[MOC] Atrakcja turystyczna

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Atrakcja turystyczna

#1 Post autor: zgrredek »

No i wreszcie po pół roku budowania, choć w większej części czekania na przesyłki z BL, Allegro i BOPa, doszedłem do szczęśliwego finału.
Zastanawiałem się czy dać to do "Tu i teraz" czy do "Oddechu historii", bo co prawda wpleciona historyjka jest całkiem współczesna, to sam kościół jest budowlą historyczną i kilkaset lat temu wyglądał tak samo.
Ludziki na wieży to ta sama rodzinka, która zwiedzała mój gotycki kościół w Gdyni.

Wielkie podziękowania dla Krisa za pożyczenie klocków na połowę dachu i jeszcze kilka innych rzeczy.

Jest to model kościoła z miejscowości Klocki Zdrój wykonany w skali 1:36. Obecny renesansowy kościół został zbudowany na zgliszczach kościoła gotyckiego, który spłonął w okresie wojny trzynastoletniej, choć nie w jej wyniku, bo przez zwykłe zaprószenie ognia. (Wtedy miejscowość nazywała się jeszcze Klocki Końskie. Zmieniła nazwę dopiero po odkryciu w XIXw. leczniczych źródeł.)

Obrazek

Galeria jeszcze nie jest publiczna, więc są linki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Brickshelf
Flickr
Ostatnio zmieniony 2010-06-25, 09:20 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Cudo, Panie, cudo. Zaparło mi dech w piersiach. Widać, że architektura jest Ci bliska. Kościół wygląda jak najprawdziwszy. Świetny dach i kopuła. Kąty i krągłości pierwsza klasa.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Na żywo widziałem i się zachwycałem!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

No no... robi wrażenie :) Naprawdę udana praca. Świetne okiennice, no i kaplica z kopułą też.
37236809 nowe gadu:)

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Od razu widać, że to moje dachówki. Inne nie wyglądałyby tak dobrze :D
Śliczny kościół po prostu, bo cóż więcej można powiedzieć.
Jedyna rzecz która mi się nie podoba to te odwrócone płytki w tej bocznej kaplicy, ale to kwestia gustu po prostu, więc czepiam się tylko dla zasady :)

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#6 Post autor: Flymbex »

Na pierwszy rzut wcale nie wygląda jak Lego, świetny. Cudnie dobrane kolory. Zapiera dech...(Tak samo jak rynek Krisa :)
Wzorowałeś się na jakiejś konkretnej budowli? Bo mi bardzo przypomina ten w Bielsku-Białej:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-06-25, 09:54 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#7 Post autor: Junior »

Opad kopary, doprawdy. Choć właśnie te odwrócone płytki na kaplicy jakoś mi burzą wizję całości, po zmrużeniu oczy przypominają kamień (choć nie wiem jakie było założenie). Nie chciałem pisać, bo trochę mi głupio narzekać na pracę mistrza, ale skoro Kris był pierwszy to jakoś łatwiej. Poza tymi płytkami właśnie całość prezentuje się rewelacyjnie (ksiądz przeganiający psa - pierwsza klasa!) :D

Gratulacje
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#8 Post autor: Cevillus »

Kapitalny model kościoła z klocków Lego ;) Nie podoba mi się jedynie ten niby pies :(
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

kris kelvin pisze:Jedyna rzecz która mi się nie podoba to te odwrócone płytki w tej bocznej kaplicy
Junior pisze:Choć właśnie te odwrócone płytki na kaplicy jakoś mi burzą wizję całości, po zmrużeniu oczy przypominają kamień (choć nie wiem jakie było założenie).
Te odwrócone płytki mają udawać boniowanie. Już była rozmowa o tym w Kąciku Młodego Koksiarza.
Flymbex pisze:Wzorowałeś się na jakiejś konkretnej budowli?
Wygooglałem sobie ileś tam podobnych kościołów i z każdego wziąłem elementy łatwe do zbudowania.
Junior pisze:Nie chciałem pisać, bo trochę mi głupio narzekać na pracę mistrza, ale skoro Kris był pierwszy to jakoś łatwiej.
Nie uważam się za mistrza czegokolwiek. Jak masz uwagi to wal śmiało; nikt tu nikogo nie zje za to.
Cevillus pisze:Nie podoba mi się jedynie ten niby pies
Na świecie jest mnóstwo psów, niektóre są strasznie brzydkie. Ten właśnie do takich należy.

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Przepiękny.

Doczepię sie tylko do:
1. Boniowania. Tu już wszystko zostało powiedziane
2. Dachów ze studami. Nie pasuje mi to do dachu z dachowek. Albo bym wykaflował płytki, albo w ogóle zrobił dach z bricków położonych na boku. Byłby gładki wszędzie.

Poza tym - przepiękny. Wygląda jak prawdziwy i co najwazniejsze - nie jest przekombinowany, obwieszony setką ozdóbek.

Aha, niektóre kolory szkiełek w witrażach wydają mi się ahistoryczne (te z "neon" w nazwie, np neon orange).

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11 Post autor: Qworg »

Boczna część kaplicy z odwróconych płytek wygląda ohydnie...
Wieże i kopuła wyglądają bardzo dobrze, cały kościołek bardzo przypomina te spotykane u nas (te mające już po kilkanaście lat) z tą mała różnica że jest bardzo zadbany :). Ale przy tym księdzu to nic dziwnego. Szczególnie podoba mi się kopuła na tym brzydkim szarym czymś. Rozumiem że tam są round bricki na flexie?. Kiedyś zachciało mi się obserwatorium astronomiczne zbudować, namordowałem się z kopułą ale jakoś mi się efekt końcowy nie spodobał. Teraz chęci nabrałem żeby spróbować jeszcze raz.
Ostatnio zmieniony 2010-06-25, 14:00 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#12 Post autor: PatrykZ »

Qworgu, ależ takie ma być. To są renesansowe boniowania.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#13 Post autor: smyk »

Zdjęcia a rzeczywistość - dwie różne sprawy. Zdjęcia, które tu pokazano jedynie uwypuklają drobne niedociągnięcia. Na żywo jest o niebo lepiej, w ogóle się tych drobiażdżków nie zauważa.

Kaszalot
Posty: 32
Rejestracja: 2009-11-12, 19:30
Lokalizacja: Lublin

#14 Post autor: Kaszalot »

A ja bym się czepił stylu architektonicznego, który w opisie jest dyskusyjny. Zarówno chronologia przebudowy (wojny szwedzkie), jak i wygląd sugerują raczej styl barokowy, aczkolwiek bryła kościoła (brak transeptu) potwierdza, że kościół był zbudowany (odbudowany?) na bazie wcześniejszej budowli gotyckiej.
Z okresu renesansu pochodzi z kolei kaplica grobowa, fundowana zapewne przed pożarem i przebudową kościoła. Odmienności stylowe podkreślają zarówno forma architektoniczna kaplicy, dobudowanej do pierwotnej, czytelnej bryły kościoła, jak i zastosowany odmienny materiał (kamień?) oraz sposób zdobienia i szczegół architektoniczny (boniowanie).

Podsumowując: dech mi zaparło.
Ostatnio zmieniony 2010-06-25, 13:20 przez Kaszalot, łącznie zmieniany 1 raz.

Fioletowy

#15 Post autor: Fioletowy »

Flymbex, mieszkam właśnie w B-B i od razu skojarzył mi się z tym kościołem! Model kozacki, stosunkowo prosty ale jakże piękny. Jedyne co mi się nie podoba to piesek - wygląda na jakiegoś zabawkowego robota psa wyprodukowanego przez Hondę. Ale sam kościół jest boski!!!

ODPOWIEDZ