10178 Motorized Walking AT-AT

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

10178 Motorized Walking AT-AT

#1 Post autor: sszaki »

Obrazek

10178 Motorized Walking AT-AT



DANE TECHNICZNE
Seria: Star Wars
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 1137
Liczba figurek: 4
Wymiary pudełka: 570mm x 380mm x 68mm
Ceny: 550-750zl ja kupiłem za 130euro czyli jakieś 460zl

Lista klocków

[url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=154899#154899]Recenzja V1[/url]

Zastanawiałem się jaki zestaw sobie kupić następny chciałem kupić X-Winga ale niestety nie znalazłem go w żadnym z sklepów, a wiec za to kupiłem AT-ATa oraz poduszkowiec Rebeliantów.

Opakowanie i instrukcja

Pudełko duże(mniejsze niż się spodziewałem), solidne. Otwierane od przodu. Przedni obrazek przedstawia AT – AT oraz możliwości PF oraz zestaw minifigów. Z tyłu widać kilka ujęcie AT-AT od boku oraz inne zestawy z serii Star Wars. Na jednym z boków widać minifigi 1:1.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3 grube instrukcje zszywane, przejrzyste, bez błędów. 56,76,48 stron, na końcu spis elementów. Po 10 minutach 1 z instrukcji straciła okładkę niestety :/.

Obrazek

Klocki

17 woreczków , zestaw zawiera dużo ciekawych klocków,1 mały PF oraz Batery box, dużo zawiasów, wiele płytek z których konstruuje się pancerz, 1 miecz świetlny, po prostu każdy znajdzie cos dla siebie. Ogromny minus za złe spodenki które były w zestawie :(.

Obrazek

Ciekawsze klocki to:

Triangle 1 x 3 with Two Pins and Two Clips Black
Obrazek

Technic Pin Joiner Perpendicular Bent MdStone
Obrazek

Technic Engine Block with Pistons and Air Scoop MdStone
Obrazek

Technic Cam Black
Obrazek

Technic Axle Joiner Double Flexible Black
Obrazek

Slope Brick Round 1 x 2 x 2/3 with Flap and No Studs DkStone
Obrazek


Model

Dosyć skomplikowany. Całość budowy trwa około 4godzin. Prawdę powiedziawszy przy budowie bawiłem się lepiej niż przy budowie 8275. Pojazd wygląda jak filmowy AT-AT, ma kilka przyjemnych detali oraz rozwiązań (łopaty imitujące działka laserowe). Dosyć dużą bawialność. Ciekawy uchwyt do podnoszenia modelu. Niestety nie ma rzeczy idealnych. W celu wyjmowania baterii należy zdjąć 2 elementy, które są ciężko dostępne. Brak broni dla pilota oraz dowódcy przy tak dużej maszynie kroczącej jest dziwne. Wysoka cena, która jest charakterystyczna dla serii SW (za niewielką dopłatą można kupić 8275 z znacznie większą ilością klocków i wierszą ilością elementów PF). Boli brak zdalnego sterowania. Mimo wszystko Zestaw polecam głównie fanom SW, ale każdy znajdzie cos dla siebie.



+AT-AT :)
+Poruszający się AT-AT
+4 Minifigi
+Ładne wymodelowanie

-Brak zdalnego sterowania
-Wyjmowanie baterii
-Brak broni dla kierowcy i dowódcy


Ocena 9/10

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 14:05 przez sszaki, łącznie zmieniany 6 razy.

Uruk

#2 Post autor: Uruk »

Powiem krótko. Choćby nie wiem ile miał silników i mechanizmów, ba, nawet gdyby latał to i tak stary AT-AT jest dużo lepszy.

Przyzwoita recenzja, nie za długa, rzeczowa i dużo zdjęć. Współczuję z powodu nóg kierowcy, sam ostatnio kupiłem zestaw, w którym brakowało jednego elementu.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#3 Post autor: trubal »

Są w zestawie jakies ciekawe-unikatowe elementy? podejrzewam że ATAT chodzi tylko prosto?

No i popraw jeszcze tylko tylko błędy ortograficzne:
kontruje
powinno być konstruuje
i oprócz tego cos jeszcze było, ale teraz nie wiem gdzie :)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#4 Post autor: sszaki »

Recenzja lekko poprawiona.

Niestety chodzi tylko prosto. Wydaje mi się ze skręcanie jest ciężkie do skonstruowania. Podczas chodzenia rusza głową za pomocą jednego mechanizmu.


Jak wyglądał stary ATAT ???


Przejrzałem zdjęcia starego AT-AT 4483
Obrazek

i faktycznie wymodelowanie jest dużo lepsze (jest chudszy, jak filmowy AT-AT) ale wpływ na to ma jednak mechanizm który się znajduje wewnątrz 10178 i przede wszystkim Batery box

Dodałem do AT-ATa odbiornik podczerwieni i uważam ze bez problemowo dałoby go się wstawić nie naruszając ogólnego wyglądu modelu a za tą cenę nie zrobiłoby to większej różnicy gdyby dorzucili do zestawu pilot i odbiornik.
Ostatnio zmieniony 2008-03-19, 00:00 przez sszaki, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#5 Post autor: grevious27 »

Świetna maszyna krocząca. Ale to i tak nie zmienia faktu że poprzedni AT-AT mi się bardziej podobał. XD Jak mówiłem maszyna świetna, tylko czemu nie ma małego śmigacza?? Fajny dodatek z niego był. I czemu tak mało minifigów? PS. Fajna recenzja oraz świetne zdjęcia.
Why so serious?

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

Bardzo brakuje w tej recenzji opisu tego, co stanowi clue tej reedycji AT-AT - jak on w zasadzie chodzi? Film byłby idealny, ale opis też by się przydał....

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Lordzie Hippotamie! Udało mi sie znaleść w sieci film z kroczącym At-At:
http://www.smog.pl/wideo/13510/uwielbia ... dne_wojny/

PS. Chodzi jak pokrakaXD
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#8 Post autor: sszaki »

chodzi jak pokraka to fakt, bardzo latwo traci rownowage. sam mechanizm jest bardzo prosty i fajny, postaram sie nagrac jakis filmik.
Noobek

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

Lepiej zrob filmik a'la bitwa na Hoth: Powiąż mu nogi i włącz mechanizm chodzenia:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#10 Post autor: sszaki »

probowalem :D poprostu silnik nie daje rady :D a co do bitwy na Hoth nie mam wystarczajaco klocków :)
Noobek

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

Szkoda:) Zawsze mozesz zrobić inaczej: gdy bedzie szedł niech przejdzie pomiedzy dwoma skarpami pomiedzy którymi bedzie powiązana linka:) A gdybyś to zrobił w śnieżnej scenerii i paroma snowspeederami lecącymi w powietrzu byłoby wspaniale:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Wookashek

#12 Post autor: Wookashek »

Kupilem ten zestaw w Angli tego lata. Kosztowal mnie w przeliczeniu 301 zl. Zestaw jest ok. Bardzo ok.

Mozna zrobic aby skrecal. Pracuje nad tym, ale jeszcze nie mam wszystkich czesci.

Niestety jeden feler, ten sam co u Sszaki'ego. Ludek ma inne spodenki niz powinien. Ja swojemu zmienilem pantalony na prawidlowe. Mialem akurat takie od jakiegos rycerzyka co nie przetrwal bitwy :)

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#13 Post autor: Bartex0805 »

Mi też bardziej podobała się poprzednia wersja tej maszyny kroczącej, mimo że sama nie chodziła, ale lepiej wyglądała. Mimo że oglądałem wszstkie części Star Wars to tego zestawu bym nie kupił za mało części za dużą cenę. Po co płacić za licencję.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

10178 - motorized walking AT-AT

#14 Post autor: V1 »

10178

Motorized Walking AT-AT / Kroczący AT-AT

2007

Obrazek Obrazek Obrazek

Klocków: 1121
Ludzików: 4
Lista klocków (BL): [ LINK ]
Instrukcja: [1/3] [2/3] [3/3]
Bricklink: [ LINK ]
Peeron: [ LINK ]
Allegro: [ LINK ]

Obrazek Obrazek Obrazek

Kiedyś polowałem na ten zestaw, ale nie udało mi się go znaleźć za mniej niż 600zł, co jest lekko przesadzoną ceną. Jednak przy okazji wystawy w Warszawie dzięki Krisowi Kelvinowi (taki mało znany koleś z LUGPol-u) ubiłem interes życia i w moich rękach znalazł się ten wspaniały, nowy zestaw.

'All Terrain Armoured Transport' to czworonożna, plująca ogniem maszyna krocząca z filmu 'Empire Strikes Back', w którym brała udział w ataku na bazę Rebeliantów na planecie Hoth.
Sceny zniszczenia dwóch takich maszyn należą do moich ulubionych: Wokół jednej Luke krąży myśliwcem oplatając jej nogi linką, przez co maszyna się przewraca, a po zestrzeleniu podciąga się na linie do brzucha drugiego AT-AT i rozpruwa mu flaki mieczem świetlnym.

Ośmiominutowy fragment filmu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JhpS69eAXrU&NR=1[/youtube]


Pudełko

Jest.


Instrukcja

Jest. 3 pięknie wydrukowane książeczki. Mała różnica między ciemnoszarym, a czarnym.
Obrazek


Ludziki

Cztery: kierowca, oficer, śnieżny szturmowiec i Luke w pomarańczowym kombinezonie z niebieskim mieczem świetlnym z metalizowaną rękojeścią.
Obrazek Obrazek
W zestawie znajduje się krótka linka, na której można szczeniaka zawiesić pod brzuchem potwora:
Obrazek


Ciekawe klocki

Dekle 4x4 z nadrukiem - Obrazek - [ 3960pb05 ] - 4 szt.
Dekle 6x6 z nadrukiem - Obrazek - [ 45729pb01 ] - 4 szt.
Łącznik "Pin Connector Perpendicular 2 x 2 Bent" - Obrazek - [ 44809 ] - 2 szt.
"Space Gun / Torch without grooves" - Obrazek - [ 86208 ] - 2 szt. Jest to nowa wersja elementu, który w instrukcji został oznaczony jako ten: Obrazek - [ 3959 ]

Dużo szarych płytek i skrzydełek, dużo belek i technicowych łączników (w tym 2 gumowe), sporo różnych zawiasów, 22 ciemnoszare grille 1x2, 40 ciemnoszarych 'serków', 16 jasnoszarych łuków 2x2 'macaroni'.


Budowa

Dużo klocków. Wyszukiwanie ze stosu potrzebnych elementów zajmuje trochę czasu szczególnie na początku budowy.
Ciekawe i pięknie proste mechanizmy.
Przy montażu kilku podzespołów trzeba uważać, żeby je dokładnie połączyć z całością.
Wszystkie 4 nogi są identyczne, przez co budowa w pewnym momencie robi się nieco monotonna.
W modelu niektóre długie piny 'technic' są wciskane tak, że pierścień znajduje się w połowie szerokości otworu w belce. To - jak sądzę - jest nadużyciem pod względem technik legalnych ?

Olaf nie lubi mechanizmów, zmontował ludziki i parę pierwszych technicznych klocków, dalej ja budowałem. Niestety nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu, żebym skończył za jednym podejściem. Więc dokończyłem go sam, i na pewno nie rozbiorę przynajmniej dopóki chłopaki się nie nacieszą elektrycznym kundlem. Ciekaw jestem ich min. Sam nie myślałem że tak bardzo mi się ten model spodoba.
Aluś od razu wypatrzył w stosie klocków łopatę (w modelu występują w roli działek) i ją zabrał do zabawy w Boba Budowniczego. Na szczęście miałem kilka łopat w zapasie.


Model

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pod względem estetyki i wierności odwzorowania model ten całkowicie zaspokaja moje wymagania dotyczące zestawowych replik prawdziwych pojazdów. Mam świadomość, że wiele rzeczy zostało uproszczonych, jednak dla mnie - miłośnika, lecz nie fanatyka Gwiezdnych Wojen - odstępstwa te są pomijalne.
Lecz nie estetyka jest głównym atutem modelu. A w każdym razie nie tylko ona, ponieważ ten wspaniały czworonóg potrafi... chodzić ! Cztery odnóża są poruszane silniczkiem elektrycznym 'PF medium' podłączonym bezpośrednio do pojemnika z bateriami.
Maszyna kroczy dostojnie, powoli, zginając każdą z nóg w trzech miejscach ! Kostki zginają się samoczynnie, pod wpływem obciążenia. W efekcie kończyny poruszają się bardzo naturalnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Chód jest stabilny, ani razu mi się nie wywróciła. Podłoże musi być gładkie i twarde - stół, podłoga, dywan.
Co więcej - dzięki silniczkowi maszyna podczas marszu porusza głową na boki oraz w górę i w dół, również powoli i bardzo naturalnie.
Efekty strzelania z działek nietrudno sobie do tego wszystkiego wyobrazić.
W głowie maszyny znajduje się kabina załogi. Pokrywa jest podnoszona, za sterami można posadzić kierowcę, a za nim oficera:
Obrazek Obrazek
Włączanie odbywa się za pomocą dźwigienek umieszczonych pod klapami na bokach maszyny.
Obrazek Obrazek
Pojemnik na baterie można wyjąć po odczepieniu dwóch dźwigienek-włączników, odczepieniu ogonka, oraz podniesieniu tylnej obudowy.
Na grzbiecie znajduje się składany uchwyt, za który można model łatwo i pewnie przenosić:
Obrazek Obrazek
W środku jest dużo wolnego miejsca na ewentualne modyfikacje elektryczno-mechaniczne. Choć akurat zdalne sterowanie jest o tyle pozbawione sensu, że model porusza się tylko do przodu i do tyłu. W dodatku bardzo wolno - zawsze można go złapać za uchwyt lub podnieść boczną klapę i wyłączyć.

Bardzo spodobał mi się ten zestaw, jest zdecydowanie jednym z najbardziej udanych zestawów Lego w historii.
Maszyna wygląda złowieszczo i aż nazbyt realistycznie, nie chciałbym żeby przypadkiem włączyła się w nocy i mnie obudziła idąc po kołdrze...


Film

Flickr - lepsza jakość:
[ FILM ]

Youtube - niższa jakość i zapewne niedostępny:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xDSqjMBeeTM[/youtube]
(króciutki - jedna minutka)


Plusy
- Wszystko

Minusy
- Cena


Obrazek


I na zakończenie dwa ekstra obrazki znalezione w internecie: [ 1 ] [ 2 ]
Ostatnio zmieniony 2011-07-31, 18:04 przez V1, łącznie zmieniany 5 razy.
\/1 ______________

crises

#15 Post autor: crises »

Gdyby to był jakakolwiek inna maszyna lub o zgrozo zwierzę, to powiedziałbym, że chodzi niedopuszczalnie pokracznie. Jednak do AT-AT pasuje to doskonale.

Zdjęcia dodatkowe świetne. Drugie mocno pobudza wyobraźnię.

ODPOWIEDZ