznych.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#10 Post autor: lugomina »

crises pisze: I teraz trochę zgryźliwości i goryczy. Ludzie czemu nie komentujecie (nie mówiąc już o wystawianiu nowych MOCy)? 5-6 prac zgłoszonych na MOC miesiąca? Co to się dzieje. Przy takiej aktywności na forum, to niewiele będzie tu do roboty. (...)

(choć przyznaję, że tak nikła ilość komentarzy, do bodajże pierwszego PFowego moca Classic Space na naszym forum, nieco mnie zdemotywowała).
No jus, jus, Crisiu baldzo ladniusiego pojazda zbudowales, ci ci ci, masz ciasteczko-zebatke i nie plakusiaj :P

Crisesie drogi, tylko spokoj moze nas uratowac. W tej chwili wybuchlo lato, wiec najmlodsi forumiarze maja wakacje i sie bycza, studenci dorabiaja albo rowniez sie bycza pod grusza czy namiotem. Starsza czesc naszej spolecznosci albo tez wyjechala na urlop, albo musi takowy zapewnic swoim mlodym. W dodatku w Polsce 2 kataklizmy ostatnio, powodz i wybory. Na domiar wszystkiego swiat zyje Mundialem. Miedzy obrzydzeniem polityka, podnieceniem pilkarskim, budowaniem na Grunwald oraz budowaniem Klocków-Zdrój kto ma jeszcze czas i chec na budowanie oprocz tego, a co dopiero komentowanie?
Przyjdzie jesien, forumowicze wroca i na pewno zauwaza i docenia Twoje PFy na kólkach :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

crises

#11 Post autor: crises »

Jerac trzeba było zostawić zablokowane. Nie chodziło mi o lukrowanie.

Powody, które opisujecie są prawdopodobne i faktycznie może po części uzasadniają spadek aktywności. Pokuszę się o analizę "analogicznych okresów lat poprzednich" i wtedy okaże się jak tak naprawdę jest z sezonem ogórkowym w budowaniu.

kris kelvin

#12 Post autor: kris kelvin »

No ja sobie nie mam nic do zarzucenia, buduję sporo i regularnie :D

Co do komentarzy, to niestety ale jakaś tam mniejsza aktywność jest, ale wiele osób już to pisało. Prac jest może i mniej, ale poziom jest coraz wyższy, tak, że czasami ciężko coś napisać poza tym, że piękne i wspaniałe. Generalnie jakbym się chciał do czegoś przyczepiać to byłoby już bardzo subiektywne, że kolor bym dał inny. A konstrukcyjnie to nie bardzo jest się do czego czepiać, jeśli się nie chce na siłę.

Faktem natomiast jest, że rejestruje się sporo osób nowych, które bardzo rzadko coś budują, ale niby jak temu zaradzić?
Jest masa osób, które po prostu lubią lego w tej czy innej formie, ale średnio bawi ich budowanie czegoś na wysoki połysk.
Ja jakoś nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu.

No ale chyba powoli zmierzamy do sytuacji jak w tym starym kawale:
Wsiada ksiądz do pociągu i wchodzi do przedziału. Patrzy a tam siedzi dwóch słynnych rabinów. Ale jadą tak i jadą i cisza. W końcu księżulek nie wytrzymuje i pyta. Jesteście słynnymi z mądrości rabinami, czemu nie toczycie ze sobą jakiejś dysputy religijnej. Na to jeden odpowiada. Proszę księdza ja wiem wszystko i on wie wszystko to o czym mamy rozmawiać :D

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#13 Post autor: Cevillus »

Ciekawy kosmiczny pojazd :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#14 Post autor: Sorrow »

Na Space się nie znam, w SW interesują mnie tylko szare klocki i ludzkie minifigi, więc nie czuję się uprawniona do pisania w tym dziale... ale muszę napisać, że ta kosiarka jest obłąkańcza rozkoszna:D
Co do sezonu ogórkowego, to ja też chętnie oglądałabym więcej prac (i czytała więcej recenzji), ale a) nie wypada mi marudzić, bo sama nie buduję nic "pokazywalnego", b) nie muszę oglądać teraz nie wiadomo ilu MOCy, bo lipiec wszystko mi wynagrodzi - pewnie codziennie będę łazić do PKiN-u gapić się na Klocki Zdrój (dobrze, że przysługują mi jeszcze bilety studenckie) ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

będę łazić do PKiN-u gapić się na Klocki Zdrój (dobrze, że przysługują mi jeszcze bilety studenckie) ;)
No nie, na identyfikator Lugpolu powinien być wstęp wolny! Ja zamierzam tam parę razy wpaść przez te 3 miechy i sprawdzić czy wszystko gra. I jak będę miał płacić to zapomnę że chodzę na terapię i narobię dymu.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ